«وندی شرمن»: اروپا برای حفظ برجام خطر تحریم را به جان بخرد تا جنگ نشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

«وندی شرمن»: اروپا برای حفظ برجام خطر تحریم را به جان بخرد تا جنگ نشود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
"وندی شرمن" کشورهای اروپایی را تشویق کرده که باید برای نجات برجام و فراتر از آن جلوگیری از وقوع جنگ احتمالی در منطقه هزینه‌هایی به جان بخرند..
«وندی شرمن»: اروپا برای حفظ برجام خطر تحریم را به جان بخرد تا جنگ نشود - 0

"وندی شرمن" مذاکره کننده ارشد سابق آمریکا در مذاکرات منجر به برجام، به کشورهای اروپایی توصیه کرد که برای نجات برجام و جلوگیری از فاجعه یک جنگ تمام‌عیار در منطقه، تحرک بیشتری از خود نشان دهند.

به گزارش عصرایران، شرمن در یاداشتی در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نقش فعال و مثبت کشورهای اروپایی (۳ کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان) در زمان مذاکرات منجر به برجام را یادآور شده و به آنها یادآوری کرده: در شرایط حساس کنونی این ۳ کشور نقش بیشتری برای کمک به ایران جهت جلوگیری از یک جنگ احتمالی با ایالات متحده آمریکا دارند.

این دیپلمات سابق آمریکایی یکی از مهم‌ترین راه‌های اروپایی‌ها را به راه انداختن چرخه حرکت سازوکار مالی تجارت با ایران موسوم به «اینستکس» دانسته و نوشته است:

«اروپا باید مکانیسم مالی واقعی و قابل اجرا» اینستکس «را برای ارائه برخی سرمایه گذاری‌ها و کمک‌های بشردوستانه به ایران، ایجاد کند.»

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

شرمن تاکید کرده: «ترامپ اروپا را برای اجرای اینستکس علیه تحریم‌ها تهدید به مجازات کرده است، در مواجه با احتمال جنگی که برای کل جهان فاجعه آمیز است، این پذیرش خطری هست که ارزش آن را دارد.»

او سپس به کنگره آمریکا و رهبران تجاری آمریکا و اروپا و دولت‌ها و افکار عمومی سراسر جهان توصیه کرده که در راه مواجهه اروپایی‌ها با ریسک تحریم‌های آمریکای ترامپ، در کنار اروپا بمانند و از این ۳ کشور حمایت کنند.

گفتنی است پیشتر این دیپلمات آمریکایی، ترامپ را متهم کرده است که بدون خواندن و اطلاع کافی از توافقنامه برجام، آمریکا را از آن خارج کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها