خسارت سیل به ۱۰۰ خانه در آشخانه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
خسارت سیل به ۱۰۰ خانه در آشخانه

خسارت سیل به ۱۰۰ خانه در آشخانه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: سیل بامداد چهارشنبه به ۱۰۰ واحد مسکونی در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه و سملقان خسارت وارد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، رضا رجب زاده اظهار کرد: سیلاب به منازلی که در مسیر عبور آب بودند بیشترین خسارت را وارد کرده است.

وی افزود: بیشترین خسارت به منازل مسکونی در منطقه شهرک فرهنگیان و مسکن مهر در شهر آشخانه و منازل همکف وارد شده است.

وی ادامه داد: در سیل دو شب گذشته خسارت جانی نداشتیم و خسارت‌ها بیشتر مالی بوده است. سیل به لوازم خانگی شهروندان و دیوارهای خانه‌هایشان، خسارت وارد کرده و منازل دچار آبگرفتگی شده است.

رجب زاده با بیان اینکه منشأ سیل از منطقه بش دره از سمت روستای بیار و زوعلیا بوده است، گفت: کارشناسان هم اکنون در حال ارزیابی و برآورد خسارت‌ها و بررسی علل ورود سیل به مسکن مهر شهر آشخانه هستند.

وی گفت: شبکه هدایت آب‌ها در منطقه مسکن مهر نامشخص است و در این منطقه برای هدایت سیلاب‌ها کانال و مسیلی اندیشیده نشده است.

خبری: اخبار حوادث 24 ساعت

پیش از این مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از ورود خسارت ۶۰ تا ۷۰ درصدی به برخی از منازل شهر آشخانه در شهرستان مانه و سملقان خبر داده بود.

به گزارش ایسنا، محسن نجات گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان به منازل آسیب دیده مردم در شهر آشخانه که به علت وقوع سیلاب و آبگرفتگی خسارت دیده است، امدادرسانی کردند.

نجات ادامه داد: با اقدام به موقع امدادگران ۴۵ منزل مسکونی و ۱۹ باب مغازه و پارکینگ که در مسیر جریان آب قرار داشتند پیش از جاری شدن آب در ساعت هشت صبح تخلیه شدند.

وی اظهار کرد: از همان ساعت اولیه و پیش از جاری شدن آب ۱۰ تیم به همراه ۱۰ دستگاه لجن کش در منطقه مستقر شدند. خوشبختانه در این شهر تخریب ۱۰۰ درصدی منزل مسکونی وجود نداشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خودکشی اجباری دانش‌آموزان برای فرار از سوختن در آتش

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت۲۴ - درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. ظهر پنجشنبه ۲ خرداد، نزاع خونینی در یکی از سلول‌های زندان قزلحصار به مأموران اعلام شد. یکی از طرفین درگیری که مردی ۳۰ ساله بود بشدت مجروح شده و تلاش کادر درمانی بی‌نتیجه ماند و او تسلیم مرگ شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد مقتول چند سال قبل به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود، اما مدتی بعد رأی او شکسته و به ۱۵ سال حبس تبدیل شد. تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد عامل قتل نیز چند سال قبل به اتهام حمل مواد دستگیر شده و دوران محکومیت ۲۵ ساله خود را می‌گذراند.

سقوط مرگبار بالگرد نظامی در پرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک بالگرد ارتش پرو به دلیل نقص فنی در یک منطقه عملیاتی سقوط کرد. در این حادثه دو سرباز کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر بخوانید: سقوط بالگرد ارتش آمریکا در افغانستان + فیلمانتهای پیام/لحظه سقوط هلیکوپتر + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر