اژه‌ای: مفسدان اقتصادی با قاطعیت محاکمه می‌شوند/ اگر از دست‌اندرکاران کسی تخلف کرده، نباید اغماض شود/ مذاکره با آمریکا، از آن حرف‌های شیطانی است که باید به خدا پناه برد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اقتصادی

اژه‌ای: مفسدان اقتصادی با قاطعیت محاکمه می‌شوند/ اگر از دست‌اندرکاران کسی تخلف کرده، نباید اغماض شود/ مذاکره با آمریکا، از آن حرف‌های شیطانی است که باید به خدا پناه برد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
معاون اول قوه قضائیه گفت: در شرایطی که دشمن مسائل اقتصادی ما را هدف قرار گرفته است باید کمک کنیم که زمینه رونق اقتصادی ایجاد شود، با مجرمان اقتصادی به سرعت و قاطعیت برخورد می‌شود، رسیدگی با دقت و با سرعت با قاطعیت و بدون تبعیض در دستور کار قرار گیرد، اگر از دست‌اندرکاران کسی تخلف کرده است نباید اغماض شود.
اژه‌ای: مفسدان اقتصادی با قاطعیت محاکمه می‌شوند/ اگر از دست‌اندرکاران کسی تخلف کرده، نباید اغماض شود/ مذاکره با آمریکا، از آن حرف‌های شیطانی است که باید به خدا پناه برد - 0

معاون اول قوه قضائیه گفت: دشمن مسائل اقتصادی ما را هدف قرار گرفته است؛ باید کمک کنیم که زمینه رونق اقتصادی ایجاد شود و در این زمینه دستگاه قضائی با مجرمان اقتصادی به سرعت و قاطعیت برخورد می‌کند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز در مراسم معارفه رئیس‌کل جدید دادگستری استان مازندران اظهار کرد: از خدا در این ماه می‌خواهیم که صفات زشت ما را تبدیل به خوبی‌ها کند، درخواست داریم که نفاق، درویی، کینه، حسد و تکبر را تبدیل به خوبی‌ها و نیکی‌ها کند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان بسیار شریف است، گفت: ضیافت الهی بسیار گسترده است و اگر این ماه از ما بگذرد و تحولی در ما ایجاد نشده باشد، خسران بسیار بزرگی است، چون نمی‌دانیم آیا ماه رمضان دیگری را درک می‌کنیم.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اگر در این ماه توشه‌ای نگیریم خود خسران بزرگی است، انسان با شیطان مواجه است و قسم خورده که همه ما را اقوا کند، این نفس ما هم مکرر ما را به سمت غیرخدا می‌کشاند، شیطان صفت‌ها هم دست به دست هم دادند که ما را از رسیدن به قرب الهی باز دارند.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: امروز در تصمیم‌گیری ما نفوذی‌ها در حال کار هستند، مگر نبوده است که بیش از دو سال ما را معطل برجام کردند که از این طریق مشکلات خودمان را حل کنیم، ولی فقیه که فریاد زد به شیطان اعتماد نکنید قابل اعتماد نیست، آمریکا کسی است که امام راحل آن را شیطان بزرگ نامید، بیش از دو سال مسائل کشور را به برجام گره زدند، بحث مذاکره با آمریکا هم از آن حرف‌های شیطانی است که باید به خدا پناه برد.

وی خاطرنشان کرد: امروز رهبر انقلاب اسلامی فریاد می‌زند این مذاکره مذاکره مصطلح نیست، این مذاکره‌ای نیست که برای رفع مشکلات تشکیل شود؛ مذاکره با شیطان است و شیطان بنا دارد ما را به جهنم ببرد، سر چه مسائلی باید با آمریکا مذاکره کنیم؟ او جز به نابودی و دین ما راضی نمی‌شود، دوست ندارد اسلام ناب علوی نباشد، چه کسی بر طبل مذاکره می‌کوبد، بنده نمی‌گویم که هر کسی که این حرف را می‌زند دشمن است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: آیا می‌شود به کشوری که چندین دهه بر کشور ما ظلم کرده و بنا دارد همه کشورهای اسلامی را دچار چالش کند، اعتماد کرده است؟

محسنی اژه‌ای اضافه کرد: امروز مشکلات و چالش‌های یمن، عراق، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی نتیجه جنایت‌های آمریکا و ایادی آنها است، آیا با توجه به سابقه و اقدامات این کشور می‌توانیم دوباره با آنها مذاکره کنیم؟

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی با بیان اینکه بیشتر مدیران ما در قوه قضائیه تکلیف‌مدار هستند، افزود: مدیران ما به تصمیمات مقامات ارشد احترام ویژه می‌گذارند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: رئیس کل سابق دادگستری استان مازندران انسانی دلسوز و خیرخواه است و آنچه را که در توان داشت برای موفقیت بکار گرفت، با دلسوزی و خیرخواهی در راستای بهبود امور تلاش کرده است.

وی بیان کرد: تقوی فرد درخواست بازنشستگی داشت که مورد قبول قرار نگرفته است و مقرر شد که به عنوان قاضی دیوان عالی کشور مشغول خدمت باشد.

اژه‌ای درباره فعالیت و اقدامات حجت الاسلام اکبری، گفت: انسان خلاق، داری حسن خلق و سعه صدر است و با توجه به ظرفیت‌ها و امکاناتی که داشت انسان بسیار موفقی بوده است.

وی خطاب به رئیس کل دادگستری مازندران و دیگر قضات گفت: ورودی پرونده در استان زیاد است، ما تولید نمی‌کنیم اما باید تلاش کنیم از همه ظرفیت‌ها برای کاهش میزان ورودی پرونده به دستگاه قضا کاهش پیدا کند.

معاون اول قوه قضائیه یادآور شد: بسیاری از پرونده‌ها را که مربوط به مسائل اجتماعی است، با استفاده از ظرفیت‌ها کاهش دهیم، شورای حل اختلاف در صلح و سازش نیاز دارد که تقویت شود، اقدام اصلی شورا باید صلح و سازش باشد، این شورا از لحاظ امکانات و تقویت باید تقویت شود.

وی با اعلام اینکه «رعایت حریم» یکی از مسائل اساسی در استان است، گفت: محدوده‌ها در استان باید مشخص شود و اگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها اعلام نکنند ما دچار مشکل می‌شویم، مسؤولان اجرایی باید در این زمینه ورود پیدا کنند.

محسنی اژه‌ای با اعلام اینکه برخی از پرونده‌ها در استان مربوط به منابع طبیعی است، افزود: وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی باید ورود پیدا کنند، بسیاری از بلند‌مرتبه‌سازی‌ها قبل از صدور مجوزها باید اصلاح شود، اگر در منشاء صدور پرونده کوتاهی شده افراد صادر کننده مقصرتر از دریافت کنندگان جواز هستند، اگر منابع طبیعی و جنگلبانی در تعیین محدوده کوتاهی کردند به پرونده آنها رسیدگی شود.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمن مسائل اقتصادی ما را هدف قرار گرفته است باید کمک کنیم که زمینه رونق اقتصادی ایجاد شود، با مجرمان اقتصادی به سرعت و قاطعیت برخورد می‌شود، رسیدگی با دقت و با سرعت با قاطعیت و بدون تبعیض در دستور کار قرار گیرد، اگر از دست‌اندرکاران کسی تخلف کرده است نباید اغماض شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودروها (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ریزش قیمت خودرو از ماه آینده/پیشخوان

8+
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
فراروفرارو23 ساعت قبل
نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی برندهای برتر کفش، کیف، کالای ورزشی و مواد اولیه در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران گفت: بنده طی بازه زمانی کمتر از شش ماه در هر دو دوره این رویداد حضور داشته‌ام، دومین دوره نمایشگاه تفاوت‌های بسیاری از نظر مشارکت کنندگان نسبت به دور قبلی داشته است. ابراهیم درستی خاطر نشان کرد: دولت می‌بایست از بخش خصوصی کشور حمایت بیشتری داشته باشد چراکه تولیدکنندگان داخلی نیاز به توجه بیشتری دارند، در حال حاضر تولید کننده ملی توانمندی‌های لازم برای تولید مرغوب و با کیفیت را دارد. انتظار می‌رود که دولت محترم مشکلاتی همانند معافیت مالیاتی، اختصاص تسهیلات کم بهره و جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور را برای تولیدکنندگان و بنگاه‌های اقتصادی داخلی مرتفع سازد. همچنین نایب رئیس اتاق اصناف تهران در دومین نمایشگاه کفش، کیف، کالای ورزشی و مواد اولیه گفت: مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران بروزترین شرایط استانداردهای جهانی را داراست و این مرکز در ابعاد مختلف از مزیت‌های فراوانی نسبت به نمایشگاه بین‌المللی تهران و دیگر نمایشگاه‌ها برخوردار است. خسرو ابراهیمی‌نیا عنوان کرد: از جمله ویژگی‌های مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران شرایط زیرساختی و مکان جغرافیایی آن است که با داشتن پارکینگ‌های رایگان و بستر رفاهی و گردشگری غنی و عدم وجود ترافیک، عبور و مرور به این مرکز را آسان کرده و آبروی ملی به شمار می‌آید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
به طوری کلی در تابستان سال جاری زمانی که مصرف برق در کشور ما در پیک خود قرار داشت، نسبت به مدت مشابه سال قبل (تابستان ۹۷) ۲۰۱ درصد رشد صادرات داشته‌ایم. در بهار ۹۷، ۲٫۱ میلیارد کیلو وات ساعت برق صادر کرده‌ایم که با ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت کاهش (۱۵-) به رقم ۱٫۸ میلیارد کیلووات ساعت در بهار سال ۹۸ رسیدیم. اما در قیاس با تابستان ۹۷ به ۹۶ و ۹۸ به ۹۶ به ترتیب ۴۲ و ۵۱ درصد برق کمتری وارد کرده‌ایم. رقم واردات برق در زمستان سال ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۹۰۰ کیلو وات ساعت و ۲۰۰ کیلو وات ساعت بوده که سال ۹۶ به ۹۵، ۱۲درصد کاهش و ۹۷ به ۹۶، ۷۶ درصد کاهش یافته است. در فصل بهار سال گذشته نیز ما یک میلیارد کیلووات ساعت واردات برق داشته‌ایم که این رقم در بهار سال جاری به ۴۰۰ میلیون کیلو وات ساعت رسیده و ۵۴ درصد کاهش یافته است.

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

مشخصات فنی سامسونگ گلکسی A۱۰: یک گوشی اقتصادی خوب با بدنه پلاستیکی

تکراتوچند ثانیه قبل

شماره حساب ۹۹۹۹۹ بانک تجارت برای کمک به آسیب دیدگان سیل

ایبنا1 دقیقه قبل

آخرین اطلاعات از لغو یا تاخیر پروازهای فرودگاه تبریز+جزئیات

تسنیم1 دقیقه قبل

تعلل وزرات علوم درصدور مجوز دانشگاه برای موسسات ادغامی

مهر2 دقیقه قبل

تیراندازی به سمت همسر به دلیل اختلافات خانوادگی/ضارب دستگیر شد

ایسنا2 دقیقه قبل

برای توسعه فعالیت اقتصادی تان، روی ما حساب کنید!

ایبنا2 دقیقه قبل

میرجوان: قسمت نبود از نفت مسجدسلیمان جدا شوم/ هواداران حمایت کنند تا بهتر از نیم‌فصل اول نتیجه بگیریم

تسنیم3 دقیقه قبل