جام باشگاه‌های کتابخوانی در ۲۵ مهدکودک قزوین راه اندازی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
جام باشگاه‌های کتابخوانی در ۲۵ مهدکودک قزوین راه اندازی شد

جام باشگاه‌های کتابخوانی در ۲۵ مهدکودک قزوین راه اندازی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
قزوین - ایرنا - مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: جام باشگاه های کتابخوانی در 25 مهدکودک استان با هدف بسترسازی برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب تشکیل شده است.

علیرضا وارثی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به عنوان یک طرح پیشرو و پویا برای راه اندازی و فعال کردن باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی در مهدهای کودک اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت کتابخوانی در مهدهای کودک در روز دوشنبه هر هفته که به این طرح اختصاص یافته است، فعالیتهایی از قبیل قصه گویی توسط مربی آموزش دیده مهد کودک به کودکان، بازدید از کتابخانه‌های عمومی با هدف آشنایی کودکان با کتاب و کتابخوانی، دعوت از قصه گوهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مهدهای کودک، تقویت فرهنگ گفت و گو، استدلال و مهارت تفکر انتقادی در کودکان و برپایی نمایشگاه کتاب در داخل مهدها انجام می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی اضافه کرد: تسهیل‌گران با گذراندن دوره‌‌های مرتبط با محوریت شناخت کتاب‌‌ و یادگیری روش مطالعه و نحوه تعامل با کودکان و نوجوانان به صورت حرفه‌ای وارد این کار فرهنگی می‌‌شوند.

وارثی ادامه داد: هدف اصلی باشگاه‌های کتابخوانی بسترسازی برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب و مطالعه با استفاده از روش‌هایی همانند معرفی کتاب، مطالعه گروهی، نقد و بررسی، مبادله کتاب، خلاصه‌نویسی کتاب و نامه به نویسندگان است.

مدیرکل بهزیستی قزوین افزود: بهره‌مندی از تخفیف ۵۰ درصدی کتاب پس از عضویت و ثبت‌نام در سایت جام باشگاه‌‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از دیگر حمایت‌های موجود در اجرای طرح است.

۱۱۶ مهدکودک در قزوین فعالیت می‌کنند.

۷۳۸۸* ۶۱۰۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.
مهرمهر23 ساعت قبل
راستگو تقریبا جزو اولین و البته در زمانه خود تنها روحانی‌ای بود که با این شیوه‌ها با مخاطب تلویزیونی کودک ارتباط برقرار می‌کرد. خطیبانی که ستاره سیما شدندبا گسترش شبکه‌های تلویزیونی، روحانیون مختلفی به قاب شیشه‌ای وارد شدند. حضور وی در برنامه کودک «آفتابگردون» در سال ۹۵ تلاشی بود تا دوباره حضور بازی‌های حجت‌الاسلام راستگو برای کودکان را تداعی کند. اگرچه این ایده تهیه‌کننده بود ولی من نسبت به همین کار هم دفاع داشتم چراکه وقتی برای کودک برنامه اجرا می‌کنید نمی‌توانید از لوازم مربوط به این قالب غفلت کنید. آن یکی دو نفر هم از سر نگرانی بیان می‌کردند که در برنامه حضور نداشته باشم.

نظرها

اخبار بیشتر