کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی
کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:میلیونرهای دنیا در حال مهاجرت به کشورهای جدیدی هستند و این مسأله با سرعتی بیش از هر وقت دیگری در حال وقوع است. این مهاجرت ها اغلب به دلیل مسائل مالیاتی یا فرار از فشارها و مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور خود رخ می دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از روزیاتو، در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۰۸ هزار میلیونر به کشورهای مختلف دنیا مهاجرت کردند، این در حالی است که این میزان در سال ۲۰۱۷، ۹۵ هزار نفر بود. این نتیجه‌ی پژوهش یک گروه تحقیقاتی به نام New World Wealth است که بر روی مسائل مربوط به بازار جهانی پژوهش می‌کند.

طبق پژوهش گروه تحقیقاتی New World Wealth، بیشتر ثروتمندان دنیا انگلیسی زبان هستند، به همین دلیل سه کشوری که بیشترین نرخ جذب میلیونرها به خود را دارند، زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است.

این میلیونرها موفقیت خود را نه وابسته به یک کشور خاص، بلکه وابسته به استراتژی‌های تجاری خودشان می‌دانند.

برخلاف کشورهای فهرست پیش رو، کشورهایی مثل چین، روسیه و بریتانیا در حال از دست دادن میلیونرهای ساکن خود هستند. در خصوص بریتانیا، احتمالا عاقبت نامعلوم مسأله‌ی خروج این کشور از اتحادیه‌ی اروپا، باعث مهاجرت میلیونرها از این کشور شده است.

در ادامه با ۱۱ کشوری آشنا خواهیم شد که بیشترین جذب میلیونر را در سال ۲۰۱۸ داشته‌اند و می‌خواهیم ببینیم چه ویژگی هایی این کشورها را برای ابر ثروتمندان دنیا جذاب کرده است.

۱۱- اسپانیا

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 7

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰۰۰ نفر

اسپانیا اخیرا به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تجارت و همچنین رشد، جذب و حفظ استعدادها شناخته شده. احتمالا همین موارد است که باعث جذب میلیونرها به این کشور شده است.

۱۰- یونان

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 11

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰۰۰ نفر

جزایر یونان از دیرباز یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری دنیا برای ابر ثروتمندان بوده. این کشور چند سالی درگیر مشکلات شدید اقتصادی بود و حالا که اوضاع اقتصادی آن رو به بهبودی گذاشته، سرازیر شدن میلیونرهای دنیا به جزایر زیبای یونان دیگر مسأله‌ی عجیبی به شمار نمی‌رود.

۹- پرتغال

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 15

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰۰۰ نفر

طبق شاخص امنیت جهانی، پرتغال، سومین کشور امن دنیا است، ویژگی ای که احتمالا باعث جذب میلیونرها به این کشور شده.

علاوه بر این، کشور پرتغال آب و هوای بسیار مطبوعی دارد که از نقش آن در جذابیت این کشور برای ابر ثروتمندان نباید غافل شد.

۸- سنگاپور

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 20

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰۰۰ نفر

کشور سنگاپور که پایتخت آن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی به شمار می‌رود، نزدیک به ۴۴ میلیاردر و تعداد بیشتری میلیونر را در خود جای داده است.

نرخ مالیات بر شرکت در کشور سنگاپور ۱۷ درصد است که یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در تمام دنیا به شمار می‌رود. همین مسأله این کشور را برای میلیونرها و میلیاردرها به یکی از بهشت‌های مالیاتی دنیا تبدیل کرده.

۷- نیوزلند

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 25

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰۰۰ نفر

از قرار معلوم، میلیونرها و کارآفرین‌های دنیای تکنولوژی به کشور نیوزلند به چشم پناهگاهی برای آخر الزمان نگاه می‌کنند. افرادی همچون پیتر تیل که از بنیانگذاران شرکت پی پال است، در سال‌های اخیر در این کشور ملک خریداری کرده‌اند تا در آن‌ها انبارها و پناهگاه‌های زیرزمینی بسازند.

۶- جزایر کارائیب

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 29

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۲۰۰۰ نفر

جزایر کارائیب به خاطر بخشودگی‌های مالیاتی و قوانین سفت و سختی که در رابطه با حفظ حریم مالی دارد، سال‌ها است که به یکی از بهشت‌های مالیاتی دنیا برای میلیونرها و میلیاردرها تبدیل شده.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

علاوه بر این، تابعیت بسیاری از کشورهای منطقه‌ی کارائیب قابل خریداری است. در سال‌های اخیر، ابر ثروتمندان با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار تابعیت این کشورها را خریداری کرده‌اند.

۵- امارات متحده عربی

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 35

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۲۰۰۰ نفر

امنیت، فضای مناسب برای تجارت و کیفیت بالای زیرساخت‌ها در امارات متحده عربی، میلیونرهای زیادی را روانه‌ی این کشور کرده است.

امارات متحده عربی مدعی است، دبی، بزرگ‌ترین شهر این کشور، لوکس‌ترین هتل دنیا را دارد. برج یک میلیاردی العرب، اولین هتل هفت ستاره‌ی دنیا محسوب می‌شود و هر شب اقامت در آن، دست کم ۱، ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

۴- سوئیس

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 40

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۳۰۰۰ نفر

کشور سوئیس از دیرباز یکی از بهشت‌های مالیاتی دنیا برای ابر ثروتمندان بوده که یکی از دلایل آن پایین بودن نرخ مالیات برای شرکت‌های خارجی است. به علاوه، این کشور به سیستم بانکی بسیار خوبش نیز شهره است.

سوئیس همچنین یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن است و گران قیمت‌ترین مدرسه‌ی دنیا را هم در خود جای داده است.

۳- کانادا

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 45

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۴۰۰۰ نفر

بعضی کارشناسان تخمین می‌زنند در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری و کنگره‌ی آمریکا و افزایش مالیات‌های این کشور، احتمالا برخی از ثروتمندان آمریکایی به مهاجرت به کانادا روی می‌آورند.

درآمد مالیاتی دولت فدرال کانادا کمتر از آن چیزی است که در آمریکا وجود دارد. علاوه بر این، دولت کانادا تابعیت این کشور را در ازای سرمایه گذاری در آن، به خارجی‌های ثروتمند اعطا می‌کند. طبق برنامه‌ی سرمایه گذاری مهاجرتی کبک، مهاجرانی می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند که ثروت خالص آن‌ها دست کم ۱/۶ میلیون دلار باشد و بیشتر از ۵ سال در استان کبک کانادا، با مبلغ ۸۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنند.

۲- ایالات متحده آمریکا

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 50

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۰، ۰۰۰ نفر

محبوب‌ترین نقاط آمریکا برای میلیونرها، نیویورک، لس آنجلس، میامی و منطقه‌ی خلیج سانفرانسیسکو هستند.

جایگاه آمریکا به عنوان اقتصاد شماره یک دنیا، تکنولوژی‌های برتر، خدمات اقتصادی، رسانه‌ها و صنعت سرگرمی آن، باعث شده این کشور سالیان سال یکی از مهم‌ترین مقاصد ثروتمندان دنیا باشد. علاوه بر این، آمریکا یک کشور انگلیسی زبان است و این مسأله هم در جذب ابر ثروتمندان به این کشور نقش داشته است.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، انگلیسی، زبان اول یا دوم تقریبا همه‌ی ثروتمندترین افراد دنیا است.

۱- استرالیا

کشورهای محبوب برای ابر ثروتمندان جهان - 56

تعداد میلیونرهای جدید در سال ۲۰۱۸: ۱۲، ۰۰۰ نفر

کشور استرالیا، احتمالا به دلیل پایین بودن نرخ جرم و جنایت، اقتصاد در حال رشد، آب و هوای مناسب و همچنین انگلیسی زبان بودن، به محبوب‌ترین نقطه‌ی دنیا برای میلیونرها تبدیل شده.

اما چه ویژگی هایی سبب شده ابر ثروتمندان دنیا، استرالیا را به آمریکا ترجیح دهند؟ خدمات درمانی بهتر، نبود مالیات بر ارث و امنیت کشور استرالیا، احتمالا همان ویژگی هایی هستند که استرالیا را در نزد میلیونرهای دنیا محبوب‌تر از آمریکا ساخته است. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: قرائنی مشاهده شده که حاکی از استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی از جمله در حمله ادعایی ۱۹ می‌با گاز کلر است. گروه‌های تروریستی و رسانه‌های نزدیک به آن‌ها ۱۹ می‌مدعی شدند که در شهرک کبانی در حومه لاذقیه ارتش سوریه از سلاح شیمایی استفاده کرده که به صورت قاطع از سوی دولت سوریه و ارتش این کشور این ادعا رد شد. وزارت خارجه آمریکا در ادامه تهدید کرد که اگر دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند، واشنگتن و همپیمانانش به سرعت و به شکل مناسب پاسخ خواهند داد. وزارت خارجه سوریه نیز پیش‌تر اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها را فاقد صحت خوانده بود و قویا رد کرده بود. یک مقام در وزارت خارجه سوریه گفت: دمشق به صورت کامل با سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی همکاری کرده و سوریه عاری از سلاح شیمیایی است.

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه اول خرداد

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
مهرمهر9 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
از طرفی شرکت‌های فناورانه داخل و خارج از آلمان نیز در صدد وارد کردن اسکوترهای برقی خود به شهرهای آلمان هستند. چندی قبل نمایندگان پارلمان آلمان به طرح استفاده از اسکوترهای الکتریکی ایستاده در هر دو بخش خیابانی و مسیرهای ویژه دوچرخه رای دادند، تا کمپانی‌های فناورانه و خودروسازهای این کشور مانند «فولکس‌واگن»، «برد لاینز» و «لایم» با یکدیگر سر ساخت این اسکوترهای الکتریکی به رقابت بپردازند. استفان بیلگر معاون ارشد وزیر حمل و نقل در این خصوص گفت: این طرح از ماه آینده در شهرهای آلمان اجرایی خواهد شد. در حالیکه شرکت‌‌هایی مانند «برد» و «لایم» با صدها میلیون سرمایه‌گذاری‌های، در صدد فتح بازار اسکوترهای هیجان‌انگیز ایستاده هستند، شرکت فناورانه سوئدی Voi نیز اعلام کرده اقدامات خود را از ماه ژوئیه در خصوص پروژه اسکوترهای الکتریکی و ورود آنها به آلمان رقم خواهد زد. از طرفی شرکت‌های فناورانه داخل و خارج از آلمان نیز در صدد وارد کردن اسکوترهای برقی خود به شهرهای آلمان هستند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران از هجمه رسانه‌ای در هفته‌های اخیر علیه صادرکنندگان با موضوع عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، انتقاد کرد. محمد لاهوتی گفت: آمار غیر واقعی که چندی پیش از سوی یکی از مسئولان وزارت اقتصاد مبنی بر بازگشت محدود ارز صادراتی به داخل کشور، موجی از انتقادات جامعه را به سوی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کشور به همراه آورد. این درحالی است که در شرایط تحریمی این روز‌های کشور که درآمد‌های نفتی دولت به شدت کاهش یافته است، باید صادرکنندگان را به عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد کشور، مورد قدردانی قرار داده و به شکلی شایسته از این قشر دفاع کرد. لاهوتی گفت: بر اساس این بخشنامه، کانال‌هایی برای فرآیند بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور تعیین شده است که قطعا به حجم گرفتاری‌ها و محدودیت‌های پیش روی کسب و کار صادرکنندگان اضافه خواهد کرد. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به جلسات کمیته ارزی اتاق ایران درخصوص مسائل ارزی کشور، افزود: راهکار‌هایی از سوی بخش خصوصی برای سامان‌دهی به شرایط کنونی تعیین و آماده ارائه به دولت است.

گزارشی تامل برانگیز از یک ویژه خواری

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
جغرافیای منطقه از یک رودخانه به نام جاجرود و دو کوه در دو طرف آن شکل گرفته است. مردم در تماس هایشان از ویژه خواری‌هایی خبر می‌دادند که در نوع خود قابل توجه بود. اهالی ما را به یکی از کوچه‌های روستا بردند که بر اثر ریزش کوه بسته شده بود کوچه‌ای که مدرسه روستا هم در آن واقع است. آن‌ها علت بسته شدن کوچه را تخریب کوه بالای روستا به دست فرد بانفوذی می‌دانستند که برادرزاده یکی از وزاری دولت است. مردم می‌گفتند: این فرد از سازمان منابع طبیعی استان تهران مجوزی دریافت کرده که از کوه بالادست ویلای خود برداشت کند تا ریزش سنگ مزاحمش نشود. یکی از اهالی می‌گفت: اگر مردم محلی بخواهند یک بیل در کوه بزنند فورا اخطار دریافت می‌کنند و از طرف اداره منابع طبیعی با آن‌ها برخورد می‌شود، ولی حالا این ویژه خوار با بیل میکانیکی به جان طبیعت بکر منطقه و روستا افتاده است. یکی دیگر از اهالی گفت: کل منطقه رودبارقصران در یک دره واقع شده و ریزش سنگ کل مردم روستا‌های منطقه را اذیت می‌کند حالا چرا باید به یک فرد با رابطه و آشنابازی مجوز داده شود تا به این بهانه کوه خواری کند. به نظر می‌رسد سازمان منابع طبیعی استان تهران که مجوز ابتدایی را برای این ویژه خواری صادر و هر سازمان دیگری که در این فساد همراهی کرده، باید پاسخگو باشد.

نظرها

اخبار بیشتر