جولان چارتری‌ها در بازار سیاه بلیت هواپیما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی
جولان چارتری‌ها در بازار سیاه بلیت هواپیما

جولان چارتری‌ها در بازار سیاه بلیت هواپیما

الفخبرگزاری الف |
فروش بلیت چارتری، اگرچه فقط در قالب بسته‌های سفری مجاز است اما در آژانس‌های مسافرتی، فروش تمامی بلیت‌ها به صورت چارتری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی با قیمت‌های پروازی مواجه می‌شویم که باورش برایمان سخت است؛ مثلا پرواز کیش ۳۰ هزار یا پرواز مشهد ۴۰ هزار تومان. این پرواز‌ها واقعی هستند، شما به راحتی می‌توانید با پرداخت مبالغ بسیار کم، سفر خوبی را تجربه کنید. اما چرا قیمت این بلیط‌ها پایین است و آیا این بلیت‌ها معتبرند؟

اگر با قیمت پایین پرواز به مشهد و کیش و تهران مواجه شدید، باید به شما بگوییم که این پروازها چارتری است؛ در ابتدا لازم است تفاوت بلیت چارتری با انواع دیگر را بدانیم.

بلیط چارتری مخصوص صندلی‌های باقی‌مانده‌ی پروازهای چارتری است. چارتر، پروازی است که در آن هواپیما توسط شخص حقیقی یا حقوقی اجاره می‌شود، به طور مثال در پروازهای داخلی، مشهد بیشترین پرواز چارتری را دارد. در صورت پر نشدن تمامی صندلی‌ها، شرکت هواپیمایی بلیت‌های باقی‌مانده را با قیمت کمتری به فروش می‌رسانند؛ قیمت پایین، مهم‌ترین ویژگی بلیت چارتر است.

اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که بلیت چارتری در برخی از ایام سال مانند تعطیلات از سوی آژانس‌های مسافرتی عرضه می‌شود و همین موضوع باعث شده که هنوز بحث دلالی و فروش چارتری از حوزه هوایی کم نشود. فروش بلیت‌های چارتری همواره زمینه‌ساز افزایش قیمت بلیت هواپیما و رونق بازار دلالان و سودجویان شده و این در حالی است که بسیاری از مقامات بخش هوایی، فروش بلیت به این شیوه را ممنوع اعلام کرده‌اند.

تنها ۲۰ درصد از فروش بلیت‌های هواپیما چارتری است

موضوع فروش چارتری بلیت هواپیماها طی چند سال گذشته بسیاری از مسافران بخش هوایی را دچار مشکل کرده و همین موضوع باعث شده است که سال گذشته، اسلامی وزیر راه و شهرسازی دستور کاهش فروش بلیت‌های چارتری را بدهد، اما عابد زاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد، حذف کامل بلیت‌های چارتری امکان پذیر نیست و دستور داد که فروش بلیت‌های چارتری تنها در قالب بسته‌های مسافرتی ارائه شود، همچنین این بلیت‌ها در مسیرهای کیش، قشم و جزایر نفتی می‌تواند به صورت چارتری عرضه شود.

عابدزاده اظهار کرد: با توجه به نارضایتی سازمان هواپیمایی و دادستانی از نحوه چارتر شدن بلیت هواپیما‌ها در گذشته، با هماهنگی نزدیک با دادستانی و با همکاری خطوط هواپیمایی، سهم بلیت‌های چارتر در شبکه پروازی کاهش یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در برخی شبکه‌های پروازی از جمله مقاصد گردشگری و مناطق آزاد مانند قشم و کیش، اصولا باید پرواز‌ها بصورت چارتر باشد تا محل اسکان مسافر نیز از قبل تعیین شده باشد، بنابراین حذف کامل بلیت‌های چارتری در پرواز‌ها امکان پذیر نیست و در همه جای دنیا نیز، تور‌های گردشگری بلیت‌ها را چارتر می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید به این سمت حرکت کنیم که فروش بلیت به صورت گروهی انجام شود تا ساختار‌های گردشگری و تور گردانی بتوانند از این ابزار استفاده کنند.

امکان استرداد و برگرداندن بلیت در تمامی بلیت‌ها وجود دارد

در همین رابطه رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه در دو سال گذشته سازمان هواپیمایی کشور، اقدامات لازم را برای کاهش فروش بلیت چارتری دنبال کرده است، گفت: هم اکنون ۸۰ درصد از بلیت پرواز‌ها به صورت سیستمی ارائه می‌شود و طی یک سال گذشته شاهد کاهش چشمگیر فروش بلیت چارتری هستیم.

وی با اشاره به اینکه فروش بلیت چارتری تنها در قالب بسته سفری امکان پذیر است و به صورت تکی، هیچ آژانس مسافرتی و یا شرکت هواپیمایی حق فروش آن را ندارد، گفت: بسته سفر عبارت است از اسناد اقامتی هتل، ویزا و همچنین بسته‌های گردشی است که در کنار آنها بلیت چارتری هم ارائه می‌شود.

جعفرزاده تصریح کرد: مسیرهای کم تردد مانند قشم، کیش و جزایر نفتی، اجازه فروش بلیت به صورت چارتری را دارند و این دستور از سال گذشته به تمامی شرکت‌های هواپیمایی ارائه شده است.

وی تاکید کرد: نظارت سازمان هواپیمایی بر فروش بلیت به صورت چارتری بسیار تشدید شده و هم اکنون شاهد کاهش بلیت‌های چارتری غیر قابل فروش و غیر قابل استرداد در بازار هوایی کشور هستیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور تصریح کرد: از اواخر سال گذشته اعلام کرده‌ایم که نباید هیچ کدام از بلیت‌‌های هواپیمایی غیر قابل استرداد باشند و اگر لازم باشد باید مبلغ تمامی بلیت‌ها به مسافران برگردانده شود که در همین رابطه دستورات لازم را به تمامی مراکز هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرده‌ایم.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

جعفرزاده گفت: فروش بلیت به صورت تکی در قالب چارتری برای ما قابل قبول نیست و این خارج از چارچوب ضوابط و مقررات سازمان هواپیمایی است.

وی یادآوری کرد: ‌ هم‌اکنون تعریف چارتری برای سازمان هواپیمایی تغییر کرده و هدف ما آن است که این تعریف در تمامی ایام پیک سال رعایت شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به اینکه در فروش بلیت‌های چارتری برخی واسطه‌ها و دلالان نقش داشته‌اند، گفت: فروش بلیت چارتری در برخی از ایام سال، زمینه‌ساز افزایش قیمت بلیت تکی می‌شد، اما با دستورات لازم از سوی وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم‌اکنون این میزان فروش بلیت به ۲۰ درصد کاهش یافته است و ۸۰ درصد از فروش‌های بلیت‌ها در شرکت‌های هواپیمایی به صورت سیستمی است.

جعفرزاده اظهار کرد: امکان به صفر رسیدن فروش بلیت چارتری وجود ندارد زیرا در سراسر دنیا مسافران بخش هوایی حق انتخاب دارند، بنابراین ما فروش به این شیوه را در قالب بسته سفری ارائه می‌کنیم.

در همین رابطه هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گفت: حذف کامل بلیت‌های چارتری امکان پذیر نیست و در جلسه‌ای که در کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی برگزار کرد‌یم، اعلام شد حذف کامل آن امکان پذیر نیست، اما از سال گذشته میزان فروش بلیت‌های چارتری را به ۲۰ درصد کاهش داده‌ایم.

وی گفت: فروش بلیت چارتری هم‌اکنون تنها در قالب بسته‌های سفری امکان پذیر است و در ایام پیک سال و برخی از مسیرهای هوایی مانند قشم و کیش فروش بلیت چارتری مجاز است.

پرواز‌های چارتری باید در مسیر‌های کم مسافر انجام شود

همچنین محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بالا بودن قیمت بلیط پرواز‌های هوایی در کشور، گفت: معتقدم عامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما، فعالیت شرکت‌های چارتری بوده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: متأسفانه چارتری‌ها در چند ماه اخیر، با وجود اعلام وزیر راه و شهرسازی به فعالیت خود ادامه داده‌اند و می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از مشکلات پرواز‌های هوایی به ویژه در حوزه قیمت بلیط، به علت فعالیت این شرکت‌ها است.

وی گفت: فعالیت شرکت‌های چارتری موجب می‌شود که یک انحصار ویژه برای فروش بلیط هواپیما برای این شرکت‌ها ایجاد شود و آنها قادرند که بلیط را با هر قیمتی به فروش برسانند.

رضایی کوچی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس بار‌ها در جلسات مشترک با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان سازمان هواپیمایی اعلام کرده که فعالیت شرکت‌های چارتری در حوزه صنعت هوایی باید متوقف شود و مسئولان بار‌ها قول داده‌اند که جلوی این موضوع را می‌گیرند، اما هنوز چارتری‌ها فعال هستند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: بر اساس اصول فنی، پرواز‌های چارتری تنها باید در مسیر‌های هوایی کم مسافر فعال شود، نه اینکه ایرلاین‌ها، فروش بلیط پرواز‌های پرتردد را به چارتری‌ها بدهند و آن‌ها بر اساس منافع خود قیمت گذاری کنند.

موضوع ممنوعیت فروش بلیط هواپیما به صورت چارتری این روز‌ها به یکی از موضوعات داغ حمل و نقل هوایی کشور تبدیل شده است، مساله‌ای که محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- در خصوص آن به صراحت اعلام کرده است که فروش بلیط پرواز‌های برنامه‌ای به صورت چارتری تخلف تلقی می‌شود و سازمان هواپیمایی کشوری موظف است تا با متخلفان برخورد کند. مسأله‌ای که بلافاصله با واکنش سازمان هواپیمایی کشوری روبرو و اعلام شد که بخشنامه الزام شرکت‌های هواپیمایی به فروش بلیت هواپیما به صورت سیستمی از اول بهمن ماه ابلاغ شده است و شرکت‌های هواپیمایی، مجاز به فروش بلیت چارتری بدون لحاظ بسته سفر نیستند و ارائه بلیت هواپیما باید مشمول ابطال و تغییر باشد.

اما در آخرین اظهارات، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که نمی‌توانیم شبکه چارتری را به صورت کامل قطع کنیم، چراکه در حال حاضر ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری هستند، اما مسیر‌های کیش و قشم از پرواز‌های چارتری جدا خواهند شد.

حال باید منتظر ماند و دید که دولت و سازمان هواپیمایی کشور چه برنامه‌ای برای قطع دست دلالان و سوداگران از این بازار سیاه دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو3 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
چرخانچرخان1 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل

ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
نوسانات کالا‌های اساسی در ماه‌های اخیر باعث شد تا امروز به سراغ قیمت برخی کالا‌ها برویمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نوسانات کالا‌های اساسی در ماه‌های اخیر باعث شد تا امروز به سراغ قیمت برخی کالا‌ها برویم. این کالاها در حال حاضر با عرضه کافی به ثبات قیمت رسیده‌اند و بعضا کاهش قیمت نیز داشته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاد‌های، با بیان این که حمل و نقل جاده‌ای یکی از مشاغل بسیار سخت در دنیا به شمار می‌رود، افزود: دستیابی به مدل حمل و نقل مطلوب نیاز به مطالعه و بررسی علمی دارد و بخشی از کار‌ها در میان مدت و بلند مدت به نتیجه می‌رسد. وی بررسی شاخص قیمت حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر را ابزاری در جهت کشف قیمت واقعی حمل کالا اعلام کرد و افزود: اگر این شاخص به درستی تعریف و اجرا شود، حق راننده در حمل کالا ضایع نمی‌شود و دستاورد‌های مثبت آن در کل سیستم حمل و نقل تسری می‌یابد. قربانی در مصوبات این جلسه اعلام کرد: افزایش درصد اعمال نرخ تن –کیلومتر در بارنامه‌ها صادره، رصد موانع اجرای صحیح این پروژه از سوی دفتر حمل و نقل کالا، ارائه پیشنهاد از سوی تشکل‌های صنفی در خصوص نظارت بر اجرای این پروژه، از جمله مهم‌ترین موارد قابل پیگیری است. فرامرز مداح عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با حضور در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که در اجرای طرح تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد. وی افزود: در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. غلامحسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته بیان کرد و گفت: رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل و نقل برون شهری با تخصیص تنخواه به میزان ۵۰ درصد سقف سهمیه عملکردی برای ناوگان باری سنگین بین شهری، رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل کالا‌های اساسی با احتساب ضریب ۳/۱ به کیلومتر طی شده مسیر‌هایی که مبدأ یا مقصد آن‌ها بنادر اصلی است، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که مصوب شده و در حال اجراست. وی همچنین از اعمال بیش از ۹۰ درصدنرخ تن بر کیلومتر در بارنامه‌های صادره خبر داد و افزود: نرخ‌های تعیین شده در این طرح در واقع نرخ کف کرایه حمل است و درج قیمت بالاتر از نرخ تن بر کیلومتر در بارنامه منعی ندارد. گفتنی است؛ ​ در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای سراسر کشور، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور و نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل کالای داخلی کشور، نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه مسائل مطروح شده بیان کردند. رفع مشکلات کمبود و گرانی اقلام مصرفی ناوگان به ویژه روغن. لاستیک، عدم تناسب کرایه‌ها با هزینه تمام شده حمل و نقل، ضرورت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق بخشنامه‌های ابلاغی در استان‌ها از مهمترین دغدغه‌های تشکل‌های صنفی در این نشست بود.

نظرها

اخبار بیشتر