روسیه: به تحریم‌های جدید آمریکا پاسخ مناسب خواهیم داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
روسیه: به تحریم‌های جدید آمریکا پاسخ مناسب خواهیم داد

روسیه: به تحریم‌های جدید آمریکا پاسخ مناسب خواهیم داد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد، مسکو قطعاً به تحریم‌های جدید آمریکا بر اساس «قانون ماگنیتسکی» که در نتیجه واحد ویژه نیروهای واکنش سریع جمهوری چچن و ۵ تبعه روس به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند، پاسخ مناسب خواهد داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو قطعا با اقدامات مشخصی به تحریم‌های جدید آمریکا بر اساس «قانون ماگنیتسکی» پاسخ خواهد داد.

وزارت خزانه داری آمریکا صبح امروز در راستای اجرای «قانون ماگنیتسکی»، واحد ویژه نیروهای واکنش سریع چچن «ت. ر. ک. ت» و پنج تبعه روس، از جمله چند مقام نظامی را به فهرست تحریم‌های این کشور علیه روسیه اضافه کرد.

در بیانیه سفارت روسیه آمده است: «اقدامات جدید ضدروسی مقامات واشنگتن در رابطه با قانون به اصطلاح «ماگنیتسکی»، تلاش یکجانبه دیگری در مغایرت با حقوق بین الملل است که نمی‌توان آن را روشی متمدنانه در روابط دو کشور نامید. مسلما این اقدامات پاسخ مناسبی را در پی خواهند داشت. زمانی که ما به چنین اقداماتی پاسخ می‌دهیم همواره تاکید کرده‌ایم که این انتخاب روسیه نبوده است. ما خواستار همکاری با ایالات متحده در دورنمای آینده هستیم و آمادگی این مسئله را داشته و معتقدیم که این انتخاب درستی است. ولی ظاهرا طرف آمریکایی چنین فکر نمی‌کند.»

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

در این سند یادآوری شده است: «تحریم‌های آمریکا علیه واحد ویژه نیروهای واکنش سریع در جمهوری چچن روسیه، نه تنها روی همکاری‌های بین المللی در راستای مبارزه با تروریسم، بلکه به روی توانایی این نیروها در اقدامات مثبت آنها در منطقه قطب شمال تاثیر منفی خواهد گذاشت.»

سفارت روسیه در عین حال تاکید کرده که این تصمیم غیرسازنده دولت ایالات متحده، به تمایلات مثبت بوجود آمده در جریان مذاکرات اخیر بین مقامات بلندپایه روسیه و آمریکا در سوچی هم آسیب خواهد رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اقدام خطرناک یک جوان به دلیل کمبود امکانات در لرستان

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
الفالف23 ساعت قبل
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های آقای رئیسی این بود که برخی افراد قوه قضائیه که دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند. گروه سیاسی الف، ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ۳۹۸۰۳۰۴۰۳۸علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری رئیس جدید این قوه اظهار داشت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. وی با بیان اینکه یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است. زاکانی ضمن تاکید بر اینکه کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت، تصریح کرد: این اقدام مناسب است ولی اینکه رها کنند و محاکمه نکنند خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد. معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند. وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد. الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند. این در حالی است که قبلا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از فروش ۸٫۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم. برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم، به عبارت ساده‌تر یک کانال تلگرامی و یک پیج اینستاگرامی داریم به آدرس‌های زیر:

نظرها

اخبار بیشتر