شرایط تصویب طرح‌های پژوهشی در پیام نور اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
شرایط تصویب طرح‌های پژوهشی در پیام نور اعلام شد

شرایط تصویب طرح‌های پژوهشی در پیام نور اعلام شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: تصویب طرح های پژوهشی این دانشگاه منوط به نیاز محوری و کاربردی بودن است؛ چرا که پروژه های دانشگاهی باید در زمینه رفع نیازهای جامعه تدوین شوند.

محمدعلی کریمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص طرح‌ها و برنامه‌های معاونت پژوهشی و فناوری پیام نور در سال ۹۸ اظهار داشت: اغلب طرح‌ها و برنامه‌های سال گذشته در سال ۹۸ نیز تداوم می‌یابد. شکل گیری مراکز رشد و نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان و برگزاری استارتاپ‌های ملی از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: کیفی گرایی در عرصه پژوهش، کتب و نشریات، دوری از محتوای کاغذی، گسترش تالیفات الکترونیکی، تاکید بر مسئله کارآفرینی از طریق راه اندازی مراکز کسب و کار (به ویژه در حوزه دیجیتال)، راه اندازی آزمایشگاه ملی، توسعه و گسترش شبکه شاپنا (شبکه آزمایشگاهی پیام نور)، به روز رسانی تجهیزات این مراکز در سطح ملی و همچنین درآمدزایی از طریق این واحدها، از دیگر برنامه‌های این معاونت در سال ۹۸ است.

کریمی ادامه داد: شبکه شاهد (اطلاع رسانی هوشمند) نیز از هفته گذشته فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است؛ در بستر این شبکه استادان، دانشجویان و به طور کل جامعه پیام نور مجموعه خدمات دانشگاهی را در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و … در دسترس دارند.

وی یادآور شد: دستیابی به برخی مقالات، کتب دیجیتال، حتی دریافت نمرات و وضعیت کلاس‌های آموزشی نیز در این شبکه امکان پذیر است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

کریمی اظهار داشت: راه اندازی آزمایشگاه ملی سبب تجمیع تجهیزات پیشرفته در یک واحد و سرویس دهی برای مجموعه مراکز پیام نور می‌شود.

وی عنوان کرد: شاپنا (شبکه آزمایشگاهی پیام نور ایران) نیز در قالب یک سامانه آمار و اطلاعات آزمایشگاهی و همچنین نحوه خدمات رسانی این شبکه را ارائه می‌کند.

کریمی با بیان این که در برنامه‌های ۹۸ راه اندازی و توسعه سامانه‌ها و نرم افزارها مورد تاکید ویژه قرار گرفته است، افزود: شبکه اینترنتی یک پارچه در سطح کشور نیز تحت عنوان وب با هدف دستیابی جامعه پیام نور با کمترین هزینه در دستور کار قرار دارد.

معاون پژوهشی و فناوری خاطرنشان کرد: این طرح‌ها که از جمله برنامه‌های کلان دانشگاه به شمار می‌رود، در اغلب استان‌ها عملیاتی شده است و در سایر مراکز و واحدهای استانی نیز به زودی اجرا خواهد شد.

کریمی همچنین در خصوص پژوهش‌های دانشگاه پیام نور نیز افزود: در حال حاضر آیین نامه پژوهانه دانشگاه پیام نور با رویکرد افزایش بهره وری تحقیقات به تصویب رسیده است و هریک از طرح‌های پژوهشی باید در جهت ارتقای دانشگاه و افزایش سطح علمی جامعه باشد.

دانام**۹۴۸۴**۱۴۸۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.
مهرمهر23 ساعت قبل
راستگو تقریبا جزو اولین و البته در زمانه خود تنها روحانی‌ای بود که با این شیوه‌ها با مخاطب تلویزیونی کودک ارتباط برقرار می‌کرد. خطیبانی که ستاره سیما شدندبا گسترش شبکه‌های تلویزیونی، روحانیون مختلفی به قاب شیشه‌ای وارد شدند. حضور وی در برنامه کودک «آفتابگردون» در سال ۹۵ تلاشی بود تا دوباره حضور بازی‌های حجت‌الاسلام راستگو برای کودکان را تداعی کند. اگرچه این ایده تهیه‌کننده بود ولی من نسبت به همین کار هم دفاع داشتم چراکه وقتی برای کودک برنامه اجرا می‌کنید نمی‌توانید از لوازم مربوط به این قالب غفلت کنید. آن یکی دو نفر هم از سر نگرانی بیان می‌کردند که در برنامه حضور نداشته باشم.

نظرها

اخبار بیشتر