دستگاههای اجرایی از لحاظ اجرای قانون کسب و کار پایش می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
دستگاههای اجرایی از لحاظ اجرای قانون کسب و کار پایش می‌شوند

دستگاههای اجرایی از لحاظ اجرای قانون کسب و کار پایش می‌شوند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: عملکرد دستگاههای اجرایی استان در خصوص اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار پایش و بررسی می شود.

علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در مشهد افزود: کمیته متولی این کار در اتاق بازرگانی مشهد مسئول پایش میزان اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار توسط دستگاههای اجرایی استان خواهد بود تا مصادیق عدم اجرای این قانون دستگاه به دستگاه مشخص و بررسی شود.

وی ادامه داد: معاونان کسب و کار دستگاههای اجرایی نیز براساس الزاماتی که در قانون بهبود فضای کسب و کار مشخص شده است به کمیته ماده ۱۲ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور معرفی خواهند شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیتهای زیادی که خراسان رضوی در حوزه اقتصادی دارد زیبنده این استان نیست که رتبه‌اش در مولفه‌های کسب و کار پایین باشد لذا تلاش خواهیم کرد با همکاری مدیران دستگاههای اجرایی، میزان اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار در استان را حداقل به ۵۰ درصد افزایش دهیم.

رزم حسینی با قدردانی از دستگاه قضا به منظور تشکیل کمیسیون حل اختلاف و رفع موانع به منظور جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی افزود: تلاش می‌شود با همکاری دستگاه قضا مشکلات مربوط به سرمایه گذاران در این استان به حداقل برسد.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی ادامه داد: در سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهادات حمایتگرانه‌ای توسط ایشان برای رفع موانع تولید در خراسان رضوی مطرح شد که این پیشنهادات با مجمع نمایندگان استان مطرح شده است تا در نهایت در ستاد هماهنگی امور اقتصادی به تایید برسد و با اجرای آن بخشی از موانع تولید در استان برداشته شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بخشنامه مهمی در خصوص گمرکات ابلاغ کرده است که در این بخشنامه ۱۸ مورد تسهیلات برای رونق تولید در سال جاری در نظر گرفته شده است که می‌تواند امر واردات و صادرات را در بخش گمرک تسهیل کند.

رزم حسینی افزود: با توجه به تصمیم دولت مبنی بر انجام تهاتر کالا و خدمات از محل صادرات، به نظر می‌رسد فرصت خوبی در خراسان رضوی ایجاد شده است تا از محل تهاتر کالا و خدمات با کشورهای دیگر بتوان هم میزان صادرات کالا را افزایش داد و هم از محل ارز حاصل از صادرات، واردات کالا به استان انجام گیرد.

۱۹۲۲/۷۴۸۹

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها