خسارت ۵ میلیارد ریالی آتش‌سوزی به شبکه برق بازار تبریز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
خسارت ۵ میلیارد ریالی آتش‌سوزی به شبکه برق بازار تبریز

خسارت ۵ میلیارد ریالی آتش‌سوزی به شبکه برق بازار تبریز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از خسارت پنج میلیارد ریالی حادثه آتش‌سوزی به شبکه برق بازار تبریز خبر داد و گفت: بر اثر وقوع حریق در این قسمت از بازار، به یک دستگاه پست کمپکت، چهار دستگاه پیلار، 24 دستگاه جعبه انشعاب، 120 دستگاه کنتور و دو هزار و 350 متر کابل سرویس و... آسیب جدی وارد شده است.

به گزارش ایسنا، عادل کاظمی در تشریح این خبر اظهار کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز پس از دریافت اولین اخطار بعد از وقوع آتش‌سوزی به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به سیستم‌های کنترلی شبکه برق بازار بیان کرد: وضعیت بار شبکه، جریان انرژی و برقدار بودن مدارها به وسیله سیستم‌های کنترلی و حفاظتی به صورت پویا و لحظه به لحظه کنترل می‌شود و در روز حادثه نیز تغذیه بازار با گسترش آتش سوزی به صورت اتوماتیک قطع و از مدار خارج شده بود.

ژوی افزود: در این حادثه، سیستم حفاظتی عمل کرده و فیدر تغذیه کننده پست کمپکت سرای دو دری قطع شده بود و همکاران ما بلافاصله نسبت به ایزوله کردن اطراف محل آتش سوزی اقدام کردند.

کاظمی با اشاره به علل وقوع آتش‌سوزی در بازار تبریز بیان کرد: در حال حاضر نتایج علل بروز حادثه از سوی آتشنشانی منتشر نشده و تجهیزات آسیب دیده توزیع نیز پلمپ شده‌اند تا بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در بررسی‌های کارشناسی در معرض دید کارشناسان قرار گیرند.

وی ادامه داد: ساماندهی کامل شبکه برق بازار تبریز یکی از دغدغه‌های مهم ما و نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و مشارکت کسبه و بازاریان است.

وی اضافه کرد: با تخصیص بودجه و اعتبارات لازم شرکت توزیع نیروی برق تبریز آماده اجرای عملیات بهینه سازی خواهد بود، ضمن اینکه تا کنون نیز همه ساله در بخش‌هایی از بازار در حد توان و منابع داخلی شرکت توزیع، اصلاحات و ساماندهی شبکه برق انجام شده است.

کاظمی با اشاره به اهمیت فرهنگی، تاریخی و اقتصادی بزرگترین بازار سرپوشیده جهان گفت: با توجه به بافت تاریخی و قدمت بازار، شبکه‌های فرسوده نیاز به تعمیر و تعویض داشتند که اجرای پروژه اصلاح شبکه در بازار کفاشان، بازار قیزبستی، راسته بازار، میرزا شفیع، بازار امیر، بازار صادقیه، بازار پنبه فروشان، بازار سحر و بازار پیه فروشان انجام شده که طول شبکه فشار ضعیف زمینی احداث شده در این پروژه، مجموعا بیش از ۱۷ هزار و ۸۸۱ متر است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

وی خاطر نشان کرد: برای انجام کارهای عملیاتی در مراکز تاریخی به ویژه بازار سرپوشیده تبریز که دارای نشان ثبت جهانی است، باید هماهنگی‌های لازم بین سازمان‌ها، نهادها، ادارات، اهالی و کسبه بازار و هیئت امنای بازار انجام شود.

وی متذکر شد: بخشی از تاسیسات، مربوط به تاسیسات داخلی مغازه‌ها و بعد از کنتور است و بخش دیگر، تاسیسات خارج از مغازه‌ها و قبل از کنتور را شامل می‌شود. تاسیسات داخلی مغازه‌ها باید توسط مالکان و صاحبان مغازه‌ها و از طریق شرکت‌های ذی صلاح و حرفه‌ای دارای صلاحیت، بازدید، اصلاح و استاندارد سازی شود و تاسیسات قبل از کنتورها نیز با هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان ذی نقش، میراث فرهنگی، شهرداری و سایر مسئولان شهر و استان برنامه‌ریزی و اقدامات با فاز بندی و اولویت بندی، پیگیری و اجرا شوند تا بتوان ساماندهی تاسیسات داخلی بازار را در طی دوره‌های منطقی زمانی انجام داد.

وی افزود: در برخی موارد در سیم کشی‌های بازار بین مغازه‌ها سیم‌هایی توسط مالکان کشیده شده است و همچنین در سیم‌های داخل بازار، سیم‌های برق، مخابرات، فیبر نوری، سیم کشی‌های دوربین‌های حفاظتی مغازه‌ها و موارد متعدد دیگر نیز مشاهده می‌شود.

کاظمی متذکر شد: جمع آوری این تاسیسات نیز بدون همکاری صاحبان و مالکان مغازه‌ها و دستگاه‌های خدمت رسان، میسر نیست، چرا که قطع و جمع آوری کور تاسیسات، باعث بروز مشکل برای کارکردهایی از قبیل دوربین‌ها و غیره می‌شود.

هشت پروژه اصلاح و ساماندهی مربوط به بازار سرپوشیده تبریز به طول بیش از ۱۷ هزار متر شبکه فشار ضعیف زمینی به ارزش بالغ بر پنج میلیارد ریال در سال گذشته توسط امور برق روشنایی اجرا شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خودکشی اجباری دانش‌آموزان برای فرار از سوختن در آتش

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

وزش شدید باد در تهران با حدود سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، وزش شدید باد امروز پایتخت نشین‌ها را غافلگیر کرد. سرعت این باد در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت بود. بیشتر بخوانید: طوفانی که دماغه هواپیما را از روی زمین بلند کردانتهای پیام/طوفانی که پایتخت نشینان را غافلگیر کرد + فیلم

اعدام قاتلان بی رحم صادق برمکی بزودی! / ۳ قاتل در نقطه پایان! + فیلم‌های باورنکردنی

رکنارکنا18 ساعت قبل
البته از من پرسید صادق آخرین بار چه چیزهایی ‌همراهش بوده، من هم به کلید خانه مادربزرگش اشاره کردم. ‌متهمان از این جنایت فیلم هم گرفته بودند، این فیلم چطور به‌دست پلیس رسید؟ همین فیلم باعث شد که قاتلان پسرم لو بروند. اما نیما از روی کنجکاوی ‌آن را باز می‌کند و یک تکه از فیلم کشته شدن پسرم را می‌بیند. گویا دانیال فیلم کامل را از فلش پاک کرده بود. ‌فکر می‌کنید با اعدام این ٣ نفر حال‌تان بهتر می‌شود؟ می‌دانم که با کشتن این ٣ نفر صادق من دیگر برنمی‌گردد.

بهار ایران با ارتش میلیونی مورچه‌های سرخ و پروانه‌های رنگین‌بانو (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فراوانی ناگهانی آب ناشی از سیل، ‌ جنب و جوش جانوران در طبیعت را بیشتر کرده‌است. طی دو ماه گذشته حشراتی را می‌بینیم که پیشتر، کمتر دیده می‌شدند. برخی مثل ملخ‌ها، مهاجم و آفت هستند و برخی مثل پروانه‌های رنگین بانو بی‌خطر، زیبایی به شهرها و روستاهای‌ ایران آورده‌اند. این‌روز‌ها کم‌کم مورچه‌های آتشین، یا همان مورچه‌های قرمز، هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. این مورچه‌ها که تقریبا قدرتمندترین نوع مورچه محسوب می‌شوند در اجتماعی میلیونی و بیشتر در تپه‌های خاکی و گلی، کنار مزارع زندگی می‌کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس23 ساعت قبل
یعنی دسترسی شهروندان به اینترنت یک خدمت فوق برنامه یا برای بهتر زندگی کردن نیست که از جمله ابزار ضروری برای زندگی کردن است. اما موضوع بحث ما در اینجا ورود شهروندان به ساخت ویدئوهای خبری است. پس در این میان کسانی که در محیط سوژه خبری هستند و یک موبایل در دست دارند می‌شوند خبررسان دسته اول. یک باور عمومی در حال رشد است که در بلایا و مصائب، درست‌ترین روایت‌ها را رسانه‌های غیررسمی می‌گویند. این مسئله را در کنار این بگذارید که این نوع ویدئوها بشدت بیشتر از اندازه اهمیت شان، دست به دست می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر