پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان یک ضرورت اساسی برای کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان یک ضرورت اساسی برای کشور است

پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان یک ضرورت اساسی برای کشور است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهرن- ایرنا- عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهمترین ارکان توسعه علمی کشور هستند و پیشرفت این شرکت ها یک ضرورت اساسی برای کشور است.

محمدحسین فرهنگی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهمترین ارکان توسعه علمی کشورهستند، این شرکت‌ها ارتباط مستقیمی با بازار کار و بخش‌های مختلف اقتصادی دارند و بدون تردید آن‌ها مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را می‌شناسند و برای عبور از تحریم‌ها راهکارهای کارشناسی‌شده‌ای دارند.

وی درباره میزان موفقیت شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان ما در این سال‌ها روند رو به رشدی را دنبال کرده‌اند، هرچند که اگر کمی کمبودها در این حوزه برطرف شود، می‌توان به پیشرفت و دستاوردهای بیش از این هم رسید.

نماینده تبریز درمجلس با اشاره به اینکه باید همه مسئولان به شرکت‌های دانش بنیان توجه ویژه‌ای داشته باشند، بیان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از نهادهایی است که به پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان کمک شایانی می‌کند.

***صندوق نوآوری و شکوفایی در وضع قوانین نقش‌آفرینی کند

وی از مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت‌های دانش بنیان خواست در کنار توجه به رسالت خود، در وضع قوانین و تصویب بودجه‌های سالانه نقش‌آفرینی کنند و کمک‌کار دولت و مجلس باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

فرهنگی گفت: مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی باید در بودجه، طرح‌ها و لوایحی که به آن‌ها مربوط می‌شود بیشتر دخالت و درخواست نقش کنند و با نظرات خود، اهداف صندوق را تا جایی که امکان دارد، به پیش ببرند.

وی افزود: مهمترین پیشنهاد من به مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی متولی حمایت مالی شرکت‌های دانش‌بنیان این است که فقط به انجام وظیفه و رسالت خود فکر نکنند و در وضع قوانین و بستن بودجه سالانه، طرح و نظر دهند زیرا شاید آن‌ها به موضوعی در راستای توسعه و پیشرفت کشور به خصوص در حوزه‌های مرتبط با حضور فناوری درعرصه‌های مختلف اشاره کنند که افراد تصمیم‌گیر چندان متوجه آن نباشند و به آن اهمیت ندهند.

علمی **۹۳۴۰**۱۴۸۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.

نظرها

اخبار بیشتر