تبدیل طلای کثیف به طاعون سیاه در محمودآباد؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

تبدیل طلای کثیف به طاعون سیاه در محمودآباد؟!

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: عمده تولیدات زباله مرتبط با مصارف خانگی بوده و قطعا کنترل آن در منازل می تواند کمک شایانی به نحوه مدیریت پسماند شهری کند.

تبدیل طلای کثیف به طاعون سیاه در محمودآباد؟! - 1

زباله مانند شمشیر دولبه است، می‌توان با مدیریت درست از آن طلای کثیف استخراج کرد و با یک تیر دو نشان زد اما اگر فرصت سوزی و سو مدیریت‌ها بر آن غلبه کند تبدیل به طاعونی می‌شود که‌تر و خشک را با هم می‌سوزاند، حال حکایت محمودآباد قصه فرصت سوزی هاست، قصه پر غصه‌ای که روزی اگر دیر شود تهدیدی جدی برای سلامت مردمان و محیط زیست این دیار خواهد شد.

شاهین دهستانی فعال محیط زیستی با بیان اینکه شهروندان محمودآبادی به صورت مستقیم با نحوه کنترل و مدیریت پسماند در ارتباط هستند، اظهار کرد: عمده تولیدات زباله مرتبط با مصارف خانگی بوده و قطعا کنترل آن در منازل می‌تواند کمک شایانی به نحوه مدیریت پسماند شهری کند.

وی تصریح کرد: به صورت سالانه مبالغ هنگفتی از سهم شهروندان در محمودآباد بابت مدیریت پسماند هزینه می‌شود، پس با در نظر گرفتن مدیریت شهری درست می‌توان از هزینه‌ها کم کرد تا تفکیک زباله از مبدا به صورت دقیق و استاندارد اجرا شود تا سرمایه عظیمی به چرخه مصرف بازگردانده شود.

دهستانی با اشاره به اینکه امروزه کشورهای پیشرفته اروپایی سرمایه گذاری ویژه‌ای بر روی موضوع بازیافت انجام می‌دهند، گفت: اجرای هر چه بهتر موضوع تفکیک زباله باید با همکاری شهروندان، شهرداری و دهیاری‌ها به صورت متحد و در کنار یکدیگر پیش برود.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: آموزش‌های لازم و کارآمد، آماده سازی بستر، تجهیزات و مشارکت از جمله موارد مورد نیاز برای این مساله است، باید گفت مردم نیمه دیگر این مساله پسماند هستند و تا فرهنگ تفکیک از مبدا در منازل جا نیفتد نمی‌توان ایده آلی برای مدریت این موضوع در نطرگرفت.

وی در ادامه ناکارآمدی برخی مدیران شهری و روستایی شهرستان محمودآباد را که نتیجه انتخاب متعصبانه و غیر حرفه‌ای بوده را از دیگر چالش‌های مهم دانست و افزود: مدیریت روستایی و شهری از ارکان اصلی و جدانشدنی توسعه است زیرا در نبود مدیریت سازماندهی شده و کارآمد در نواحی شهری و روستایی برنامه‌های توسعه‌ای نیز با مشکلات مواجه خواهد شد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

دهستانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مدیریت شهری و روستایی در برخی نقاط ایران با مسائل و مشکلاتی مواجه بوده که نیازمند توجه جدی مسئولین است، یادآور شد: الگو گرفتن از روش مشق شب و یا به عبارتی هر چه پیش آمد خوش آمد و عدم خلاقیت در برخی مدیران از جمله موارد و چالش‌های جدی برای یک منطقه خواهد بود.

مهمترین چالش محمودآباد زباله است

محسن صالحی عضو شورای شهر محمودآباد با بیان اینکه مهم‌ترین چالشی که امروز شهرستان محمودآباد درگیر آن بوده مشکل زباله است، اظهار کرد: طی مدتی شهرستان آمل زباله‌های شهر محمود آباد را قبول نکرده و ما به وضعیت بحرانی جمع آوری زباله رسیده بودیم که با برگزاری جلسات متعدد مسئولین شهر با مدیران آمل منجر به این شد تا دوباره زباله‌ها به منطقه عمارت آمل منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۶ سرویس زباله به این منطقه برده می‌شود اما این موضوع مقطعی است، تصریح کرد: نداشتن زمین مناسب و تهیه زباله سوز از جمله مواردی است که با تهیه آن می‌توان چالش‌های زباله را کمتر کرده و آن را از بین برد.

عضو شورای شهر محمودآباد در ادامه دومین چالش مهم این شهرستان را بحث مبلمان شهری دانست و گفت: بسیاری از کوچه‌های این شهرستان خاکی است، با توجه به افزایش قیمت قیر طی چند ماه گذشته متاسفانه برای آسفالت این کوچه‌ها دچار مشکلات فراوان شده‌ایم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطر زخم زرد پایتخت را تهدید می‌کند/ خانه‌های بدون حمام، زخم زرد را به تهران بازمی‌گردانند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در قلب پایتخت محله‌ای هست که بسیاری از خانه‌هایش حمام ندارند و یکبار از همین محله زخم زرد شیوع پیدا کرد. حالا هوا رو به گرمی می‌رود و خبری از حمام عمومی قدیمی محله هم نیست.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند. وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.
همشهریهمشهری54 دقیقه قبل
وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: باتوجه به این مسئله که در فروردین ماه سال جاری بخش نامه افزایش حقوق به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نشده بود، مبلغ ۴ میلیون ریال (به صورت علی الحساب) به حساب فرهنگیان واریز شد. پس از صدور مصوبه افزایش حقوق و آماده شدن نگارش حقوق در سامانه، احکام حقوقی فرهنگیان و افزایش حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت اعمال شد. طبیعی است با اعمال افزایش حقوق، مبلغ ۴ میلیون ریال فروردین ماه باید کسر شود؛ همچنین به استناد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور (که برای همه دستگاه‌های اجرایی کشور لازم الاجراست) مقرری ماه اول (افزایش فروردین ماه) نیز به نفع سازمان صندوق بازنشستگی کسر می‌شود. فرهنگیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به واحد کارگزینی اداره آموزش و پرورش مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر