نقش بانک‌ها در حمایت از واحدهای تولیدی ویژه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
نقش بانک‌ها در حمایت از واحدهای تولیدی ویژه است

نقش بانک‌ها در حمایت از واحدهای تولیدی ویژه است

ایبناخبرگزاری ایبنا |
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس اعلام کرد: فروش اموال مازاد بانک ها منابع مناسبی برای حمایت راهبردی از تولید است.

رحیم زارع در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید، گفت: در سال رونق تولید دولت باید بانک‌ها را ملزم به فروش اموال مازاد خود در راستای خدمات رسانی بهتر کند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس با تاکید بر اینکه تولید نیازمند حمایت‌های مالی است، تصریح کرد: در شرایطی که بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی درگیر مشکلات عدیده شده‌اند بانک‌ها باید با کاهش سود دریافتی، بخشش جرایم دیرکرد و ارایه تسهیلات ارزان با احیای آنها فکر کنند.

زارع با بیان اینکه سرمایه گذاری بانک‌ها در امور مختلف حکم رقابت با تولید کننده را دارد، گفت: وقتی بانک‌ها خود در بازار حاضر می‌شوند به طور حتم دیگر رمقی برای تولید و بنگاه‌های اقتصادی کوچک نمی‌ماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بنگاه‌های اقتصادی شکایت‌های بسیاری از عملکرد بانک‌ها در بحث تسهیلات دهی دارند، افزود: شبکه بانکی پس از اطمینان از واحد تولیدی باید در ارایه تسهیلات ارزان اقدام کند در حالی که این موضوع با چالش‌های عدیده‌ای مواجه است.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های واصله بسیاری از واحدهای تولیدی به علت ناتوانی در پرداخت سود و جرایم تسهیلات بانکی اکنون با مشکلات عدیده درگیر بوده و تعطیل شده‌اند از این رو لازم است شبکه بانکی با شناسایی این نوع واحدها تدابیری را بیاندیشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه با تورم فعلی که بسیاری از واحدهای تولیدی در شرف تعطیلی هستند دولت به ویژه بانک مرکزی باید در فکر ارایه تسهیلات کارآمد باشند، گفت: سخت گیری برای ارایه ضامن و سفته جهت ارایه وام نیز یکی دیگر از مشکلات واحدهای درگیر با ورشکستگی است از این رو دولت باید فکری کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی یادآور شد: این کمیسیون با برگزاری نشست‌های تخصصی با مسئولان دولتی در تلاش برای کمک به واحدهای تولیدی در راستای رونق اقتصادی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر