رویای ایرانیان با ویلموتس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. ورزشی
رویای ایرانیان با ویلموتس

رویای ایرانیان با ویلموتس

الفخبرگزاری الف |
با انتخاب «مارک ویلموتس» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، حالا فوتبال کشورمان وارد فضایی متفاوت با تفکرات کارلوس کی روش سرمربی پیشین در آوردگاه های بین المللی می شود.

اگر چه حضور هشت ساله کی روش در راس تیم ملی فوتبال کشورمان با محبوبیت هایی نزد هواداران ایرانی همراه بود، اما ناکامی در جام ملت‌های آسیا سبب شد تا شدت علاقه‌ها نیز فروکش کند و واکنش‌ها به رفتن او خیلی زود پایان بپذیرد.

واکاوی این رفتار احساسی نزد هواداران را نیز باید در جریان فکری «فوتبال نتیجه گرا» دانست که امروزه نه تنها در سطح ملی بلکه باشگاهی نیز نمایان است.

با این حال کی روش در هشت سال حضورش در راس تیم ملی فوتبال کشورمان تفکر دفاعی را در سیستم شاگردانش پیاده کرد هر چند در کنار حمایت‌ها، با انتقادهایی نیز مواجه شد.

اینکه سرمربی سابق کشورمان توانست نظم دهی و انسجام خوبی را در خط دفاعی تیم ملی برقرار کند، تحسین برانگیز بود به ویژه اینکه در چیدمان دفاع تیم ملی ثبات و پایداری ترکیبی را شاهد بودیم.

کی روش با علم به اینکه فوتبال نتیجه گرا نزد هواداران کشورمان مورد استقبال قرار دارد، با پیاده کردن همین سیستم دفاعی و تفکر گل نخوردن بهتر از گل زدن بود، سال‌ها به کسب نتایج خوب حتی با حداقل امتیاز و گل زده در هر بازی نیز بسنده کرد.

اما حالا با روی کار آمدن ویلموتس بلژیکی، هواداران فوتبالی این امید را دارند که تیم ملی ساختار هجومی در مسابقات به خود بگیرد.

به هر حال فوتبال بلژیک زاده فوتبال هجومی و البته متعادل همراه با تاکتیک منظم و جریان هوشمندانه در نفوذ به قلب حریفان است و عملکرد تیم ملی بلژیک در جام جهانی گواه این دستاورد بود.

به همین دلیل است که این روزها رویای ایرانیان با ویلموتس، رویش فوتبال هجومی است چرا که تفکر همگان به سمت فوتبال بلژیک و سیستم تهاجمی ۳-۳-۴ تیم ملی این کشور معطوف می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

با این حال این سئوال در ذهن‌ها است که آیا ویلموتس می‌تواند با تغییر در سیستم گذشته فوتبال کشورمان و البته با زمانبندی مشخص و به آرامی، با تدابیر فنی لازم چهره هجومی را در تیم ملی بنا کند.

سرمربی جدید و ۵۰ ساله کشورمان با سابقه کم در عرصه مربیگری، هر چند در زمره مربیان تئوریسین و صاحب سبک فوتبال جهان قرار ندارد اما حالا باید به او اعتماد کنیم و حداقل یکسال فرصت بدهیم تا تاثیرگذاری خود را نمایان سازد.

آنچه که تعبیر سخت از عدم موفقیت این مربی بلژیکی در اذهان منتقدان قرار دارد، ناشناس بودن مختصات فوتبال کشورمان برای او و همچنین تجربه نداشتن در مربیگری قاره آسیا است.

و این سوال که آیا او می‌تواند در مدت زمان ممکن ازاین مرحله ناشناس عبور کند و خیلی سریع ساختار فوتبال کشورمان را سازماندهی نماید.

انتخاب او در مجموع این امیدواری را ایجاد کرده که در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن فوتبال هجومی را در ترکیب تیم ملی دیکته کند و شاهد رویش جدیدی از تفکرات فنی باشیم اما حال بدبینانه هم دوره افول با اوست. ایرانیان فوتبالدوست قطع به یقین دیگر دوست ندارند آنگونه تحقیرآمیز مقابل تیم جوان ژاپن در جام ملت‌ها شکست بخوریم و در جام جهانی دنبال حداقل‌ها باشیم.

فوتبالدوستان کشورمان انتظار دارند سرمربی جدید تیم ملی دست به تغییرات شگرف زده و دگرگونی مثبت در فوتبال ملی ایران ایجاد کند.

به این ترتیب باید اذعان داشت که «مارک ویلموتس» مسئولیت دشواری در فوتبال ایران و در مقابل ۸۰ میلیون ایرانی فوتبالدوست، احساسی، اغلب نتیجه گرا و البته متعصب و حامی همیشگی از دستاوردهای اثربخش دارد.

به امید شروعی دوباره برای خلق شگفتی‌های بزرگ، بازی درخشان و آقایی در سطح فوتبال دنیا.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مذاکرات مهدی تاج با ویلموتس در دو نوبت ۴ و ۵ ساعته در بلژیک برگزار و اعلام شد طرفین در همه موارد به جز موضوع انتقال پول به توافق رسیده‌اند. به همین دلیل عنوان شد که سفارت ایران در بلژیک در حال انجام دادن کارهاست تا قرارداد این مربی هفته آینده امضا شود. با این حال صفحه رسمی سفارت ایران در بلژیک در توئیتی از عقد قرارداد ویلموتس با فدراسیون ایران خبر داد و نوشت ویلموتس قراردادش را در بروکسل امضا کرده است. قرارداد سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان که تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعتبار دارد، امضا شد. به این ترتیب مارک ویلموتس در دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل سوریه که روز ۱۶ خرداد برگزار می‌شود، برای نخستین بار روی نیمکت ملی‌پوشان کشورمان می‌نشیند.
روزنوروزنو1 ساعت قبل
استقلال عصر دیروز راهی امارات شد تا آخرین بازی خودش در این فصل فوتبالی را برگزار کند. این بازی تشریفاتی بوده و تمام ذهن مدیران و مربیان باشگاه معطوف به یارگیری برای فصل آینده است. در این میان قبل از حضور کاروان استقلال در فرودگاه امام (ره) و پرواز به دبی اتفاقات خاصی پیرامون پرونده یارگیری تیم در لیگ نوزدهم رخ داد. این‌طور که خبر رسیده جدایی گادوین منشا از استقلال قطعی شده و این بازیکن پس از پایان مسابقه با العین دیگر عضوی از آبی‌پوشان پایتخت نخواهد بود. طبق آخرین شنیده‌ها، جدایی منشا صبح دیروز تا حدود ۹۹ درصد قطعی شد و فرهاد مجیدی بنا بر دلایل فنی و… ترجیح می‌دهد دیگر با او در فصل آینده کار نکند.

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل

فیلم/ ملی پوشی که بعد از مصرف ترامادول بازی کرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد علیپور رئیس کمیته نظارت و بازرسی صیانت از لیگ فوتبال، مدعی شده است نتیجه‌ای که در بازی با ژاپن حاصل شد و تمام زحمات چندین ساله فدراسیون به باد رفت، حاصل استفاده یک بازیکن از ترامادول و متادون بود. علیپور در این مورد گفت: این بازیکن می‌خواهد اقدام کند، اما نمی‌تواند رابطه بین عصب و عضله را برقرار کند چرا که استفاده از این ماده باعث جلوگیری از این اتفاق می‌شود. گل اول سبب شد پنالتی ژاپنی‌ها رقم بخورد و فوتبال ملی ما با اقدام بازیکنی که از این مکتب بیرون آمده است نابود شد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
رئیس فدراسیون نجات غریق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای کاهش غریق و جلوگیری از بروز حوادث در سواحل شمالی از امروز این نیرو‌ها براساس برنامه ریزی‌ها صورت گرفته در مناطق امن شنا مستقر می‌شوند که تا کنون هزار ناجی کار خود را آغاز کرده‌اند. ایلخان نوری افزود: در استان مازندران با ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی ۱۷۰۰ ناجی مستقر می‌شود و بقیه ناجیان نیز در استان‌های گیلان و گلستان مستقر خواهند شد. رئیس فدراسیون نجات غریق با اشاره به ساماندهی ناجیان غریق افزود: ناجیان غریق امسال با لباس متحد الشکل، آموزش‌های پیشرفته و بصورت مستمر در مناطق شنا حضور دارند. وی گفت: ۹۵ درصد غرق شده‌ها در نوار ساحلی شمال کشور در خارج از طرح شنا و ساعات شنا دچار حادثه شدند و عمده این اتفاقات در ساعات بین یک بامداد تا ۵ صبح اتفاق افتاده که ناجیان غریق طبیعتا حضور نداشتند. وی به موضوع دستمزد ناجیان غریق هم اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق و دستمزد آن‌ها شد.
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، باشگاه سپاهان اصفهان که خواستار برگزاری فینال جام حذفی در استادیوم نقش جهان اصفهان با قابلیت در اختیار داشتن حق میزبانی ۹۰ به ۱۰ شده بود و اصطکاک‌های فراوانی را با سازمان لیگ تجربه کرده بود، متوجه تصمیم پنهانی این سازمان در خصوص محل برگزاری فینال جام حذفی شد. بر اساس شایعات به گوش رسیده از سوی سازمان لیگ؛ فینال جام حذفی ایران، به احتمال فراوان در استادیوم امام رضا (ع) برگزار خواهد شد و تنها نظر نهایی شورای تامین شهر مشهد در این باره باقی مانده است که این ماجرا موجب عصبانیت سپاهانی‌ها شده است تا تهدید بزرگ آنها مبنی بر کناره‌گیری از فینال حذفی در آستانۀ وقوع پیوستن باشد! چرا که سپاهان شروطی مبنی بر در اختیار داشتن میزبانی فینال حذفی را برای حضور در این دیدار مطرح کرده بود!

نظرها

اخبار بیشتر