هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت قم گشایش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت قم گشایش یافت

هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت قم گشایش یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
قم - ایرنا - هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت و رسانه‌ های دیجیتال قم با 40 غرفه، پنجشنبه شب با حضور جمعی از مسئولان و فعالان قرآنی استان در مجتمع ناشران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه تا دوم خردادماه امسال، هر شب از ساعت ۲۱:۳۰ تا ١:٣٠ بامداد در مجتمع ناشران واقع در خیابان معلم برای بازدید عموم دائر است که در آن موسسه‌های قرآنی استان، آخرین دستاوردها، برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی خود را در زمینه هایی مانند نرم افزار، رسانه‌های دیجیتال و کتاب عرضه کرده‌اند.

غرفه کودک و نوجوان با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، غرفه انجمن هنرهای تجسمی و غرفه‌های هنرمندان در رشته هایی مانند خوشنویسی، نقاشی، سفالگری، میناکاری و قلمزنی از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه است.

در این دوره از نمایشگاه، برنامه زنده قرآنی هر شب در مقابل درب ورودی مجتمع ناشران به مدت یک ساعت با موضوع هایی مانند محفل قرآنی، مسابقه‌های قرآنی و برنامه‌های متنوع فرهنگی برای بازدیدکنندگان اجرا می‌‌شود.

این نمایشگاه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با همکاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم، شرکت تعاونی ناشران، مجتمع ناشران، اتحادیه موسسات قرآن و عترت استان و شهرداری قم برپا شده است.

** قم نخستین استان کشور در زمینه نشر آموزه‌های دینی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم در حاشیه گشایش این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که قم نخستین استان کشور در زمینه نشر آموزه‌های دینی و قرآنی است، گفت: کارهای خوبی در این نمایشگاه در قالب موضوعی، سبک زندگی اسلامی و هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته شده است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

سید محمدرضا هاشمی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی، بر لزوم ترویج و تبیین فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: بهترین راه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی تدبر در قرآن کریم است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی را برای قشرهای گوناگون جامعه به ویژه نسل جوان فراهم کرده است تا از نزدیک با موضوع‌های قرآنی بهتر و بیشتر آشنا شوند و از آنان بهره ببرند.

وی با بیان این که دولت نگاه ویژه‌ای به مسائل قرآنی دارد، تاکید کرد: باید بستر حضور خانواده‌ها را در چنین نمایشگاه هایی فراهم سازیم.

معاون استاندار قم همچنین خاطرنشان کرد: سال گذشته در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نزدیک به ۶ میلیارد تومان اعتبار برای استان قم جذب شد که این رقم در سال ۹۶، ۹۰۰ میلیون تومان بود.

هاشمی با بیان این که میزان این بودجه در سال جاری قطعی نشده است، خاطرنشان کرد: به طور حتم، بودجه امسال نیز در این زمینه افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: با توجه به این که این موضوع دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت است، ان شاءالله در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان قم باشیم.

۷۴۰۶/ ۱۱۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.
مهرمهر23 ساعت قبل
راستگو تقریبا جزو اولین و البته در زمانه خود تنها روحانی‌ای بود که با این شیوه‌ها با مخاطب تلویزیونی کودک ارتباط برقرار می‌کرد. خطیبانی که ستاره سیما شدندبا گسترش شبکه‌های تلویزیونی، روحانیون مختلفی به قاب شیشه‌ای وارد شدند. حضور وی در برنامه کودک «آفتابگردون» در سال ۹۵ تلاشی بود تا دوباره حضور بازی‌های حجت‌الاسلام راستگو برای کودکان را تداعی کند. اگرچه این ایده تهیه‌کننده بود ولی من نسبت به همین کار هم دفاع داشتم چراکه وقتی برای کودک برنامه اجرا می‌کنید نمی‌توانید از لوازم مربوط به این قالب غفلت کنید. آن یکی دو نفر هم از سر نگرانی بیان می‌کردند که در برنامه حضور نداشته باشم.

نظرها

اخبار بیشتر