مرکل: تصمیمی برای گرفتن مسئولیت در بروکسل را ندارم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
مرکل: تصمیمی برای گرفتن مسئولیت در بروکسل را ندارم

مرکل: تصمیمی برای گرفتن مسئولیت در بروکسل را ندارم

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
صدر اعظم آلمان در سخنانی تمام شایعات درباره تصمیماتش برای عهده داری مسئولیتی در بروکسل را رد کرده و تاکید کرد که بر طبق تصمیمات قبلی بعد از پایان این دور صدر اعظمی از عرصه سیاسی کناره گیری می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «تاگس اشپیگل»، در پی حدس و گمان هایی که درباره آینده سیاسی مرکل زده می‌شود مبنی بر اینکه وی می‌خواهد بعد از پایان دوران مسئولیت سیاسی خود در آلمان مسئولیتی عالی رتبه را در بروکسل بر عهده گیرد شخص مرکل این مسئله را رد کرد.

وی در سخنانی این گونه شایعات را رد کرده و گفت: من برای هیچ مسئولیت سیاسی دیگری و فرقی نمی‌کند که در کجا باشد و همچنین نه در اروپا تلاش نمی‌کنم.

مرکل که پنجشنبه بعد از مذاکراتی با نخست وزیر هلند در برلین سخن می‌گفت همچنین اعلام کرد که اظهارات وی در این باره مربوط به سال گذشته مبنی بر اینکه بعد از سال ۲۰۲۱ از عرصه سیاسی کناره گیری می‌کند همچنان معتبر است.

بعد از مصاحبه اخیر مرکل با «زوددویچه سایتونگ» که درباره آینده اروپا ابراز نگرانی کرده بود و خود را در این باره مسئول دانسته بود حدس و گمان هایی زده شد مبنی بر اینکه مرکل تصمیم دارد بعد از پایان دوران صدر اعظمی در آلمان سمت مهمی در بروکسل را بر عهده گیرد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مرکل البته این مسئله را آشکار کرد که من این مصاحبه را به عنوان صدر اعظم آلمان انجام دادم و اعتقاد دارم که این درست است که من به عنوان صدر اعظم آلمان تلاش‌های خود برای یک اروپای خوب و شایسته عمل را بیشتر تقویت کنیم آن هم با توجه به شرایطی که ما در آن قرار داریم و با توجه به چند قطبی ایجاد شده.

«یان کلود یونکر»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم اخیرا اعلام کرده بود که این قابل تصور است که مرکل بعد از پایان دوران مسئولیت خود به عنوان صدر اعظم آلمان نقشی را در سطح اروپایی بر عهده گیرد.

مرکل در اکتبر سال ۲۰۱۸ و بعد از شکست سخت حزب دموکرات مسیحی در انتخابات محلی هسن اعلام کرده بود که بعد از پایان این دوره قانونگذاری در سال ۲۰۲۱ از عرصه سیاست کناره گیری خواهد کرد.

بعد از آن حدس و گمان‌های زیادی بخصوص در این باره زده می‌شد که مرکل احتمالا جانشین دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اقدام خطرناک یک جوان به دلیل کمبود امکانات در لرستان

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
الفالف23 ساعت قبل
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های آقای رئیسی این بود که برخی افراد قوه قضائیه که دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند. گروه سیاسی الف، ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ۳۹۸۰۳۰۴۰۳۸علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری رئیس جدید این قوه اظهار داشت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. وی با بیان اینکه یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است. زاکانی ضمن تاکید بر اینکه کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت، تصریح کرد: این اقدام مناسب است ولی اینکه رها کنند و محاکمه نکنند خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد. معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند. وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد. الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند. این در حالی است که قبلا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از فروش ۸٫۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم. برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم، به عبارت ساده‌تر یک کانال تلگرامی و یک پیج اینستاگرامی داریم به آدرس‌های زیر:

نظرها

اخبار بیشتر