منتظر واقعی امام زمان (عجل الله) ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را دارد/دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

منتظر واقعی امام زمان (عجل الله) ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را دارد/دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود

خبرگزاری میزان- محقق و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: منتظر واقعی امام زمان (عجل الله) کسی است که ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را داشته باشد.

عبدالصالح شمس‌اللهی محقق و پژوهشگر حوزه علمیه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره ویژگی‌های منتظر واقعی گفت: منتظر واقعی کسی است که ظرفیت یاری امام زمان (عجل الله) برای آرمان و اهدافی که حضرت ولیعصر (عجل الله) دنبال می‌کنند، را داشته باشد و به دنبال ایجاد همین ظرفیت‌ها در وجود خود است.

وی بیان کرد: اینکه بگوییم منتظر امام زمان (عجل الله) هستیم، اما حرکتی نکنیم به معنای منتظر واقعی بودن نیست بلکه صرفا دوستن داشتن ایشان است.

منتظر واقعی امام زمان (عجل الله) ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را دارد/دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود - 3

محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تصریح کرد: کسی که می‌خواهد خود را آماده یاری امام زمان (عجل الله) کند باید خصوصیاتی داشته باشد که در اصحاب سید الشهدا (ع) قابل جستجو است برای مثال تبعیت محض از مقام امامت یکی از ویژگی‌هایی است که باید منتظر واقعی داشته باشد.

وی افزود: کسی که تبعیت محض از مقام امامت ندارد نمی‌تواند تبعیت محض از امام زمان (عجل الله) داشته باشد.

شمس‌اللهی اظهار کرد: یکی دیگر از خصوصیات منتظران واقعی خودساخته بودن آن‌ها است، زیرا کسانی که انحراف عقیدتی، انحراف فکری و انحراف اجتماعی داشته باشند در زمره اصحاب امام زمان (عجل الله) قرار نمی‌گیرند و نمی‌توانند دستورات ایشان را تحمل کنند و به اجرا در آورند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی ادامه داد: منتظران واقعی حضرت ولیعصر (عجل الله) انسان‌های بصیری هستند که قدرت تحلیل و توان گذشتن از همه چیز را دارند.

محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تاکید کرد: منتظر امام زمان (عجل الله) به دنبال فهم دقیق دین است و ضمن دین‌شناسی، قدرت تحلیل دارد یعنی یار امام زمان (عجل الله) دین واقعی را می‌شناسد و همان را مبنای عمل خود قرار می‌دهد.

وی درباره راهکار‌ها برای منتظر واقعی شدن عنوان کرد: انسان باید دین را از سرچشمه بگیرد، اهل مطالعه اهل حدیث اهل بیت (ع) و قرائت قرآن باشد و تفسیر قرآن، فلسفه، عرفان و سایر مباحث حوزه دین را دنبال کند و اگر در جایی سوالی برایش بوجود آمد به دین‌شناسان و علمای ربانی مراجعه کند.

منتظر واقعی امام زمان (عجل الله) ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را دارد/دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود - 11

شمس‌اللهی خاطرنشان کرد: دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود بلکه در بستر قرآن و حدیث اهل بیت (ع) و با راهبری علمای ربانی حاصل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کتاب خاتم (ص)

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
وی افزود: اگر به این سرمایه‌ها توجه نشده و در جای خود به کار گرفته نشود، انسان ستمگر و ناسپاس می‌شود. نماینده ولی فقیه در استان رکود و توقف را ممنوع دانست و تاکید کرد: با وجود داشته‌ها و این همه پیشرفت، نباید در کشور توقف کنیم و نباید فکر راکد داشته باشیم، بلکه باید با تحصیل، تجربه و مشورت، فکر را رشد دهیم. این استاد حوزه علمیه اذعان داشت: نباید سرمایه راکد در کشور داشته باشیم، نباید علم را راکد نگهداریم بلکه باید به دیگران منتقل کنیم و حتی بعد از رسیدن به کمال نباید قانع بود. حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: باید از مرزهای علمی عبور کرده و با شتاب پیش برویم، این پیشرفت نباید تنها در یکی ۲ شاخه باشد بلکه باید در همه صنایع و معادن و رشته‌ها، حاصل شود تا بتوانیم در همه امور پیشرفت داشته باشیم. وی در پایان ابراز داشت: جوانان ایران اسلامی باید برای رسیدن به قله‌های پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی، تمام همت خود را به کار بگیرند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد. وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل تغییر لیالی قدر تغییراتی­ در زمان برگزاری برخی امتحانات دانش آموزان ایجاد شده است. خسرو ساکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما گفت: امتحانات روز شنبه ۴ خرداد به روز یکشنبه ۵ خرداد و امتحانات روز دوشنبه ۶ خرداد به سه شنبه ۷ خرداد منتقل شدند. وی افزود: همچنین امتحانات روز چهارشنبه ۸ خرداد به روز پنجشنبه ۹ خرداد موکول شده است. ساکی با اشاره به تغییر برخی امتحانات دانش آموزان گفت: برای دانش آموزان رشته ریاضی و علوم تجربی امتحان روز یکشنبه فیزیک ۳ خواهد بود و برای رشته ادبیات و معارف اسلامی آزمون علوم و فنون ادبی ۳ برگزار خواهد شد. وی افزود: آزمون ادبیات ۳ برای همه رشته‌های تحصیلی روز شنبه ۱۱ خرداد برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر