جاوا، پی اچ پی یا دات نت: کدام زبان برنامه نویسی درآمد بیشتری دارد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
جاوا، پی اچ پی یا دات نت: کدام زبان برنامه نویسی درآمد بیشتری دارد؟

جاوا، پی اچ پی یا دات نت: کدام زبان برنامه نویسی درآمد بیشتری دارد؟

زومیتخبرگزاری زومیت |
در سه سال اخیر برنامه‌نویسان جاوا بیش‌ترین میزان افزایش دستمزد را تجربه کرده‌اند. این درحالی‌ است که دستمزد متخصصان آی‌تی در همین دوره کاهش یافته است.

حقوق پرداختی برای مهارت‌های مورد نیاز برنامه‌نویسی نظیر جاوا (Java) و پی‌اچ‌پی (PHP) به‌شدت در حال افزایش است. حقوق و دستمزد اعلام شده در حوزه‌ی فناوری برای سومین سال متوالی در سال ۲۰۱۸ تا ۱/۷ درصد افزایش داشته است. همچنین با ادامه‌ی افزایش تقاضا برای توسعه‌دهنگان جاوا، پی‌اچ‌پی و دات‌نت (NET.)، پرداختی‌ها به متخصصان حوزه‌ی فناوری با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

در این دوره‌ی سه ساله‌، دستمزد توسعه‌دهندگان جاوا با افزایش ۴۱ درصدی، بیش‌ترین جهش را تجربه کرده است؛ همچنین، دستمزد آن‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون به‌طور متوسط، ۶ درصد افزایش داشته است. متوسط دریافتی یک برنامه‌نویس جاوا ۶۳٬۷۰۰ پوند است که با توجه‌ به داده‌های مربوط‌به استخدام منتشر شده در Reed، تا ۷۰٬۷۰۰ پوند نیز قابل افزایش است.

دومین شغل برنامه‌نویسی با درآمد بالا full-stack developer (این عنوان در حوزه‌ی برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار، به برنامه‌نویسی که در یک زمینه خاص و ابزارهای ‌‌آن اشراف کامل داشته باشد اطلاق می‌شود) است. پرداختی برای این شغل به‌طور متوسط ۵۳٬۵۰۰ تا ۶۰٬۳۰۰ پوند است. میزان رشد دستمزد این برنامه‌نویسان در سال گذشته و سال ۲۰۱۶ به ترتیب برابر ۵/۶ و ۱۸/۸ درصد بوده است.

برنامه‌نویسان PHP بیش‌ترین میزان افزایش دستمزد را در سال گذشته تجربه کردند. متوسط افزایش دستمزد آنان در سه سال گذشته حدود ۲۰/۶ درصد بوده است. توسعه‌دهندگان دات‌نت نیزدر این دوره افزایش دستمزد زیادی را تجربه کرده‌اند. دستمزد این برنامه‌نویسان از ۳۹٬۹۰۰ پوند در سال ۲۰۱۶ با افزایش ۱۸/۸ درصدی به ۴۷٬۴۰۰ پوند در سال جاری رسیده است.

در بیشتر فهرست‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript)، جاوا و پایتون (Python)، به ترتیب محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی محسوب می‌شوند.

همچنین دانشمندان داده (Data scientist)، تحلیل‌گران داده، معماران صنعتی (technical architect در حوزه دیجیتال) و مهندسین شبکه و DBA، در سه سال اخیر افزایشی دو رقمی در دستمزدشان تجربه کرده‌اند.

خبری: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

پرداختی برای شغل‌های مرتبط با کسب‌وکار مانند تحلیل کسب‌وکار و مدیریت پروژه نیز افزایش یافته است؛ اما این افزایش نسبت به شغل‌های توسعه‌دهندگان کم‌تر بوده است.

درواقع، براساس داده‌های منتشر شده در Reed، متخصص آی‌تی (IT)، از معدود شغل‌هایی است که در سه سال اخیر با کاهش دستمزد رو‌به‌رو شده است. به‌طور متوسط دستمزد متخصصان آی‌تی در این دوره از ۸۹٬۲۰۰ به ۸۳٬۶۰۰ پوند کاهش یافته است.

این داده‌ها، از شغل‌ها و دستمزدهای آگهی شده، بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷، در سایت Reed استخراج شده‌اند.

براساس داده‌های وب‌سایت Reed، این افزایش حقوق‌ها با افزایش تقاضا برای کارمندان مسلط به مهارت‌های یاد شده، ارتباط دارد. در حالی‌که به‌طور کلی آگهی‌های تقاضا برای شغل‌های مربوط‌به حوزه‌ی فناری در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است؛ تقاضا برای دانشمند آماری، ۲۰ درصد، توسعه‌دهنده‌ی دات‌نت، ۱۳ درصد و توسعه‌دهنده‌ی بی‌آی (Business Intelligence) نیز ۱۳ درصد افزایش داشته که بسیار بیشتر از مقدار متوسط این حوزه است. تقاضا برای برنامه‌نویس full-stack نیز با توجه‌ به مهارت‌های زیادی که این برنامه‌نویسان باید داشته باشند، حدود ۴۱ درصد از ابتدای سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

اندرو گاردنر (Andrew Gardner)، مدیر Reed Technology می‌گوید: «آن بیرون شغل‌های زیادی برای متقاضیان با تجربه در زمینه‌ی موبایل و توسعه‌ی front-end وجود دارد، علاوه‌بر این، شرکت‌ها به افراد با تجربه در زمینه‌ی بستر‌های ابری و مهارت‌های مرتبط با ذخیره‌سازی نیاز دارند. در نتیجه‌ی قوانینی مانند GDPR (قانون حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا )، تقاضاهای زیادی خلق می‌شود؛ برای مثال شغل‌های مرتبط با داده رشد پیدا می‌کنند؛ البته به شرطی‌که شرکت‌ها نیز مطمئن شوند که از مهارت‌ها، سیستم‌ها و فرآیندهای صحیحی برخوردار هستند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرخانچرخان1 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
در معرفی بازی موبایل امروز به‌سراغ یک بازی آرکید و تفننی (Casual) رفته‌ایم؛ اثری که از نظر جلوه‌های بصری، طراحی‌های نقاشی شکل و رنگارنگی را برای کاربران در نظر گرفته است. بازی اندروید و آیفون Deliria یک بازی آرکید با مکانیزم‌های بسیار ساده در گیم‌پلی است که دارای یک داستان کلی است. موردی که در مبارزات بازی آیفون و اندروید Deliria بسیار اهمیت دارد، استفاده مناسب از هم‌تیمی‌ها استاز نظر گیم‌پلی، بازی موبایل Deliria یک اثر دو بعدی است که دارای راندهای مختلف است. همانند سایر بازی‌های موبایل که بازیکنان در همان ابتدا ازطریق یک بخش آموزشی ساختار بازی را یاد می‌گیرند، بازی Deliria فاقد این بخش است. یکی از موارد بسیار خوب بازی موبایل Deliria، این است که فاقد پرداخت‌های درون برنامه‌ای و اتصال به اینترنت است.
فراروفرارو23 ساعت قبل
با آغاز فصل سرما از گوشه و کنار در مورد لزوم بازدید خودرو و انجام معاینات فنی می‌شنویم اما کمتر کسی در مورد فصل تابستان و شروع گرما صحبت می‌کند؛ در حالیکه گرما، گرد و غبار و ترافیک‌های بی‌وقفه می‌تواند صدمات زیادی به خودرو وارد کند. رانندگان اسنپ که معمولا ساعات زیادی را در روز رانندگی می‌کنند، می‌توانند با رعایت این نکات علاوه بر اینکه خودروی خود را برای فصل گرما آماده می‌کنند بر ایمنی و عمر خودرویشان بیفزایند. با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌توانید خودروی خود را برای آغاز گرما آماده کنید. اما اگر از لاستیک‌های تمام فصل استفاده می‌کنید حتما باید قبل از آغاز فصل گرما آنها را بازدید کنید. میزان روغن‌ موتور را بررسی کنیدمیزان روغن خودرو را بررسی کنید.
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
سازمان تجارت توسعه الکترونیکی فراخوان دومین رتبه‌بندی کسب و کارهای الکترونیکی را ارائه داده و در یک پیش نویس به شاخص‌های جدیدی برای رتبه‌بندی کسب‌وکارها اشاره کرده است؛ شاخص‌هایی که همچنان در حال تکمیل شدن هستند و هنوز مشخص نیست که به صورت اختیاری یا اجباری به کاربران نشان داده خواهند شد. شاخص‌های جدید رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی وارد مسائل تازه‌ای شده است و در آن مواردی از قبیل سوابق مسئولیت پذیری مالی، سوابق پاسخگویی به شکایات، سوابق تخلف و جرایم کسب‌وکاری، سابقه فعالیت، شفافسازی، اندازه بنگاه، وضعیت مدیران و نظام مدیریتی و توانایی مالی مطرح شده است. او تاکید دارد که با این امتیاز و دیدن آن توسط مشتریان، خود مشتری است که تصمیم می‌گیرد پیشینه کسب و کار برایش مهم باشد و یا رفتار کسب و کار. مدیر پروژه رتبه‌بندی کسب‌وکارها در سازمان توسعه تجارت الکترونیکی، همچنین در گفتگو با دیجیاتو خبر می‌دهد که این پیش‌نویس قطعی نیست. او در پاسخ به این سوال که چرا موضوع امنیت در این شاخص‌ها دیده نمی‌شود نیز گفت: «مساله امنیت یک موضوع تخصصی است و اتفاقا برای آن برنامه داریم.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
ردمی K۲۰ پرو پرچمدارها را به چالش می‌کشدقابلیت هایی که تعبیه آنها در سری ردمی K۲۰ تایید شده شامل نسل هفتم سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی با قابلیت ثبت تصاویر اسلوموشن با نرخ ۹۶۰ فریم در ثانیه و باتری ۴ هزار میلی آمپر ساعتی می‌شود. از طرف دیگر افشاگری به نام Sudhanshu Ambhore با انتشار اطلاعاتی از ردمی K۲۰ و K۲۰ پرو مدعی شده که این گوشی‌ها به ترتیب از چیپست‌های اسنپدراگون سری ۷ و ۸۵۵ بهره خواهند برد. وی مدعی است که در کنار سنسور ۴۸ مگاپیکسلی تایید شده، شاهد دو سنسور ۱۳ مگاپیکسلی فوق عریض و ۸ مگاپیکسلی تله فوتو نیز خواهیم بود. از دیگر ویژگی‌های ردمی K۲۰ و K۲۰ پرو باید به اندروید ۹ با رابط MIUI ۱۰، جک ۳٫۵ میلیمتری صدا، شارژ سریع ۲۷ واتی و عرضه در سه رنگ قرمز، آبی و مشکی اشاره کرد. پیش از این برخی منابع به قیمت ۲۱۷ دلاری برای ردمی K۲۰ اشاره کرده بودند.

بررسی هیوندای النترا ۲۰۱۹؛ شجاعت کره ای‌ها در طراحی یک سدان متفاوت

9+
دیجیاتودیجیاتو17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر