تورم ۷۹ درصدی محصولات مرغ‌داری‌های صنعتی کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
تورم ۷۹ درصدی محصولات مرغ‌داری‌های صنعتی کشور

تورم ۷۹ درصدی محصولات مرغ‌داری‌های صنعتی کشور

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
تولید محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال 96 با تورم 79.3 درصدی مواجه بوده است. این محصولات در زمستان گذشته نسبت به پاییز نیز تورم 13.9 درصدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، تولید محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال ۹۶ با تورم ۷۹٫۳ درصدی مواجه بوده است. این محصولات در زمستان گذشته نسبت به پاییز نیز تورم ۱۳٫۹ درصدی داشته است.

طبقه گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور، گروه مرغ با تورم‌های بالایی مواجه بوده است.

بر اساس این گزارش تورم نقطه به نقطه گروه مرغ و تخم مرغ در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ به ترتیب معادل ۱۱۴٫۵ و ۱۰٫۶ درصد بوده است.

جوجه یک‌روزه در زمستان سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با تورم ۲۲۷٫۸ درصدی بیشترین و تخم مرغ خوراکی با ۳٫۱ رصد کمترین رشد قیمتی را در میان محصولات مرغداری را به خود اختصاص داده است.

تورم تولید مرغ گوشتی به عنوان یکی از کالاهای اساسی در سبد خانوارهای کشور در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ بیش از ۸ برابر شده، یعنی در حالی که تورم نقطه به نقطه تولید مرغ گوشتی در زمستان ۹۶ معادل ۱۰ درصد بوده، در زمستان سال گذشته به رقم ۸۶٫۴ درصد رسیده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

تورم مرغ گوشتی در زمستان سال ۹۷ نسبت به پاییز سال مذکور معادل ۳۲٫۹ درصد است.

با این که مرغ گوشتی در زمستان سال گذشته در مقایسه به مدت مشابه سال ۹۶، تورم بالایی داشته؛ تورم تخم مرغ خوراکی در در این بازه زمانی حدود ۱۲ برابر کمتر شده است.

تورم تخم مرغ خوراکی در زمستان سال ۹۶ نسبت به زمستان سال ۹۵ معادل ۳۶٫۱ درصد بوده، اما تورم این کالا در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ تا رقم ۳٫۱ درصد پایین آمده است.

رشد کم قیمتی گروه تخم مرغ در محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور به نحوی است که هر دو نوع تخم مرغ این گروه، یعنی تخم مرغ خورکی و تخم مرغ نطفه‌دار در زمستان سال ۹۷ نسب به زمستان سال ۹۶ به ترتیب با رشد منفی ۱۹ و منفی ۱۲٫۹ درصدی داشته‌اند.

تورم ۷۹ درصدی محصولات مرغ‌داری‌های صنعتی کشور - 11

تورم مرغ گوشتی در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ بیش از ۲۷ برابر تورم تخم مرغ در این بازه زمانی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
فراروفرارو20 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.
افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر