«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است

«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
آزاده انصاری ضمن اشاره به استقبال خوب تماشاگران از نمایش «کچل کفتر باز» گفت: بسیاری از خانواده‌های ما نمی‌دانند کانون پرورش فکری وجود دارد که برای کودکان نمایش و تئاتر هم در آن اجرا می‌شود و اطلاع‌رسانی در این زمینه ضعیف است.

نمایش عروسکی «کچل کفتر باز» به کارگردانی آزاده انصاری از ۱۶ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ساعت ۱۹:۳۰ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه است.

کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره «کچل کفتر باز» گفت: نسرین خنجری با نگاهی آزاد به افسانه قدیمی با همین نام نمایشنامه «کچل کفتر باز» را با مشاوره و راهنمایی خودم نوشته است.

انصاری درباره علت اجرا در ماه رمضان بیان کرد: جدول برنامه‌ها طوری تعیین شد که سانس‌های اجرایی ما در ماه رمضان قرار گرفت.

او با بیان اینکه «تاکنون استقبال خوبی از نمایش را شاهد بودیم» افزود: شاهد در روزهای شنبه، یک‌شنبه فروش کمتری داشته باشیم اما در کل راضی هستیم. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از خانواده‌های ما نمی‌دانند کانون پرورش فکری وجود دارد که برای کودکان نمایش و تئاتر هم در آن اجرا می‌شود و اطلاع‌رسانی در این زمینه ضعیف است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

انصاری در پایان گفت: نمایش «کچل کفتر باز» در ستایش شادی است و سعی کردیم برای بچه‌ها در کنار بزرگترها لحظات جذابی را خلق کنیم تا در کنارهم از دیدن نمایش لذت ببرند.

نمایش «کچل کفترباز» تلفیقی از اجرای بازیگران و تکنیک عروسکی است که فرزین محدث، مینووش رحیمیان و مهرنوش شریعتی به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده عروسک‌ها در آن ایفای نقش می‌کنند.

داستان این نمایش درباره دو موجود جذاب و دوست داشتنی است که از دل قصه‌ها و افسانه‌ها بیرون آمده و با روایت و بازی قصه آشنای «کچل کفترباز» به دخترکی غمگین یاد می‌دهند که چگونه شادی را جایگزین غم و اندوه کند.

«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است - 9«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است - 10«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است - 11

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.

نظرها

اخبار بیشتر