مذاکره با آمریکا از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی

مذاکره با آمریکا از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است

الفخبرگزاری الف |
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مذاکره با آمریکا از نظر ایران کاملا مردود است، گفت: ‌باب مذاکره با کشوری مانند آمریکا از منظر جمهوری اسلامی ایران بسته است.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌و‌گو با تسنیم در اراک، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره اینکه جنگ نمی‌شود و مذاکره هم نمی‌کنیم اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری ‌در جلسه کارگزاران نظام، این سیاست را حکیمانه تشریح کردند و اعلام کردند که هرگونه مذاکره با چنین کشوری که هیچ منطقی ندارد صحیح نیست، جمهوری اسلامی ایران زیر بار این مذاکره نمی‌رود.

وی افزود: آمریکا در این بحث هیچ منطقی ندارد جز منطق استفاده ابزاری از بحث مذاکره برای زور گفتن و استفاده از آن برای تحمیل فشار بر کشور مذاکره‌کننده، که هیچ عقلی و هیچ یک از عقلا چنین مذاکره‌ای را تایید نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنابراین مذاکره از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است و جمهوری اسلامی آنقدر توان دارد که در برابر این فشارها مقاومت کند و سر خم نکند و بتواند سرافرازانه از این سختی‌ها و فشارهای دشمن و عوامل آن عبور کند.

رضایی بیان کرد: از این رو باب مذاکره با کشوری مانند آمریکا از منظر جمهوری اسلامی ایران بسته است، مگر اینکه به قول امام (ره) آمریکایی‌‌ها روزی آدم شوند، در غیر این صورت همین روند ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به هدف آمریکا از طرح این موضوع ادامه داد: هدف آمریکا از این مذاکره این است که منطق خود را حاکم کند تا پس از این سال‌هایی که تمام راهبردهایش دائم توسط جمهوری اسلامی به شکست انجامیده، بیاید و اعلام کند جمهوری اسلامی که ۴۰ سال ادعای مقاومت و مقابله با امریکا را داشت، امروز مجبور به تحریم شده و فشار آمریکا را پذیرفته است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همین که بتواند جمهوری اسلامی را پشت میز مذاکره بنشاند، استفاده ابزاری خود را از این بحث خواهد کرد و به اهداف شوم خود می‌رسد گرچه مذاکره نتیجه‌ای نداشته باشد.

رضایی با اشاره به تایید این مذاکره از سوی برخی از افراد داخلی گفت: این افراد شامل دو گروه می‌شوند، گروه نخست گروهی هستند که واقعا مرعوب هستند و می‌ترسند و گاهی اوقات با آنها برخورد که می‌شود صریح به زبان می‌آورند که می‌ترسیم، چه کنیم که می‌ترسیم.

وی افزود: گروه دیگر مزدوران و اجیرشدگان دشمن هستند که پیام دشمن را در جامعه القا می‌کنند و این واقعیتی است که در کشور وجود دارد و عناصر اجیر شده، مزدور و عناصر ترسویی که از خط و نشان و تهدیدهای آمریکا می‌ترسند و می‌گویند تسلیم شویم بهتر است تا بمانیم و درگیر جنگ شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

فیلمی دیگر از لحظه برخورد شهاب سنگ به زمین در استرالیا

مهرمهر22 ساعت قبل
الفالف21 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - فعال اصلاح‌طلب گفت: آنچه که مسلم است این است که آمریکایی‌ها به هیچ‌وجه قصد اشغال خاک ایران را ندارند. در حال حاضر مساله اساسی برای آمریکا چیزی است که از آن تحت عنوان سیاست‌های انقلابی ایران یاد می‌کنند. سناریویی را که آمریکایی‌ها در افغانستان (۲۰۰۱) و عراق (۲۰۰۳) عملیاتی کردند به هیچ‌وجه به‌دنبال عملیاتی کردن چنین سناریویی در قبال ایران نیستند. اما قدرت نظامی آمریکا قابل قیاس با طالبان نبود. میزان اختلافات میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان بر سر مساله ایران را تا چه حد می‌دانید؟ *با وجود اختلاف میان نانسی پلوسی دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه اما آنها بر سر مساله ایران هم‌نظر هستند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر