تحقق درآمدها در گذر از شرایط سخت تاثیرگذار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
تحقق درآمدها در گذر از شرایط سخت تاثیرگذار است

تحقق درآمدها در گذر از شرایط سخت تاثیرگذار است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شهرکرد - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار و دهستان دستگرد امامزاده در مجلس شورای اسلامی به مدیران دستگاه های اجرایی توصیه کرد: تحقق درآمدهای ملی و استانی در گذر کشور از شرایط سخت کنونی تاثیر دارد.

به گزارش ایرنا، علی کاظمی باباحیدری روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان برای تحقق کامل درآمدهای استانی و همچنین جذب اعتبارات ملی تلاش کنند.

وی افزود: در بودجه سال ۱۳۹۸ نکات مهمی از جمله توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است.

کاظمی باباحیدری تصریح کرد: سرانه گازرسانی روستایی در کشور به ازای هر منزل مسکونی ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است و این در حالی است که این میزان در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری به ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال می‌رسد.

وی همچنین با اشاره به حجم بالای خروجی آب از سد زاینده رود یادآور شد: این میزان خروج امکان ایجاد مشکل کم آبی را به دنبال دارد که این مساله باید از طریق مسئولان وزارت نیرو و مدیران در سطح ملی بررسی شود.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در بودجه سال ۱۳۹۸ به بسترهای مطلوبی به خصوص در بخش آبخیزداری و آبرسانی روستایی توجه شده است.

خدیجه ربیعی فرادنبه تاکید کرد: ذخیره منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آن باید به طور خاص مورد توجه مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سطح ملی و استانی باشد.

وی افزود: مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری به همراه مدیریت استان برای تخصیص سهم بیشتری از اعتبارات ملی به این استان رایزنی خواهند کرد.

ربیعی فرادنبه تصریح کرد: هم اینک برخی مدارس چهارمحال و بختیاری با مشکل پرداخت هزینه‌های انرژی مواجه هستند و متاسفانه گاهی انشعاب آب، برق و یا گاز مربوط به برخی مدارس چهارمحال و بختیاری قطع شده است که این موضوع زیبنده نیست.

ربیعی فرادنبه اظهار داشت: توجه ویژه به استفاده از انرژی‌های نو و خورشیدی با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، براساس قانون بودجه ۱۳۹۸ واحدهای آموزشی دولتی آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز در صورت رعایت الگوی مصرف معاف هستند.

سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی از سوی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، نفت و نیرو حداکثر تا ۳ ماه دیگر ابلاغ و اجرایی می‌شود.

هم اینک مدارس چهارمحال و بختیاری ۲۶ میلیارد ریال بابت مصرف گاز به شرگت گاز استان بدهکارند.

اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با کلیات اجرایی ۵ طرح در زمینه‌های فضای سبز، پرورش شترمرغ، پرورش دام سبک و آرامستان جدید شهر طاقانک از توابع شهرستان شهرکرد موافقت کردند.

۷۳۶۲/۲۰۹۷

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر