قرینه‌هایی که نشان می‌دهد آمریکا دنبال اقدام نظامی نیست/ بکارگیری ۳۰۴ فروند شناور سپاه در مناطق سیل‌زده/ تغییر جهت تهدیدات دشمن/ بازوهایی برای دفاع از حرم و خدمت به مردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

قرینه‌هایی که نشان می‌دهد آمریکا دنبال اقدام نظامی نیست/ بکارگیری ۳۰۴ فروند شناور سپاه در مناطق سیل‌زده/ تغییر جهت تهدیدات دشمن/ بازوهایی برای دفاع از حرم و خدمت به مردم

خبرگزاری میزان- حوزه امنیتی و دفاعی کشور در هفته جاری، اخبار گوناگونی داشت که جزئیات آن پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
قرینه‌هایی که نشان می‌دهد آمریکا دنبال اقدام نظامی نیست/ بکارگیری ۳۰۴ فروند شناور سپاه در مناطق سیل‌زده/ تغییر جهت تهدیدات دشمن/ بازوهایی برای دفاع از حرم و خدمت به مردم - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه امنیتی و دفاعی کشور در طول هفته جاری، اخبار گوناگونی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: هیچ خطری نظام را تهدید نمی‌کند

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که نیروهای مسلح، آماده، بیدار و هوشیار هستند و تحولات را رصد می‌کنند گفت: هیچ یک از دشمنان، جرات تعرض به میهن عزیز اسلامی را ندارند.

معاون قرارگاه مرکزی خاتم‌: دشمن در شرایطی نیست که یک جنگ نظامی آغاز کند

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه امروز دشمن در شرایطی نیست که یک جنگ نظامی آغاز کند، گفت: در شرایط فعلی تمام تمرکز دشمن بر تحریم اقتصادی کشورمان معطوف شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: ۳۰۴ فروند شناور در مناطق سیل‌زده فعالیت دارند

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ۳۰۴ فروند شناور نیروی دریایی در مناطق سیل‌زده خدمت‌رسانی کرده‌اند که ۱۴۰ فروند از آنها متعلق به بسیج هستند.

آمریکا درباره جنگ رجزخوانی می‌کند اما خودش هم می‌داند که مَرد این کار نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا درباره جنگ رجزخوانی می‌کند، اما خودش هم می‌داند که مرد این کار نیست، گفت: امروز توانمندی بازدارندگی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، اجازه نخواهد داد که آمریکا جنگی را علیه ما آغاز کند.

لشکر فاطمیون؛ از آغاز تا امروز/ بازوهایی برای دفاع از حرم و خدمت به مردم

جابجایی و انتقال لوازم مورد نیاز مردم، خالی کردن آب و گل‌ولای از سطح منازل و معابر و اهدای بسته‌های آشامیدنی و خوراکی، از جمله اقدامات گروه‌های مختلف لشکر فاطمیون در مناطق سیل‌زده پلدختر لرستان بود.

گوشت زیر دندان/ قرینه‌هایی که نشان می‌دهد آمریکا دنبال اقدام نظامی نیست

مطمئن باشید اگر آمریکا بنای حمله نظامی به ایران را داشت، هیچ‌گاه ناو‌های خودش را در معرض دندان‌های شیر قرار نمی‌داد؛ این بخشی از اظهارات معاون پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

پیشتازی نیروهای مسلح در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان

«نزدیک بودن محل خدمت به منزل مسکونی»، «حقوق دو برابری نسبت به سربازان مجرد»، «تعداد بسیار پایین پست‌های حفاظت شبانه» و همچنین «تعامل حداکثری در اعطای مرخصی‌های استحقاقی و تشویقی» از جمله مزایایی است که نیروهای مسلح چندین سال است برای سربازان متأهل خود در نظر گرفته و آنها را اجرا می‌کنند.

امیر نامی: اطلاعات تهیه شده در سازمان جغرافیایی در موارد مختلف بسیار راهگشاست

کتاب «نام خلیج فارس در جغرافیای قدیم» با حضور رئیس سازمان جغرافیایی نییروهای مسلح و امیر سرتیپ محمد حسین نامی رونمایی شد.

فرمانده کل سپاه شرایط منطقه و عملیات روانی آمریکا علیه ایران را تشریح کرد

سرلشکر سلامی در نشست غیرعلنی امروز مجلس به تشریح و تحلیل شرایط و وضعیت منطقه و عملیات روانی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

هیچ آب انباشته‌شده‌ای در سطح منازل و معابر گلستان وجود ندارد

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ گرگان با بیان اینکه خدمت‌رسانی ارتش به سیل‌زدگان گلستان در صورت اعلام نیاز ادامه خواهد داشت، گفت: این قرارگاه با توجه به اعلام نیاز‌های فرمانداری آق‌قلا و گمیشان و همچنین هلال احمر و کمیته امداد، برای تقسیم اقلام و کمک‌های دولتی و مردم، خودرو در اختیار این نهاد‌ها قرار می‌دهد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

دریادار رستگاری: سازمان صنایع دریایی با تمام توان از یگان مرزبانی کشور پشتیبانی می‌کند

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: سازمان صنایع دریایی آمادگی دارد با تمام توان تعمیرات و پشتیبانی از شناور‌های مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را در حوزه رانش و بدنه در بندر عباس، بندر انزلی و بندر خرمشهر به انجام رساند.

سردار جلالی: سازمان پدافند غیرعامل تهدیدات فناوری‌های نوین را رصد می‌کند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل وظیفه دارد تهدیدات ناشی از فناوری‌های نوین از جمله اشراف اطلاعاتی بر حوزه ذیربط و قابلیت مدیریت از راه دور را رصد کند.

دشمن با وجود غیورمردان نیروی دریایی ارتش جرئت نگاه گستاخانه هم نمی‌تواند داشته باشد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این را دشمن بداند تا زمانی که غیور مردان نیروی دریایی ارتش از این مرز و بوم دفاع می‌کنند دشمن حتی جرات نگاه گستاخانه نمی‌تواند داشته باشد.

نصب عکس «سرهنگ فداکار» بر روی دیوار ستاد ارتش

سرهنگ ارتشی خم می‌شود که یک پیرمرد پایش را بگذارد روی پشت او، سوار [کامیون] بشود! ببینید این‌ها چیز‌هایی است که می‌ماند، در حافظه‌ی تاریخ گم نمی‌شود؛ این را ملت ایران دیدند، این «حصون الرعیة» است.

مشاور رئیس مجلس: آمریکایی‌ها قدرت محاسبه «ضربه دوم» ایران را ندارند

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها اندازه، عمق، حجم، زمان و اسلحه مورد استفاده ضربه دوم که در دست ماست را نمی‌دانند و قدرت محاسبه آن را ندارند.

خدمت‌رسانی ۶۶۱ تیم بسیج جامعه پزشکی به سیل‌زدگان/ فعالیت پنج هزار و ۲۰۷ گروه جهادی

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: از نخستین روز وقوع سیل در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تا امروز پنج هزار و ۲۰۷ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده به امدادرسانی پرداختند.

ایران دنبال جنگ نیست اما اقدام احمقانه دشمنان، مُشت آهنین ما را در پی خواهد داشت

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ نیست اما اقدام احمقانه دشمنان، مشت آهنین ما را در پی خواهد داشت.

حضور ۱۲ سرلشکر در دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب

شب گذشته سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، فرماندهان نظامی و انتظامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

امیر نصیرزاده: جغرافیای تهدیدات دشمن به مرزهای اعتقادی رسیده است

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز جغرافیای تهدیدات دشمن از مرز‌های زمینی به مرز‌های اعتقادی تغییر پیدا کرده است و فضای مجازی تا داخل منازل و کانون خانواده‌ها نیز امکان نفوذ پیدا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. محمدامین مهدی پور نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پشت تریبون می‌آید، آذری زبان است و صدای محکمی دارد. «نمایش تجملات آقازاده‌ها در فضای حقیقی و مجازی نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما» دست‌هایش خوب کار می‌کند، برگه‌ها را این دست به آن دست می‌کند و با دست خالی اش حرف را منقح می‌کند. *از ظرفیت جوانان فعال در نشریات دانشجویی می‌گوید و به عنوان پیشنهاد می‌گوید: «ظرفیت‌های بزرگ رسانه‌ای بایستی حضوری فعال، پویا و جوانانه در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند. *توصیه بعدی شأن اما همان توصیه هر ساله‌ای بود که دانشجویان درگیر در فضای مجازی پشت گوش می‌اندازند «کتابخوانی»!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.

نظرها

اخبار بیشتر