رکود اقتصادی پس از گذشت یک دهه همچنان گریبان‎گیر انگلیسی‎ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

رکود اقتصادی پس از گذشت یک دهه همچنان گریبان‎گیر انگلیسی‎ها

خبرگزاری میزان- نتایج تحقیقات یک اندیشکده انگلیسی گفته است افرادی که در رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ وارد بازار کار شده‎اند، هنوز هم پس از گذشت بیش از ۱۰ سال تاثیرات بسیار منفی آن را متحمل می‌شوند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد فارغ التحصیلانی که در زمان بحران مالی انگلیس در سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده‎اند با بیکاری بیشتر، درآمد کمتر و آینده کاری بدتری در مقایسه با سایر دیگران رو‎به‎رو شده‎اند.

اسکای نیوز نوشت، نتایج تحقیقات یک اندیشکده انگلیسی گفته است افرادی که در رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ وارد بازار کار شده‎اند، هنوز هم پس از گذشت بیش از ۱۰ سال تاثیرات بسیار منفی آن را متحمل می‌شوند. این تاثیرات در زمانی بر دوش این گروه سنگینی می‌کند که بسیاری از شهروندان در جامعه انگلیس زیر فشار‌های اضافی اقتصادی دچار مشکل شده‎اند.

بر اساس گزارشی که این اندیشکده منتشر کرده، فارغ التحصیلانی که در آن دوره از بحران مالی بر سر کار رفته‎اند، ۳۰ درصد بیشتر مشاغلی را پیدا می‌کردند که دستمزد کمتری به آنان داده می‌شده است.

رکود اقتصادی پس از گذشت یک دهه همچنان گریبان‎گیر انگلیسی‎ها - 4

علاوه بر آن، در آن دوره از بحران مالی، کارگرانی که مهارت کمی داشته در صورتی که ترک تحصیل کرده باشند، احتمال آنکه شغل خود را از دست بدهند زیاد بوده است.

در ادامه این تحقیق آمده است، دستمزد افرادی که در سال ۲۰۰۹ مشغول به کار شده‎اند هنوز بهبود نیافته، حتی میانگین دستمزد این افراد همچنان پایین‌تر از افرادی است که در سال ۱۹۹۱ ترک تحصیل کرده‎اند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

استفان کلارک یکی از اعضای این اندیشکده گفته است که دولت انگلیس می‌توانسته جلوی تکرار آسیبی که بیکاری جوانان در دهه ۱۹۸۰ در پی بحران مالی به همراه داشته را بگیرد. اما این گروه از افراد که از روی بدشانسی وارد بازار کار شده‎اند هنوز هم اثرات منفی آن را متحمل می‌شوند.

اثرات منفی بحران مالی بر این گروه بعد از گذشت بیش از یک دهه همچنان وجود داشته که منجر به پایین آمدن استاندارد‌های زندگی آنان شده است.

رکود اقتصادی پس از گذشت یک دهه همچنان گریبان‎گیر انگلیسی‎ها - 10

تحقیقات نشان داده است که در حدود ۶ درصد از دستمزد افرادی که در آن دوره بحران مالی مشغول به کار شده‎اند متضرر شده‎اند و جبران این خسارت ۶ سال برای آنان زمان برده است.

این اندیشکده دریافته است که افرادی که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار کار شده‎اند همچنین نرخ اشتغال آنان نسبتا پایین بوده است. افرادی که در زمان رکود مالی سال ۱۹۹۱ شروع به کار کرده‎اند، پایین‌ترین نرخ اشتغال را به خود اختصاص داده‎اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
ایران بارها با اخوان المسلمین سوریه در ارتباط بوده و این مسئله باعت ناراحتی دولت سوریه شده بود. بشار اسد با حمله شدید به مجموعه اسلامگرای اخوان المسلمین، آنها را شیطان توصیف کرد. سخنان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) منتشر کرده است. ایران بارها با اخوان المسلمین سوریه در ارتباط بوده و این مسئله باعت ناراحتی دولت سوریه شده بود. اخوان المسلمین سوریه در بحران اخیر نیز فعال بود و تلاش کرد در کنار دیگر گروه‌های مخالف، حکومت را سرنگون کند.

فیلم/ حاشیه‌های دیدار شاعران با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف1 روز قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف15 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر