گفت‌و‌گو|جزئیاتی از دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رئیسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
گفت‌و‌گو|جزئیاتی از دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رئیسی

گفت‌و‌گو|جزئیاتی از دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رئیسی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ، جزئیاتی از جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رئیس قوه قضائیه را تشریح کرد.

- اخبار سیاسی -

محمد زادمهر عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به دیدار شب گذشته نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه، اظهار داشت: دانشجویان در این دیدار نگرانی‌ها و پیشنهادات خود را پیرامون برخی از مسائل قضایی مطرح کردند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مطرح شده در مورد جایگاه و عملکرد وزارت دادگستری بود، جنبش دانشجویی و بسیاری از مردم جایگاه این وزارتخانه را نمی‌دانند و اینکه عملکردش به چه صورت است؟ و از طرف دیگر نحوه تعامل قوه قضائیه با وزارت دادگستری مشخص نیست.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: از سوی دیگر خلا‌های قانونی فراوانی وجود دارد که وزارت دادگستری می‌تواند با تهیه و تدوین لوایح و با ارائه مجلس، این خلاها را حل کند اما متاسفانه ما شاهد این اقدام از سوی وزارت دادگستری نیستیم.

زادمهر با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موضوعاتی که مطرح شد بحث جوانگرایی در این قوه بود، اضافه کرد: قوه قضائیه پست‌های مختلفی از جمله معاون قضایی، ریاست‌های حوزه و رئیس زندان‌ها را دارد که می‌توان از نیرو‌های جوان دراین پست‌ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره جذب قضات هم بحث و تبادل نظر شد، اظهار داشت: لازم است تا ساختار دانشگاه علوم قضایی ساماندهی شود و همه دانشجویان دانشگاه استخدام و به کار گرفته شوند و علاوه بر این درباره بحث بومی گزینی قضات نیز نکاتی مطرح شد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در بخش دیگری از جلسه درباره عملکرد دستگاه قضا نیز تبادل نظر شد، اضافه کرد: عملکرد قوه رابطه مستقیم با نگاه مردم به حاکمیت دارد بنابراین اگر عملکرد و نحوه برخورد قضات با مردم مناسب و عملکرد آن به دور از فساد و با شفافیت باشد قطعا این امر در ایجاد سرمایه اجتماعی و نگاه مثبت‌تر به حاکمیت موثر است.

زادمهر با بیان اینکه نکته دیگری که مطرح شد بحث اطاله دادرسی‌ها است که باعث ناراحتی مردم شده که لازم است بروکراسی اداری کاهش یابد، گفت: درخواست دیگر اتحادیه از آقای رئیسی بحث سفرهای استانی بود؛ این امر سبب رصد هر چه بیشتر استان‌های و امور مربوط به دستگاه قضا شده است.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطر نشان کرد: رئیس قوه قضائیه ضمن استقبال از این پیشنهادات عنوان کرد موارد مطرح شده را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

انتهای‌ پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اقدام خطرناک یک جوان به دلیل کمبود امکانات در لرستان

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.
الفالف22 ساعت قبل
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های آقای رئیسی این بود که برخی افراد قوه قضائیه که دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند. گروه سیاسی الف، ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ۳۹۸۰۳۰۴۰۳۸علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری رئیس جدید این قوه اظهار داشت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. وی با بیان اینکه یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است. زاکانی ضمن تاکید بر اینکه کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت، تصریح کرد: این اقدام مناسب است ولی اینکه رها کنند و محاکمه نکنند خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است.

قبرستانی که مردگان آن دفن نمی‌شوند +تصاویر (۱۲+)

9+
رکنارکنا10 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم. برترین‌ها وارد هفتمین سال فعالیت خودش شده، فعالیتی که بدون نگاه شما حتی برای چند دقیقه هم نمی‌تواند ادامه داشته باشد، تا امروز ما را از اپلیکیشن «برترین‌ها» و یا از طریق دسکتاپ نگاه می‌کردید، حالا، اما چند ماهی هست که پیج اینستاگرامی داریم که نیاز به حمایت شما دارد از همین جا یعنی از خرداد ۹۸ می‌خواهیم در تلگرام و اینستاگرام در کنار هم باشیم، به عبارت ساده‌تر یک کانال تلگرامی و یک پیج اینستاگرامی داریم به آدرس‌های زیر:

نظرها

اخبار بیشتر