نگاه ویژه به روستاها در پنجمین سفر استاندار زنجان به طارم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
نگاه ویژه به روستاها در پنجمین سفر استاندار زنجان به طارم

نگاه ویژه به روستاها در پنجمین سفر استاندار زنجان به طارم

ایرناخبرگزاری ایرنا |
زنجان - ایرنا - استاندار زنجان جهت بازدید از روند اجرای زیرساخت های توسعه روستایی و بررسی مشکلات روستاها، در پنجمین سفر خود به شهرستان طارم با مردم این شهرستان از نزدیک دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی شامگاه روز پنجشنبه پس از معرفی فرماندار طارم، به همراه مدیران کل استانی برای بررسی مشکلات برخی روستاهای این شهرستان در دهستان درام و روستای پاوه رود با مردم دیدار کرد و از نزدیک مشکلات مردم و روستاهای فوق را مورد بررسی و عملکرد مدیران در حل مشکلات شهرستان را مورد ارزیابی قرار داد.

مقام عالی دولت در استان در اولین برنامه دیدار مردمی خود در دهستان درام اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های استانداری مقرر شده تمام روستاهای استان تا پایان سال جاری بازدید و مشکلات آنها به همراه مدیران کل استانی از نزدیک بررسی شود.

وی ادامه داد: فرمانداری‌ها مشکلات روستاییان را احصا کرده و سپس با حضور مدیران کل استانی موضوع مطرح و در نهایت در جهت رفع مشکل تلاش شود.

حقیقی تجاوز به حریم رودخانه‌ها را یکی از عوامل اصلی ایجاد سیلاب‌های سهمگین برشمرد و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ورود سیل و سیلاب به حریم شهرها و روستاها باید از تجاوز به حریم رودخانه‌های جلوگیری کنیم و این موضوع باید از همان ابتدا از طرف مدیران مربوطه اعمال قانون شود.

استاندار زنجان خسارات حاصل از سیل اوایل سال جاری در برخی استانهای کشور را نزدیک به ۴۰۰ هزار میلیارد ریال عنوان و تشریح کرد: با توجه به حجم بالای خسارات در مقابل بودجه ۶۰۰ هزار میلیارد ریالی بودجه عمرانی کل کشور، نمی‌توان مشکلات مناطق آسیب دیده را برطرف کرد.

این مسئول در ادمه اظهار داشت: با مشارکت و همیاری مردم استان زنجان ۲۰۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری و برای مناطق سیل زده ارسال شده است و که اوج همدلی و سخاوت مردم این استان را نشان می‌دهد.

حقیقی افزود: با توجه به کمبود منابع اعتباری، مشارکت شوراها، دهیهاریها و مردم در پروژه‌های اجرائی موجب تسریع در حل مشکلات روستاها خواهد شد.

استاندار زنجان راه ارتباطی زنجان - بناب- طارم را یکی از پروژه‌های اولویت دار در استان عنوان و خاطر نشان کرد: بازگشایی این مسیر موجب کاهش ترافیک محور قزوین به سمت گیلان، صرفه جویی بسیار بالا در مصرف سوخت و همچنین احیا و توسعه اقتصادی شهر زنجان و شهرستان طارم از محل گردشگری خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سال جاری ۱۰۰ کیلومتر راه بین روستایی و ۱۳۰ کیلومتر راه درون روستایی در برنامه عملیات آسفالت ریزی قرار دارد.

بهره برداری از مخزن آب آشامیدنی جدید دهستان درام تا یک ماه آینده، آسفالت معابر داخلی دهستان درام به مقدار پنج هزار متر مربع با مشارکت دهیاری، جابجایی تیرهای شبکه توزیع برق در صورت جلب رضایت معارض از سمت شوراها، توسعه روستا در ضلع غربی پس از بازنگری و تائید کارشناسان مربوطه، قرار گرفتن اجرای روکش آسفالت مسیر درام - آب بر در ردیف بودجه فرمانداری شهرستان و برطرف کردن موانع موجود در اجرای طرح زیتونکاری افق درام از طرح هایی بود که در این سفر با حضور مدیران کل استانی بررسی شد.

بهره برداری از مرکز جامع سلامت روستایی درام در زمان بندی تعیین شده در صورت تزریق اعتبارات لازم، مدیریت آب کشاورزی دهستان درام از طریق اخذ مجوز خرید لوله توسط جهاد کشاورزی و لوله گذاری نهر اصلی شمالی درام به جای پوشش این نهر از جمله مواردی بود که مقام عالی دولت در استان در دهستان درام با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار اقتصادی دلار و بورس

**تسریع در اجرای طرح کاداستر کشاورزی به همکاری مردم نیاز دارد

استاندار زنجان در دومین برنامه دیدار مردمی خود در روستای پاوه رود ضمن اشاره به اهمیت حد نگاری زمین‌های کشاورزی و اجرای طرح کاداستر خاطر نشان کرد: اجرای طرح کاداستر موجب کاهش اختلافات تصرفی، کاهش عوامل موثر در تخریب منابع طبیعی و استفاده صحیح از منابع آب خواهد شد که اجرای این طرح مهم در روستاها نیاز به همکاری مردم با مسئولان دارد و مردم باید به راحتی اطلاعات لازم را به دستگاههای مربوطه ارائه دهند.

فتح الله حقیقی حضور مدیران استانی در شهرستانها و روستاها را یکی از عوامل اصلی رفع سریع مشکلات روستاها عنوان کرد و افزود: حضور مدیران در روستاها نشان دهنده اراده خدمت رسانی آنها به روستاییان زحمت کش و مراکز تولید است.

حقیقی کشور جمهوری اسلامی ایران را طرفدار صلح، دوستی و آزادی عنوان و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ همیشه ظلم و بی عدالتی در دنیا وجود داشته است و در تاریخ معاصر نیز این ظلم و بی عدالتی توسط آمریکا و همدستانش همچنان ادامه دارد و با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران از اول انقلاب تاکنون طرفدار صلح و مخالف بی عدالتی است، همیشه مورد غضب زورگویان بویژه آمریکا بوده است.

وی اظهار داشت: مدت تاسیس کشور آمریکا در مقابل تاریخ و تمدن کشورمان بسیار ناچیز است و این در حالی است که در همین مدت اندک مخصوصا در طول چهل سال عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران توطئه و شیطنت‌های مختلفی بر علیه ایران داشته است.

این مسوول عنوان کرد: با توجه به ضریب نفوذ ۸۵ درصدی اینترنت در بین مردم ایران، یکی از اهداف آمریکا استفاده مخرب مردم ایران از فضاهای موجود در اینترنت است و ضروری است که توطئه‌های و شیطنت‌ها این شیطان بزرگ شناسایی و در جهت مقاوم سازی در مقابل این شیطنت‌ها تلاش شود.

استاندار زنجان بزرگترین عزم آمریکا بر علیه ایران را ایجاد اعتراض‌های مردمی از طریق اعمال تحریم‌ها و نشان دادن عدم کفایت مسوولین در امور کشور داری برشمرد و افزود: مردم ایران با وجود شرایط نامساعد اقتصادی در مقابل حفظ عزت، دین و آزادگی همیشه در مقابل آمریکا ایستادگی خواهند کرد.

حقیقی خاطرنشان کرد: مدت پنج سال است که کشور از لحاظ کشاورزی خود کفا شده و در امور نظامی در صدر کشورهای منطقه و در حد اعلا می‌باشد و این یک موفقیت بزرگ در جمهوری اسلامی ایران است که چشم دشمنان یارای دیدن این همه پیشرفت را ندارد.

وی از خریدران و فروشندگان کالاها دعوت نمود که در این شرایط اقتصادی با رعایت اصول انسانی از نوسانات قیمت کالاها و ایجاد گرانیها جلوگیری کنند.

رفع فرسودگی شبکه توزیع آب شرب روستای پاوه رود تا پایان سال، اجرای پروژه گازرسانی به روستای پاوه رود تا چهار ماه آینده، رفع افت ولتاژ برق این روستا در صورت جلب رضایت معارضان، توسعه اراضی شیب دار در صورت اخذ مجوز برداشت آب از وزارت نیرواز جمله مواردی بود که مقام عالی دولت در استان در روستای پاوه رود مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.

۹۸۸۶/۸۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک9 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
شرکت پخش فراورده‌های نفتی از افزایش ۵۶٫۸ تومانی هر کیلوگرم CNG (معادل ۹٫۵ درصد افزایش) از ساعت ۲۴ امشب خبر داد. به‌گزارش ایسنا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای اجرای بند چهار تصویب نامه شماره ۱۷۴۱۹۵/ ت ۵۵۱۹۶ به مورخ ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ هیأت وزیران، به‌منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده «CNG» و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با سوخت گاز طبیعی فشرده «CNG»، از ساعت ۲۴ امشب (۳۱ اردیبهشت ماه) هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده شده (CNG) به قیمت ۶,۵۶۸ ریال عرضه خواهد شد. بر اساس این اطلاعیه نرخ فروش فعلی سی ان جی به ازای هر کیلوگرم ۶,۰۰۰ ریال است که با اعمال نرخ جدید، افزایش قیمت این سوخت پاک کمتر از ۱۰ درصد خواهد شد که منابع حاصل از افزایش آن نیز صرف اجرای الزامات ایمنی و هوشمند سازی جایگاه‌های عرضه گاز و کمک به تعویض مخازن CNG خودروها خواهد شد. انتهای پیام
فارسفارس9 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر