یک بهله عقاب صحرایی نابالغ در لنگرود رهاسازی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
یک بهله عقاب صحرایی نابالغ در لنگرود رهاسازی شد

یک بهله عقاب صحرایی نابالغ در لنگرود رهاسازی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
لاهیجان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: یک بهله عقاب صحرایی نابالغ در شهرستان به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود به ایرنا حاکیست؛ بنا به اظهار سید امین نجات، این پرنده نادر و نابالغ در روستای سادات محله لنگرود توسط نیروهای آتش نشانی به اداره حفاظت محیط زیست لنگرود تحویل داده شده بود که پس از اطمینان از سلامت جسمانی، توسط کارشناسان این اداره در زیستگاه اصلی رهاسازی شد.

وی از همگان خواست با حساسیت، در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند.

وی اظهار داشت: عقاب صحرایی (عقاب استپ) یک پرنده شکاری از تیره عقابیان است و این پرنده در ایران نیز به صورت مهاجر یافت و از پرندگان حفاظت شده محسوب می‌شود و شکار و نگهداری آن منع قانونی دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

عقاب صحرایی پرنده شکاری بزرگ با سینه‌ای پهن و پر و بالی به رنگ قهوه‌ای است که دارای طیف وسیعی از تنوع در رنگ بال و پر است؛ شاهپرهای اولیه‌اش سیاه رنگ هستند و بقیه پرهای بالش به رنگ قهوه‌ای می‌باشند.

پرنده ماده کمی از پرنده نر بزرگتر است و بین یک تا سه تخم می‌گذارد، عقاب صحرایی پروازی سنگین دارد و زیستگاه اصلی این پرنده در استپ‌های باز، نواحی بیابانی و نیمه بیابانی، کوهپایه‌ها، نزدیک تالاب‌ها و حوالی شهرهای بیابانی است و آشیانه خود را روی درخت‌های بلند می‌سازد.

لنگرود در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹ / ۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.

خطر زخم زرد پایتخت را تهدید می‌کند/ خانه‌های بدون حمام، زخم زرد را به تهران بازمی‌گردانند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
در قلب پایتخت محله‌ای هست که بسیاری از خانه‌هایش حمام ندارند و یکبار از همین محله زخم زرد شیوع پیدا کرد. حالا هوا رو به گرمی می‌رود و خبری از حمام عمومی قدیمی محله هم نیست.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش اس‌بی‌سی، در سال‌هایی که فیلیپس در زندان به‌سر می‌برد، این مرد شروع به نقاشی کرد. اکنون تابلوهای او بیش از هزار دلار ارزش دارد. این مرد بی‌گناه می‌گوید که برایش مهم نیست مقاماتی که وی را اشتباهی راهی زندان کردند، خسارت پرداخت می‌کنند یا نه.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش ایندیپندنت، این زوج که نخستین‌بار بود صاحب فرزندی می‌شدند، توسط راننده تاکسی از جا ماندن بچه آگاه شدند. راننده در راه فرودگاهی که مقصد دومش بود، ناگهان صدای گریه نوزادی را که روی صندلی عقب بود، شنید و به سرعت با والدین او تماس گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر