هشدار اعضای ارشد کنگره آمریکا به پمپئو در مورد سیاسی سازی اطلاعات در مورد ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

هشدار اعضای ارشد کنگره آمریکا به پمپئو در مورد سیاسی سازی اطلاعات در مورد ایران

خبرگزاری میزان- روسای سه کمیته کنگره آمریکا طی نامه‌ای، وزیر خارجه این کشور را برای توضیح در مورد تحریف اطلاعات درباره ایران تحت فشار قرار دادند.
هشدار اعضای ارشد کنگره آمریکا به پمپئو در مورد سیاسی سازی اطلاعات در مورد ایران - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ شماری از اعضای ارشد کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه این کشور به وی در مورد تحریف واقعیت‌ها در مورد گزارش کنترل تسلیحات ایران هشدار دادند.

به گزارش رویترز، روسای سه کمیته کنگره آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) ضمن ارسال نامه‌ای به «مایک پمپئو»، خواستار توضیحات وی در مورد سیاسی و منحرف کردن ارزیابی گزارش دولت آمریکا درخصوص کنترل تسلیحاتی ایران شدند.

روسای کمیته‌های نیرو‌های مسلح، اطلاعات و امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا از وزیر خارجه خواستند روز ۲۳ ماه مه (۲ خرداد) جلسه‌ای برای ارائه اسناد و توضیحات وزارت خارجه درخصوص این گزارش برگزار کند.

گزارش ارزیابی سالانه دولت در مورد کنترل تسلیحات به کنگره سبب بروز مناقشاتی میان دولت با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و برخی از مقامات وزارت خارجه این کشور شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

مخالفت برخی از مقامات آمریکایی با این گزارش به دلیل سیاسی سازی اطلاعات و ارزیابی‌های متناقض و تحریف واقعیت در مورد ایران است.

روسای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در این نامه با اشاره به سیاسی سازی و استفاده گزینشی از اطلاعات در مورد عراق در سال ۲۰۰۳، به پمپئو در مورد سیاسی کردن ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی در مورد ایران هشدار دادند.

رسانه‌های آمریکایی با اشاره به بروز اختلاف نظر‌های شدید و گسترده در دولت آمریکا، به نقل از منابع آگاه نوشتند ترامپ به شدت از مداخله نظامی علیه ایران اجتناب می‌کند؛ زیرا این اقدام به لحاظ سیاسی برای وی ویرانگر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
ایران بارها با اخوان المسلمین سوریه در ارتباط بوده و این مسئله باعت ناراحتی دولت سوریه شده بود. بشار اسد با حمله شدید به مجموعه اسلامگرای اخوان المسلمین، آنها را شیطان توصیف کرد. سخنان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) منتشر کرده است. ایران بارها با اخوان المسلمین سوریه در ارتباط بوده و این مسئله باعت ناراحتی دولت سوریه شده بود. اخوان المسلمین سوریه در بحران اخیر نیز فعال بود و تلاش کرد در کنار دیگر گروه‌های مخالف، حکومت را سرنگون کند.

فیلم/ حاشیه‌های دیدار شاعران با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف23 ساعت قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف14 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر