حمایت ترودو از دو جاسوس کانادایی زندانی در چین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

حمایت ترودو از دو جاسوس کانادایی زندانی در چین

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، زندانی شدن دو جاسوس کانادایی در چین را غیر قابل قبول تصویف کرد و قول داد از آن‌ها دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، وی که در سفارت کانادا در پاریس پس از یک دیدار با امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، سخن می‌گفت، همچنین اضافه کرد: ‹‹ما به دفاع از این دو کانادایی ادامه خواهیم داد و به چینی‌ها گوشزد خواهیم نمود که این اقدام آن‌ها غیر قابل قبول است››.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

چین روز پنجشنبه اعلام کرد دو کانادایی بازداشتی در چین در ماه دسامبر (آذر-دی ۱۳۹۷) رسما به زندان منتقل شده‌اند. پکن اتهام آن‌ها را جاسوسی از اسرار دولتی چین اعلام کرده است.

مایکل کوریگ (Michael Kovrig)، دیپلمات سابق در کانادا، و مایکل اسپاور (Michael Spavor)، کارشناس مسائل کره شمالی، اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی (آذر-دی ۱۳۹۷) بازداشت شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

فیلمی دیگر از لحظه برخورد شهاب سنگ به زمین در استرالیا

مهرمهر22 ساعت قبل
الفالف21 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر