برخورداری ۵۰ درصد روستاهای کرمان از اینترنت نسل چهارم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. تکنولوژی
برخورداری ۵۰ درصد روستاهای کرمان از اینترنت نسل چهارم

برخورداری ۵۰ درصد روستاهای کرمان از اینترنت نسل چهارم

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: همه شهرهای استان کرمان و بیش از ۵۰ درصد روستاهای استان کرمان از اینترنت نسل چهارم برخوردارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مسعود الهامی امروز در نشست خبری به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه روز ارتباطات اظهار داشت: در چند سال اخیر با همه زیرساخت‌هایی که در بخش فناوری اطلاعات ایجاد کردیم، توانستیم یک جهش قابل توجهی در بهره‌برداری سرویس‌های اطلاعاتی استان وجود آوریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان بیان کرد: در چند سال اخیر تعداد ۲ هزار و ۷۷۱ روستا که اصلا هیچ دسترسی به اینترنت نداشتند از اینترنت نسل چهارم برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه در خانه‌های بهداشت و مساجد ۷۳۳ مودم رایگان توزیع شده است، گفت: مردم به دلیل عدم آگاهی و اطلاع‌رسانی از راه‌اندازی اینترنت در روستاهای خود از آن استفاده نمی‌کردند و دهیاری‌ها و بخشداری‌ها موظف هستند در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

الهامی عنوان کرد: همه فکر می‌کنند تلفن ثابت را تنها مخابرات واگذار می‌کند و یک‌هزار و ۴۰۴ روستا که هیچ نوع ارتباطی نداشتند ما توانستیم تلفن ثابت را تحویل آنها دهیم.

وی با اشاره به اینکه همه شهرهای استان کرمان از نسل چهارم اینترنت برخوردارهستند، ابراز داشت: بیش از ۵۰ درصد روستاهای استان کرمان از اینترنت نسل چهارم برخوردارند و تا پایان سال جاری یک‌هزار و ۲۰۸ روستای استان کرمان به اینترنت نسل چهارم متصل خواهند شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: سال‌ها طول کشید تا رومینگ بین اپراتورها در استان کرمان برقرار شد و اکنون در ۸۰ درصد جاده‌های استان رومینگ برقرار شده و بخش‌های زیادی از نقطه‌های کور جاده‌ها را پوشش داده‌اند.

الهامی گفت: در سفر آذرماه سال ۹۶ وزیر ارتباطات به استان کرمان مصوبات خوبی داشتیم که یکی از این مصوبات ۸۸ سایت اپراتورهای تلفن همراه بود که تاکنون تنها ۳۲ ایستگاه با تامین برق، جاده قابل دسترسی و آب راه‌اندازی شده است.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

وی بیان داشت: ۸۵ خودپرداز پست بانک را در ۸۵ روستای دورافتاده استان کرمان نصب کردیم تا افراد در این روستاها از آخرین فناوری بانکداری الکترونیک استفاده کنند و درصدد هستیم این تعداد را تا پایان سال جاری افزایش دهیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به اینکه بخش عظیمی از سایت‌های ما زیرساخت اصلی آنها فیبر نوری نیست، گفت: شبکه انتقال بین سایت‌ها اکثرا رادیویی است که تحت تاثیر مسائل آب و هوایی و حوادث طبیعی و انسانی قرار دارد.

الهامی بیان داشت: از وزیر ارتباطات مجوز اجرای ۳۷۶ کیلومتر فیبر نوری گرفته‌ایم‌ و طی ماه آینده عملیات اجرایی آن توسط پیمانکار که مخابرات است، شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در لایه زیرساخت شبکه فیبر نوری مشکل نداریم، بیان داشت: زیرساخت اصلی فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات است و بیش از ۸۰ درصد شبکه ملی اطلاعات در کشور فعال شده و تا پایان سال طبق ابلاغ وزیر باید مابقی را فعال کنیم.

الهامی با اشاره به اینکه بیش از ۷ میلیارد تومان برای تولید محتوای الکترونیک تسهیلات پرداخت کرده‌ایم و از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کنیم، گفت: ۴۰ استارت‌آپ داریم که آن‌ها را حمایت می‌کنیم و زیر مجموعه پارک علم و فناوری نیستند.

الهامی در زمینه اولتیماتوم وریر ارتباطات در زمینه فراهم ساختن زیرساخت‌های سایت‌های اپراتور تلفن همراه در استان کرمان بیان داشت: با مواضع و مبالغی که شهرداری پیش رو گرفته قطعا توسعه بخش آی‌سی‌تی در استان متضرر خواهد شد و تحت تاثیر عوارضی که شهرداری اعلام کرده قرار گرفت. کد خبر ۴۴۰۶۳۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودروسازان از تحریم‌ها فرصت بسازند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی غفلت را عامل اصلی مشکلات پیش آمده در صنعت خودرو دانست و گفت: در روز‌هایی که می‌توانستیم برای بومی سازی و تولید داخل کردن قطعات اقدام کنیم اقدامی نکردیم و حالا باید همه دست به دست هم دهیم تا این غفلت را جبران کنیم. دستیار ویژه وزیر صنعت در امور خودروسازی افزود: قابل قبول نیست که برخی، ناتوانی خودروسازان در ایفای تعهداتشان به مردم را به ناتوانی نظام تسری بخشند و معتقدم با وحدت و کمک همه بخش‌ها، می‌توانیم از این مرحله سخت نیز عبور کنیم. مشاور عالی وزیر صنعت با اشاره به وجود بیش از ۱۴۰ هزار خودروی دپو شده در پارکینگ‌های خودروسازان بدلیل نبود یکی دو قطعه نظیر کاتالیست و ایربگ گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده، بخش مهمی از این مشکل حل شده و بزودی ۵۰ تا ۶۰ هزار خودرو ازجانب سایپا و ۲۰ هزار خودروی دیگر از جانب ایران خودرو واگذار می‌شود. وی افزود: چند ماه قبل تولید سایپا به کمتراز ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود، اما امروز خوشبختانه به بالای دو هزار دستگاه رسیده است. نجفی خاطرنشان کرد: امروز در حاشیه نمایشگاه گفتند که برخی از قطعات در مرحله عقد قرارداد برای بومی سازی است و این خبر خوبی برای صنعت کشور است چرا که با توجه به آرایش نظامی مد نظر مقام معظم رهبری، باید بیش از گذشته به توان داخلی کشور تکیه کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
طبیعتا تمایل دارند که مواضع دولت و حکومت‌های خودشان در جهان ترویج پیدا کند و مواضع و نگاه متفاوت نگاه حاکمیت در آمریکا را مانع می‌شوند، بنابراین با توجه به این سیاست‌ها از توسعه رسانه‌های جمهوری اسلامی جلوگیری می‌کنند. شبکه‌های برون مرزی چگونه می‌توانند این تحریم‌ها را دور بزنند، به طور کلی پیشنهاد شما برای رسانه‌ها در برابر این گونه اتفاقات چیست؟ اگر آلترناتیوی وجود داشته باشد بایستی روی آن متمرکز شوند یا از آن‌ها استفاده کنند. کار سخت‌تر که می‌شود از روش‌های مختلف می‌توان استفاده کرد. شبکه‌های برون مرزی ما باید از فضای مجازی استفاده‌های قوی‌تری کنند، از آلترناتیو موجود در فضای مجازی بیشتر بهره ببرند و کارهایشان را به پلت فرم هایی که در آن برایشان محدودیت ایجاد شده است، منحصر نکنند. آیا ضرورت دارد که از شبکه‌های برون مرزی حمایت خاصی از سوی نظام صورت بپذیرد و در این برهه تاریخی به عنوان یک پروژه بزرگ ملی، نظامی و امنیتی مطرح گردد؟ طبیعتا دولت انگلیس، آمریکا، روسیه، چین، ترکیه، عربستان، رژیم صهیونیستی و … از جمله کشورهایی هستند که از رسانه‌های حکومتی شان به قوی‌ترین شکل حمایت می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
سرنشینان یک خودرو پژو ۴۰۵ که شب گذشته با زیر گرفتن یکی از ماموران و هتاکی و ضرب و شتم آن‌ها اقدام به فرار کرده بودند با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند. وی افزود: راننده خودرو که ظاهرا وضعیت عادی نداشت از تذکر مامور پلیس عصبانی شده و پس از حرکت خودرو تعمدا مامور را زیر گرفته و صحنه را ترک می‌کند. وی اظهار کرد: در این حادثه مامور پلیس راهور از ناحیه پای چپ و مامور وظیفه نیز از ناحیه سر و کتف آسیب دیدند که با حضور ماموران کلانتری فردیس و عوامل اورژانس برای مداوا به نزدیکترین درمانگاه محل منتقل شدند که در حال حاضر حال عمومی آن‌ها خوب است. سردار محمدیان گفت: بلافاصله شناسایی و دستگیری مسببان این حادثه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان زبده با بررسی جزئیات حادثه و شناسایی خودرو مذکور، راننده را شناسایی و در ساعت ۲ بامداد امروز ۴ خردادماه راننده خاطی و هر ۲ سرنشین را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، وی با بیان این که قانون برای هتاکی به ماموران حین انجام وظیفه مجازات سنگینی پبش بینی کرده است گفت: پرونده متهمان جهت رسیدگی و اجرای حکم در اختیار مقام قضائی است.

نسل جدید Touch ID به آیفون‌های ۲۰۲۰ می‌آید

دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
این گوشی‌ها احتمالا با قابلیت لمس سه بعدی یا ۳D Touch که از مدل ۶s با این خانواده همراه بوده، خداحافظی خواهند کرد. انتظار می‌رود که اپل در سال ۲۰۲۰ مدل جدیدی از میان رده آیفون SE را روانه بازار کند که از نظر سخت افزاری شبیه آیفون ۸ خواهد بود. برخی شایعات مدعی عرضه این گوشی در اوایل ۲۰۲۰ بودند اما تامین کنندگان از آن اظهار بی اطلاعی کرده‌اند. به باور کورتیس آیفون‌های ۲۰۲۰ احتمالا به دوربین سه بعدی در پنل عقب مجهز شده، و با شبکه نسل پنج سازگاری خواهند داشت. همچنین این شرکت تمام گوشی هایش را به نمایشگرهای اولد مجهز کرده و شکل جدیدی از قابلیت امنیتی Touch ID را در آنها پیاده خواهد کرد.

صرفه جویی ۳۰۰ میلیون یورویی نتیجه بومی سازی قطعات خودرو

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
منصور منصوری در گفتگوی اختصاصی در حاشیه نمایشگاه قطعات خودکفایی نشده با اشاره به اینکه امسال شرکت ساپکو برای تامین قطعات ۵۰۰ هزاردستگاه خودرو برنامه ریزی کرده است افزود: حدود ۱۸۰ میلیون یورو کاهش ارزبری در تولید قطعات، ۵۵ میلیون یورو صرفه جویی در قطعات خریداری شده و ۶۵ میلیون یورو نیز برای تامین مواد اولیه صرفه جویی ارزی خواهد شد. مدیر عامل شرکت ساپکو مدیریت جدید شرکت ساپکو را طراحی، ​مهندسی و خودکفایی در تامین و تولید قطعات خودرو دانست و ادامه داد: این تغییر رویکرد به دلیل ایجاد هم افزایی بین شرکت‌های تولید کننده و ایجاد مدل جدیدی برای استمرار این فعالیت در جهت خودکفایی انجام شده است. منصوری با بیان اینکه خودرو ۴۰۵ و سمند از میزان داخلی سازی بیشتری برخوردار است، گفت: هرچه خودرو به روز‌تر باشد میزان قطعات خارجی آن بیشتر خواهد بود. مدیرعامل شرکت ساپکو با اشاره به نمایشگاه دائمی قطعات بومی سازی نشده در این شرکت ادامه داد: در این نمایشگاه قطعات درحال تولید ​، قطعاتی که فقط یک شرکت آن را می‌سازد و بخش عمده قطعات خودرو برای بومی سازی در معرض دید قرار گرفته‌اند که علاوه بر آن‌ها مواد اولیه نیز که تامین آن‌ها با مشکل مواجه است و میزان تناژ لازم برای تولید خودرو عرضه شده است. منصوری ادامه داد: در این نمایشگاه ۵۰ نوع مواد اولیه فلزی و غیر فلزی مورد نیاز معرفی شده است که صنایع فولاد سازی و پتروشیمی تامین آن‌ها را در اولویت قراردهند.

نظرها

اخبار بیشتر