هوای مناطق سیل زده ایلام گرم شد/ داشتن سرپناه خواسته اصلی مردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
هوای مناطق سیل زده ایلام گرم شد/ داشتن سرپناه خواسته اصلی مردم

هوای مناطق سیل زده ایلام گرم شد/ داشتن سرپناه خواسته اصلی مردم

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام - هوای مناطق سیل زده ایلام در حالی گرم شده که مردم این مناطق به دلیل از بین رفتن خانه ها و اسباب منزل خود دارای مشکلات فراوانی هستند.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: فروردین ماه امسال سیل بخش ماژین که خود از مناطق محروم استان ایلام به شمار می‌رود را در برگرفت، این سیل خسارت‌های زیادی را در این بخش به جای گذاشت و باید گفت داشته‌های مردم را از بین برد.

با وجود دمای هوای گرم در روستای شوره بخش ماژین مردم این روستا از داشتن وسایل سرمایشی محروم هستند.

در جریان سیل اخیر البته کشاورزی و دامداری منطقه هم به طور کامل از بین رفته است و حالا تنها و مهمترین خواسته مردم این روستا داشتن یک سرپناه است.

گرمای هوا کودکان را آزار می‌دهد

یکی از اهالی روستاهای ماژین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بخش ماژین از مناطق گرمسیری استان ایلام است که هم اکنون دمای هوای این منطقه بسیار بالا رفته و شرایط برای کودکان منطقه هم سخت شده است.

وی عنوان کرد: تمامی وسایل مردم روستاهای بخش ماژین بر اثر سیلاب از بین رفت و حالا در این وضعیت خرید کولر آبی برای مردم بسیار سخت است.

وی با اشاره به اینکه حداقل قیمت یک کولر آبی ۳۵۰۰ به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان برای بازسازی و ساخت منازل و یا در اختیار گذاشتن وسایل خانه مثل کولر هرچه سریع‌تر به مردم کمک کنند.

آخرین وضعیت مناطق سیل زده دره شهر

فرماندار دره شهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قرار بر این شد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین کمیته امداد نسبت به خریداری و جابجایی منازلی که در اثر سیل تخریب شدند، اقدام کنند.

کیانوش محمدنژاد افزود: در سامانه سجاد میزان خسارت منازل و اراضی کشاورزی برآورد خواهد شد که بتوانیم از این طریق نسبت به پرداخت خسارت وارد شده به مناطقی که سیل زده هستند، اقدام کنیم.

تمام واحدهای مسکونی ارزیابی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از آخرین اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیل زده استان به ویژه روستای شورهماژین بخش خبر داد و اظهار داشت: بلافاصله پس از فروکش کردن آب رودخانه سیمره اکیپ‌های ارزیاب در محل مستقر شدند و تمام واحدهای مسکونی منطقه ماژین ارزیابی شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

حبیب الله محبی افزود: تا به این لحظه حدود یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در این خصوص ارزیابی شده است، با تاکید استاندار استان ستاد بازسازی به صورت ویژه در بخش ماژین افتتاح شده است.

وی عنوان کرد: تمام واحدهایی که ارزیابی شدند شامل ۴۲۷ واحد احداثی روستایی، ۱۱۶ واحد احداثی شهری، ۴۵۱ واحد روستایی و ۳۴۹ واحد شهری نیازمند تعمیرات بوده است.

هوای مناطق سیل زده ایلام گرم شد/ داشتن سرپناه خواسته اصلی مردم - 16

وی ادامه داد: برای احداث واحدهای مسکونی روستایی ۴۰ میلیون تومان وام کم بهره یا قرض الحسنه، ۱۰ میلیون تومان بلاعوض و برای واحدهای احداثی شهری ۵۰ میلیون تومان و کمک بلاعوض ۱۲ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

محبی اظهار داشت: برای تعمیرات واحدهای مسکونی نیز به نسبت خسارت از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که مرحله اول آن آغاز شده است.

محبی عنوان کرد: تسهیلات پرداخت بلاعوض به ۳۰۰ نفر صرفا در بخش ماژین انجام شده است، ظرف هفته آینده یک مرحله دیگر تسهیلات و کمک بلاعوض به تمام متقاضیان بخش ماژین پرداخت می‌شود.

وی گفت: در مرحله اول ۱۷۵ واحد احداثی و ۹۸۵ مورد واحد تعمیراتی به بانک‌های عامل معرفی شدند، همچنین خدمات رایگانی را بنیاد مسکن از ابتدای آواربرداری به مردم ارائه داده است.

وی در بحث تاییدیه زمین افزود: با توجه به اینکه در بخش ماژین حدود شش روستا که در حاشیه رودخانه سیمره هستند باید تعدادی از واحدهای مسکونی جابجا شوند، به همین منظور اکیپ‌های نقشه بردار در محل مستقر شده که زمین‌هایی که نیاز است به روستا الحاق شود تا افراد واحدهای خود را جابجا شود.

وی گفت: همچنین سیمان رایگان در شهر ماژین توزیع شده و آماده استقبال از متقاضیان هستیم، اکیپ‌های ماشین آلات و امکانات آواربرداری نیز در محل برای خدمات رسانی به مردم مستقر هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خودکشی اجباری دانش‌آموزان برای فرار از سوختن در آتش

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت۲۴ - درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. ظهر پنجشنبه ۲ خرداد، نزاع خونینی در یکی از سلول‌های زندان قزلحصار به مأموران اعلام شد. یکی از طرفین درگیری که مردی ۳۰ ساله بود بشدت مجروح شده و تلاش کادر درمانی بی‌نتیجه ماند و او تسلیم مرگ شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد مقتول چند سال قبل به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود، اما مدتی بعد رأی او شکسته و به ۱۵ سال حبس تبدیل شد. تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد عامل قتل نیز چند سال قبل به اتهام حمل مواد دستگیر شده و دوران محکومیت ۲۵ ساله خود را می‌گذراند.

سقوط مرگبار بالگرد نظامی در پرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک بالگرد ارتش پرو به دلیل نقص فنی در یک منطقه عملیاتی سقوط کرد. در این حادثه دو سرباز کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر بخوانید: سقوط بالگرد ارتش آمریکا در افغانستان + فیلمانتهای پیام/لحظه سقوط هلیکوپتر + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر