پاسخ کوبنده به جنایت متجاوزان در صنعا در راه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. حوادث

پاسخ کوبنده به جنایت متجاوزان در صنعا در راه است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
علی القحوم تأکید کرد: نیروهای مسلح یمن هرگز در مقابل جنایت اخیر دست بسته باقی نمی مانند و پاسخ کوبنده ما به این جنایت ها در راه است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن با محکوم کردن حمله اخیر متجاوزان ائتلاف سعودی به صنعا و کشتار غیرنظامیان تأکید کرد: نیروهای مسلح یمن هرگز در مقابل این جنایت‌ها دست بسته باقی نمی‌مانند و پاسخ کوبنده ما به این جنایت‌ها در راه است.

علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن در گفتگو با این شبکه در توضیح سخنان اخیر محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصار الله یمن که عربستان را ورشکسته اخلاقی توصیف کرده بود, گفت: ابتدا جنایت هولناک اخیر ائتلاف متجاوز سعودی در حمله هوایی به مردم صنعا را محکوم می‌کنیم. این ائتلاف از همان آغاز جنگ, مردم یمن را هدف قرار داد تا اراده آنان را سست کند. اما ما به دشمن می‌گوییم هر اندازه بیشتر مرتکب خونریزی و کشتار شوید, به همان اندازه یقین و اعتقاد ما به عادلانه بودن آرمان و شرافت موضع مان بیشتر می‌شود. ما از آرمان, کشور, سرزمین و کرامت خود دفاع می‌کنیم و امکان ندارد به هیچ وجه آرام بگیریم و اراده ما سست شود. ارتش و کمیته‌های مردمی تا کنون به دشمن مستکبر پاسخ داده و به اهداف حیاتی و نظامی آن ضربه زده‌اند و این حق ماست, حال آنکه دشمن غیرنظامیان و شهرهای مسکونی را هدف قرار می‌دهد.

وی افزود: این حملات بیانگر ناتوانی, شکست, ناکامی و جنایتکار بودن دشمن است. نظام سعودی و در پشت آن آمریکا تلاش می‌کنند ملت یمن را به زانو درآورند و خون مردم یمن را بریزند و کشتارهای زیادی را رقم بزنند تا آنها را در دفاع از مواضع عادلانه و برحقشان دچار هراس کنند. از این رو ما به دشمن می‌گوییم هر کاری کنید ما از مواضع خود کوتاه نمی‌آییم. این, آرمان ما و قضیه عادلانه ماست و به هیچ عنوان امکان ندارد از آن کوتاه بیاییم. نظام سعودی باید بداند حمله به غیرنظامیان اقدامی نیست که به آن افتخار کند. این جنایت, بیانگر میزان توحش و شنیع بودن این نظام و سطح مزدور بودن آن است و چهره واقعی آمریکا و ابزارهای پلید آن را آشکار ساخت. حمله اخیر متجاوزان به صنعا, حمله آشکار به هویت و شهروندان یمنی است. آنها از همان روز اول برای نابودی یمن و مردم آن تلاش کردند و اکنون نیز این مسیر را ادامه می‌دهند.

خبری: اخبار حادثه ی امروز تهران

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی درباره واکنش‌های احتمالی به این حمله که از حد محکوم کردن و شعار دادن فراتر رود و به توقف این جنایت‌ها منجر شود, گفت: امکان ندارد جنایت‌های مستمر علیه یمن و مردم آن, پیشرفتی کسب کند. مردم یمن در مقابل اقدامات مستکبرانه آمریکا, عربستان و امارات دست بسته باقی نمی‌مانند و ما برای دفاع از سرزمین, کرامت و حاکمیت خود قیام خواهیم کرد حتی اگر چیزی جز سنگ برای دفاع از خود نداشته باشیم. ما اکنون در پنجمین سال جنگ به سر می‌بریم, ولی دشمن به چیزی دست یافته است؟ بدون شک خون‌های ریخته شده چه در صنعا و چه در سایر مناطق یمن ارزشمند و گرانبهاست و پاسخ‌های میدانی به این کشتارها قاطع خواهد بود و کمیته‌های مردمی و وزارت دفاع مسئول این پاسخ هستند. من نمی‌توانم در حال حاضر درباره جزئیات و ماهیت این پاسخ چیزی بگویم, اما می‌توانم تأکید کنم در پنجمین سال جنگ همچنان به دفاع از کرامت و حاکمیت خود ادامه می‌دهیم.

وی افزود: حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با هفت پهپاد به عمق خاک عربستان و ایستگاه‌های پمپاژ نفت, ضربه‌های نظامی قاطع و موفقیت آمیزی بود که حامل پیام‌های نظامی و سیاسی ویژه بود و به دشمن ثابت کرد ما در پنجمین سال جنگ پیشرفت بیشتری داشته‌ایم و اراده ما برای دفاع از سرزمین و کرامت مان مستحکمتر شده است. ما در سال پنجم جنگ به دنبال کسب تاکتیک ها, سلاح‌ها و قدرتی نظامی و بازدارنده هستیم تا از کشور خود دفاع کنیم و بتوانیم توازن قوا را به هم بزنیم. دشمن باید بداند این معادله‌ای دو سویه و متقابل است و از این رو پاسخ کوبنده ما در راه است و امکان ندارد در مقابل جنایت‌های آمریکایی سعودی دست بسته بمانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا19 ساعت قبل
محمد حسن محمدی فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر وقوع یک فقره قتل در جاده روستای زان شهر آبسرد ماموران انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان دماوند بلافاصله در محل حاضر شدند. وی افزود: بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از آن بود که درگیری بین چند نفر رخ‌داده که در این درگیری جوان ۳۸ ساله به علت اصابت گلوله فوت کرده است. فرمانده انتظامی شهرستان دماوند تصریح کرد: پس از انجام مراحل قانونی اقدامات فنی و پلیسی جهت کشف سرنخ و دستگیری عاملین این جنایت آغاز شد. محمدی اضافه کرد: پس از بررسی‌های همه جانبه از محل شروع درگیری تا محل قتل و شهادت شاهد عینی درگیری و دلایل و قرائن موجود تردد یک دستگاه خودرو شاسی‌بلند با پلاک معلوم در صحنه حادثه محرز و شناسایی شد. فرمانده انتظامی شهرستان دماوند بابیان اینکه پلیس در برخورد با این‌گونه جرائم بسیار مصمم و جدی است و با هرگونه اقدامات هنجار شکنانه با قاطعیت برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: متهمان پس از اعتراف به قتل، انگیزه خود را درگیری بر سر اختلاف ملکی قبلی اعلام که پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب فاروج بدون تشریح چگونگی وقوع این قتل گفت: اواخر بهمن سال گذشته فردی در شهرستان فاروج خبر مفقودی برادرش را به مرجع قضایی گزارش داد. «صفدری» افزود: از همان ابتدای وصول این خبر، تحقیقات گسترده و پردامنه درباره ماهیت و ابعاد مختلف این موضوع آغاز شد و طبق سرنخ‌های به دست آمده از مسیر آخرین مکالمات صورت گرفته بین فرد مفقود شده با یک خانم، از خانم مذکور درخصوص ارتباطات احتمالی بازجویی به عمل آمد. «صفدری» بیان کرد: از آن جایی که جسد، طی سه ماه در چاه آب قرار داشت، جمود و فساد نعشی کاملا استقرار یافته بود. «صفدری» گفت: وقتی جنایتی واقع شود دیر یا زود اسباب و علل و عوامل آن مشخص خواهند شد و مجرمان راه فراری به جز تمکین از اراده قانون ندارند. بنابراین بهتر است افراد، قبل از این که تصمیم خطرناکی بگیرند یا دچار ماجراجویی‌های پرمخاطره شوند به نتایج کارشان خوب فکر کنند.

پایان شوم برای آقای «عابربانک»

مهرمهر20 ساعت قبل
جزئیات حکم حسین هدایتی اعلام شد و این فعال اقتصادی-فوتبالی که به عابربانک شهره شده بود؛ به ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به روند بررسی طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس افزود: پدیده اسیدپاشی، نامطلوب است و در قوانین و طرح‌های گذشته از لحاظ کیفری بودن به آن توجه شده بود و در این طرح موضوعات حمایت از آسیب دیدگان مورد توجه نمایندگان مجلس است. وی ادامه داد: حمایت در اجرای این طرح به گونه‌ای است که آسیب دیدگان هرچه سریعتر به جامعه بازگردانده شوند و صرف نگاه کیفری مشکل آسیب دیدگان را کم نمی‌کند. نماینده مردم اهواز اضافه کرد: از جمله بحث‌های حمایتی در این طرح چگونگی پرداخت دیه، رسیدگی در محاکم قضایی و حمایت روانی و درمانی از آسیب دیدگان است.
فراروفرارو18 ساعت قبل
از آقازاده بودن راننده پورشه تا ارتباط پسر و دختر جوان ‏و گمانه‌زنی‌های مختلف از روی صدای دختر جوان که همه و همه باعث شده تا این تصادف خونین و ‏حواشی آن به یکی از جنجالی‌ترین حوادث‌سال جاری تبدیل شود. از سوی دیگر مشخص ‏شد که راننده پورشه پس از تصادف شدید از صحنه گریخته است. درواقع این ماشین‌های ‏میلیاردی متعلق به پدران دختر و پسر جوان هستند. پسر جوان از روز شنبه در بازداشت پلیس است، ‏اما از دختر پورشه سوار هیچ خبری نیست. فرهاد پسر بزرگ بود و یک برادر کوچکتر هم به نام فردین ‏دارد.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نمایندگان مجلس سازمان بهزیستی را مکلف به خدمت رسانی به بزه‌دیدگان اسیدپاشی کردند. در ماده (۵) این طرح آمده است: در کلیه موارد مذکور در این قانون، مرتکب علاوه بر جبران خسارت‌های مقرر در ماده (۱۴) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب۴/۱۲/۹۲ ملزم به پرداخت هزینه‌های درمان بزه دیده می‌باشد. در صورتی که مرتکب متمکن به تشخیص قاضی رسیدگی کننده از پرداخت هزینه‌های درمان نباشد، هزینه‌های مربوطه از محل صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت می‌شود. تبصره ۱- سازمان بهزیستی کشور مکلف است، در صورت تشخیص از سوی قاضی رسیدگی کننده، به بزه دیده گان موضوع این قانون خدمات روانشناختی، مددکاری و توانبخشی ارائه کند. تبصره ۲- در مواردی که هزینه‌های موضوع این ماده و تبصره (۱)، از صندوق تأمین خسارتهای بدنی و سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود، صندوق یا سازمان بهزیستی می‌توانند برای دریافت هزینه‌های پرداخت شده به مرتکب رجوع کنند.

نظرها

اخبار بیشتر