فرصت یکماهه برای تعیین تکلیف تسهیلات سربازی جوانان عضو سمن‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
فرصت یکماهه برای تعیین تکلیف تسهیلات سربازی جوانان عضو سمن‌ها

فرصت یکماهه برای تعیین تکلیف تسهیلات سربازی جوانان عضو سمن‌ها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از توافق با ستاد کل نیروهای مسلح، برای آغاز به کار سامانه‌ای برای ثبت مشخصات جوانان تشکل‌ها و بهره‌مندی آنها از تسهیلات سربازی ظرف مدت یکماه خبر داد.

محمد مهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیر خود با ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در توافق با ستاد کل نیروهای مسلح بنا شد تا ظرف مدت یک ماه، سامانه‌ای که قرار بود جوانان فعال در سازمان‌های مردم نهاد که مشمول خدمت سربازی هستند، در آن ثبت نام کنند، را رسما به مردم اعلام کنیم.

وی افزود: به این ترتیب باید این سامانه را اعلام کنیم تا جوانانی که درگیر این موضوع هستند در آن ثبت نام کرده، مدارک و مشخصات خود را در آن ارائه دهند و بعد از بررسی، این سهمیه به آنها اختصاص یابد. این طرح هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است و قبل از افزایش ظرفیت سهیمه تشکل‌های جوانان برای امسال، ابتدا باید سامانه مذکور فعالیتش را آغاز کند.

به گفته معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان قرار بود ستاد کل نیروهای مسلح سامانه واحدی را به وزارت ورزش و جوانان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی رئیس جمهور اعلام کند تا جوانان در این سامانه خودشان ثبت نام کنند و از تسهیلات بهره مند شوند، اما هنوز این اتفاق نیافتاده است.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

تندگویان با بیان اینکه امیدواریم که ستاد نیروهای مسلح این کار را یک ماهه انجام دهند، اظهار کرد: چراکه ما بخش آموزش سربازان را که جزو تعهدات ما بود را اجرا کردیم. ابتدای امسال به ۱۶ استان در این خصوص اعتبار مربوطه را ابلاغ کردم و تفاهم نامه ما با جهاد دانشگاهی در همه استان‌ها امضا شده و آماده انجام طرح سرباز-مهارت هستیم. با این وجود هنوز در برخی از استان‌ها هنوز پادگانی که باید مدرسین ما برای آموزش مستقر شوند از سوی ستاد کل نیروهای مسلح معرفی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در این تفاهم نامه بخشی که مربوط به تعهدات معاونت جوانان بوده را به مرحله عملیاتی رساندیم، تصریح کرد: این طرح در ۱۶ استانی که از ظرفیت پادگان‌های آموزشی برخوردارند، اجرا خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حضور میهمانان رنگی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پروانه‌ها این حشرات زیبا و دوست‌داشتنی آسیبی بر انسان و گیاهان نمی‌رنند و با افزایش دما به‌تدریج شهر را ترک می‌کنند. عمر این پروانه‌ها بین ۱ تا ۲ ماه است و اگر بارش‌ها همچون فصل بهار ادامه داشته باشند در تابستان نیز شاهد حضور پروانه‌ها در شهر خواهیم بود.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به سیلابی شدن ناگهانی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای هشدار داد و به هموطنان توصیه کرد که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها طی سه روز آینده خودداری کنند. به گزارش ایسنا در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: طی فردا و پس فردا (۶ و ۷ خرداد) به سبب بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای وجود دارد. فردا (۶ خرداد) نیز احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه شرقی تهران، سمنان، نیمه شرقی مازندران، گلستان، ارتفاعات فارس، اصفهان، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شرق چهار محال و بختیاری، نیمه غربی یزد، جنوب غرب کرمان، شمال هرمزگان و از اواخر وقت در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وجود دارد. همچنین سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود تاکید کرده است که طی روز سه‌شنبه (۷ خرداد) در ارتفاعات شمال شرق تهران، نیمه شرقی مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، نیمه غربی یزد، نیمه غربی کرمان، شمال هرمزگان و شمال آذربایجان شرقی رگبار باران و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود. سازمان هواشناسی در پایان اطلاعیه خود به هموطنان توصیه کرده است که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند همچنین به سازمان‌های مسئول توصیه می‌شود که تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر تعقیب و گریز یک ساعته پلیس با سارقان، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حدود ساعت ۴ صبح امروز (۵ خرداد ۹۸) مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در حال گشت‌زنی در خیابان ثانی با سه سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مواجه شدند. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: یکی از سرنشینان پراید در حال باز کردن در خودروی پراید پارک شده در خیابان بود که با دیدن مأموران سوار بر پراید مشکی رنگ شده و به همراه دو سرنشین دیگر متواری شدند. وی تصریح کرد: مأموران انتظامی نیز به سرعت مشغول تعقیب خودروی مذکور شده و در بررسی پلاک خودروی پراید مشخص شد، این خودرو در تاریخ ۳ خرداد به سرقت رفته است. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: مأموران نیز با پای پیاده برای بازداشت سه سارق وارد عمل شده و برای زمین‌گیر کردن آنها اقدام به تیراندازی کردند که دو نفر از سارقان در جریان دستگیری زخمی شده و به بیمارستان انتقال یافتند اما یکی از آنها جان خود را از دست داد. موقوفه‌ای با اشاره به اعتراف سارق سوم به سرقتهای متعدد، یادآور شد: تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
مداح توهین‌کننده به مقدسات اهل سنت به دادستانی تهران احضار شد. خبرگزاری تسنیم: پس از پخش اظهارات توهین‌آمیز یک مداح از شبکه ۵ سیما، با وجود عذرخواهی این مداح و عوامل این شبکه، مرجع قضایی صبح امروز از احضار و بازداشت این مداح خبر داد. در حال حاضر تحقیقات و بازجویی از این مداح در حال انجام است.

نظرها

اخبار بیشتر