مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اقتصادی
مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان

مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان

موجخبرگزاری موج |
معاونت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با موج با اشاره به حمل اولین محموله نهاده‌های دامی به استان از مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، ایلانلو، معاونت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با موج در خصوص حمل نهاده های دامی ذرت به همدان که نخستین بار توسط امکان حمل ریلی نهاده‌ها به همدان اتفاق افتاد، اظهار داشت:

با توجه به تاکید و پیگیری‌های استاندار مبنی بر استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های استان، اولین محموله نهاده‌های دامی از طریق ریل راه آهن به استان همدان وارد شد.

مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی

ایلانلو با اشاره به مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان افزود: این نوع جابجایی نهاده‌های دامی به داخل استان سرعت بیشتر و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به همراه خواهد داشت.

معاونت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان همدان ابراز کرد: از حمایت‌های معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر راه آهن تشکر می‌کنم که مساعدت کردند تا این امر به تحقق بپیوندد.

ایلانلو با بیان اینکه حدود ۲۵۰۰ الی ۲۶۰۰ نهاده دامی توسط حمل ریلی به همدان وارد شد و این موضوع قطعا استمرار خواهد داشت، مطرح کرد: کنجاله سویا و ذرت و جو شامل ارسال‌های بعدی است که بخش به سزایی را در تامین کالای اساسی برای تولید کنندگان استان خواهد داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی، ذرت، سویا و جو، تفاله‌ی چغندرقند و موارد بسیار زیاد دیگری را شامل می‌شود، گفت: این مواد، مواد اولیه ی دامداری ها و مرغداری های استان است و از نوسانات قیمت کالای اساسی در بازار جلوگیری خواهد کرد.

معاونت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان همدان اضافه کرد: این اتفاق مهم می‌تواند باعث جلو گیری از متوقف شدن جوجه کشی در مرغداری‌ها و اتفاقات مثبت دیگر می‌شود؛ چرا که به موقع رسیدن و صحت سلامت کالاهای اساسی نهاده‌های دامی نقش به سزایی در جلوگیری از خسارت و نیز در میزان عملکرد دارد.

معاونت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان همدان در پایان با اشاره به حمل نهاده های دامی و مزایای حمل ریلی نهاده‌های دامی به استان تصریح کرد: ۲ اتفاق مهم سال ۱۳۹۷ دراین حوزه، یعنی اعتصاب کامیون‌دارها و مشکل حمل از بنادر به داخل استان‌ها سبب شد استان‌های درگیر به دنبال جایگزین ایمنی به جهت انتقال کالای اساسی به استان باشند که حمل ریلی جلوگیری از ضرر و زیان به تولید کننده و مصرف کننده را نیز درپی خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر