تشکیل شورای وحدت اصولگرایان/ واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسائل اخیر برخی مدارس/ فعالیت احزاب شکل و شمایل حزبی ندارد/ هر اقدام آمریکا با واکنش جدی تهران مواجه خواهد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

تشکیل شورای وحدت اصولگرایان/ واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسائل اخیر برخی مدارس/ فعالیت احزاب شکل و شمایل حزبی ندارد/ هر اقدام آمریکا با واکنش جدی تهران مواجه خواهد شد

خبرگزاری میزان- حوزه سیاست داخلی و انتخابات در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
تشکیل شورای وحدت اصولگرایان/ واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسائل اخیر برخی مدارس/ فعالیت احزاب شکل و شمایل حزبی ندارد/ هر اقدام آمریکا با واکنش جدی تهران مواجه خواهد شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه سیاست داخلی و انتخابات در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.

هشدار یک مقام ارشد ایران: هر اقدام آمریکا با واکنش جدی تهران مواجه خواهد شد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران هشدار داد اگر آمریکایی‌ها تصمیم بگیرند هر نوع اقدامی علیه ایران انجام دهند، مشخص است که با یک واکنش جدی از سوی ما مواجه خواهند شد. ما هیچ تمایلی برای آغاز چنین درگیری مسلحانه‌ای نداریم، نه با آمریکا و نه با هیچ کس دیگری. ولی کاملا آماده‌ایم از ملت خود در برابر هر تهاجم خارجی دفاع کنیم.

جهانگیری: دولت در مبارزه با فساد و رانت با هیچکس تعارف ندارد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت در مبارزه با فساد و رانت ناشی از توزیع کالا‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده، اما در بازار به قیمت‌های آزاد فروخته می‌شود با هیچکس تعارف ندارد.

همه موظف به رعایت حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان هستیم

رئیس کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات کشور گفت: همه موظفیم تا حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق‌الناس رعایت شود.

الهیان: یک نماینده اختیارات وسیعی برای دفاع از حقوق ملت دارد

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه انتخابات مجلس همواره از اهمیت بالایی در کشور برخوردار بوده است، اظهار داشت: به یک نماینده بر اساس قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس، اختیارات وسیعی در جهت دفاع از حقوق ملت داده می‌شود.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

 تحقق مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت انتخاباتی در گرو رعایت قانون

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به ارکان چهارگانه انتخابات مبنی بر مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت گفت: تحقق این ارکان، در انتخابات آتی در گرو رعایت قانون و قانون‌مداری در حوزه‌های اجرایی انتخابات است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین: متأسفانه فعالیت احزاب شکل و شمایل حزبی ندارد

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه متأسفانه فعالیت احزاب در کشور شکل و شمایل حزبی ندارد، گفت: رسانه‌ها در توجیه مردم در جنگ اقتصادی و رسانه‌ای کنونی دشمن، بالاترین نقش را دارند.

مردم شاهد عملکرد خوبی از نمایندگان امیدی مجلس نبودند/ تشکیل شورای وحدت اصولگرایان

رئیس جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری گفت: در مجالسی که فراکسیون اکثریت نباشد عملکرد ظاهری ضعیفی خواهد بود. حال در تهران همه نمایندگان امیدی بود و مردم شاهد عملکرد خوبی از آن‌ها نبودند. این موضوع در رأی آینده مردم تأثیر خواهد داشت.

قائم مقام و معاونان حزب موتلفه اسلامی منصوب شدند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در حکمی قائم مقام و معاونان این حزب در دوره دوازدهم را منصوب کرد.

واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسائل اخیر برخی مدارس تهران

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مسئله‌ای اخیری که در برخی از مدارس تهران افتاده و یک سرود رکیک و سخیفی در مدارس خوانده شده است نشان دهنده این است که خطر تا کجا نفوذ کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. محمدامین مهدی پور نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پشت تریبون می‌آید، آذری زبان است و صدای محکمی دارد. «نمایش تجملات آقازاده‌ها در فضای حقیقی و مجازی نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما» دست‌هایش خوب کار می‌کند، برگه‌ها را این دست به آن دست می‌کند و با دست خالی اش حرف را منقح می‌کند. *از ظرفیت جوانان فعال در نشریات دانشجویی می‌گوید و به عنوان پیشنهاد می‌گوید: «ظرفیت‌های بزرگ رسانه‌ای بایستی حضوری فعال، پویا و جوانانه در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند. *توصیه بعدی شأن اما همان توصیه هر ساله‌ای بود که دانشجویان درگیر در فضای مجازی پشت گوش می‌اندازند «کتابخوانی»!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.

نظرها

اخبار بیشتر