همدان| ساماندهی ترافیک نهاوند در پیچ و خم بروکراسی اداری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
همدان| ساماندهی ترافیک نهاوند در پیچ و خم بروکراسی اداری

همدان| ساماندهی ترافیک نهاوند در پیچ و خم بروکراسی اداری

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرماندار نهاوند گفت: وضعیت ترافیک در سطح شهر نهاوند خصوصا ترافیک در مرکز شهر سنگین است و شهرداری برای ساماندهی این ترافیک انگیزه ندارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نهاوند، مراد ناصری در جلسه شورای ترافیک شهرستان نهاوند که عصر امروز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مردم نهاوند از وضعیت ترافیک سطح شهر خصوصا ترافیک بسیار سنگینی که در مرکز شهر ایجاد می‌شود بسیار گله‌مند هستند.

وی تصریح کرد: شهرداری نهاوند به ساماندهی ترافیک سطح شهر اهمیت نمی‌دهد و یا به این موضوع مهم به عنوان اولویت نگاه نمی‌کند و همین امر باعث می‌شود که طرح ساماندهی ترافیک در پیچ‌و خم کار اداری باقی بماند.

ناصری افزود: برای ساماندهی ترافیک در شهر نهاوند باید کمیته‌ای تشکیل شود و اگر شهرداری و شورای شهر طرحی در این زمینه در شورای ترافیک شهرستان مطرح می‌کنند باید تا اجرا شدنش پای کار باشند.

وی عنوان کرد: ساماندهی دستفروشان سطح شهر نیز از مطالبات مهم مردم نهاوند است و مردم در این زمینه نیز از شهرداری گله‌مند هستند.

فرماندار نهاوند بیان کرد: طرح ساماندهی دستفروشان از اسفند ماه سال گذشته در شورای ترافیک در دستور کار قرار گرفت ولی شهرداری و یا عوامل نیروی انتظامی این طرح را پیگیری نکردند و به جایی نرساندند.

ناصری تاکید کرد: شورای شهر و شهرداری به هر شکلی که ممکن است و قابلیت اجرایی دارد طرحی برای ساماندهی ترافیک و دستفروشان ارائه دهند و شورای ترافیک شهرستان نیز برای اجرای طرح‌های مورد نظر پای کار خواهند بود.

وی گفت: من نمی‌توانم بپذیرم که کاری را وظیفه شهرداری است و شهرداری باید آن را اجرا کند از زیر آن شانه خالی کند و به دستگاه دیگری محول شود. شهرداری باید بحث ساماندهی ترافیک و ساماندهی دستفرشان را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

فرماندار نهاوند تصریح کرد: برای ساماندهی این دو‌ موضوع مهم باید دستگاه‌های متولی باید پای کار و در خط اول باشند و ما و سایر اعضای شورای ترافیک از آن‌ها پشتیبانی و به آن‌ها کمک می‌کنیم.

ناصری افزود: متاسفانه در سطح شهر خصوصا در مرکز شهر که عمده فعالیت‌ها در این قسمت صورت می‌گیرد ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود که باید طرحی برای روان‌سازی ترافیک و باز شدن گره ترافیکی شهر نهاوند توسط شهرداری و شورای شهر ارائه شود.

وی بیان کرد: طرح ساماندهی دستفروشان سطح شهر نیز باید قبل از نوروز انجام می‌شد که متاسفانه عده‌ای این طرح را از دستور کار خارج کردند. ساماندهی ترافیک و دستفروشان سطح شهر از مطالبات مردم نهاوند است و اگر این دو موضوع ساماندهی نشود من از استاندار کمک خواهم گرفت.

راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نهاوند تعطیل است

ناصری گفت: متاسفانه راهداری در شهرستان خوب عمل نکرده است و تقاطع‌ها در شهرستان مشخص است و جاده‌های شهرستان خط‌کشی و وضعیت خوبی ندارند.

وی اظهار داشت: پلیس‌راه از عملکرد راهداری و وضعیت جاده‌های شهرستان گله‌مند است و اگر این مشکلات حل نشوند به تهدید تبدیل می‌شوند.

ناصری تصریح کرد: این‌طور که در شهرستان گزارش می‌دهند ظاهرا راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای تعطیل است زیرا برخی مصوبات داشته‌ایم در استان که چهار ماه می‌گذرد اما هنوز خبری از اجرا نیست و راهداری باید پاسخگو باشد.

وی افزود: زیرگذر کفراش که رها شده است و ️گاماسیاب نیز که نقطه حادثه خیز است و فوتی هم داشته ولی کسی اقدام پیشگیرانه نمی‌کند.

فرماندار نهاوند تصریح کرد: تقاطع زرامین و گیان روز بدون حادثه ندارد و در استان به من قول همکاری برای این تقاطع داد‌ه‌اند که سه ماه گذشته و کاری نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
الفالف22 ساعت قبل
سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج می‌تواند به این مسئله دامن بزند. در این صورت جوانان با گذراندن دهه سوم زندگی خود کم‌کم وارد سن تجرد قطعی می‌شوند. وقتی جمعیت به سنی برسد که دیگر در میزان تجرد کاهشی ایجاد نشود، آن سن را، سن تجرد قطعی می‌گویند. سن تجرد قطعی برای زنان در ایران ۴۰ تا ۴۴ سالگی و در مردان ۵۰ تا ۵۴ سالگی است. با قانون‌گذاری در زمینه افزایش سن ازدواج نه تنها نیازهای اساسی افراد جامعه نادیده انگاشته می‌شود بلکه می‌تواند بر روی تجرد قطعی تاثیر مستقیمی بگذارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
زمانی که کودکی یتیم از شوق داشتن خانواده لبخند می‌زند و مادری از آزادی فرزندش اشک شوق می‌ریزد، گویی آسمان خدا ستاره باران می‌شود و شور میهمانی اشک و لبخند دو چندان می‌گردد. و اما شهید مدافع حرم هرمزگان، شهید خلیل تختی نژاد که ۱۹ رمضان سال گذشته به مقام رفیع شهادت رسید؛ او هم در این جشن معنوی سهمی داشت. **۱۵ جشن برای آزادی ۸۳ زندانی دیه و جرایم غیرعمد هرمزگانماه مبارک و پربرکت رمضان فرصتی ارزشمند برای انجام کارهای خیر از جمله کمک به آزادی زندانیان است. در مجموع ۳۰۰ جشن گلریزان در کشور برای آزادی ۸۶۴۲ زندانی دیه و جرائم غیر عمد در ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است که سهم هرمزگان ۱۵ جشن برای آزادی ۸۳ زندانی می‌باشد. وی گفت: ۱۵ جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان برای آزادی این زندانیان در حال برگزاری است که هم اکنون هشت جشن آن برگزار شده و امیدواریم با کمک خیران و مسوولان زمینه آزادی این افراد مهیا شود.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

نظرها

اخبار بیشتر