بی توجهی وزارت خارجه به پرسش‌های خبرنگاران در حساس‌ترین روزهای کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. سیاسی
بی توجهی وزارت خارجه به پرسش‌های خبرنگاران در حساس‌ترین روزهای کشور

بی توجهی وزارت خارجه به پرسش‌های خبرنگاران در حساس‌ترین روزهای کشور

موجخبرگزاری موج |
بی توجهی وزارت امور خارجه به پرسش ها و سوالات و ابهامات خبرنگاران در حساس ترین روزهای کشور همچنان ادامه دارد و عدم برگزاری جلسات سخنگوی وزارت خارجه به بیش از دو ماه رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، آخرین جلسه سخنگوی وزارت خارجه مربوط به سخنگوی قبلی یعنی بهرام قاسمی است که در تاریخ شانزدهم اسفند سال ۹۷ برگزار شد.

پس از آن قاسمی به عنوان سفیر ایران در فرانسه معرفی شد و تا تاریخ ۲۴ فروردین ۹۸، اساسا وزارت خارجه سخنگو نداشت.

در این تاریخ از سوی وزیر امور خارجه، سید عباس موسوی به عنوان سخنگوی وزارت خارجه منصوب شد، اما وی تا امروز حتی یک جلسه هم در برابر خبرنگاران حضور نیافته و به پرسش‌های آنها پاسخ نداده است.

این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که حساس‌ترین روزهای کشور به ویژه در حوزه سیاست خارجی را تجربه می‌کنیم و تنش‌های ایران و آمریکا ممکن است حتی در حال تبدیل شدن به تنش‌های نظامی باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

در این شرایط، ابهامات و پرسش‌های بسیاری را باید مسوولان سیاست خارجی کشور پاسخگو باشند، تا رسانه‌ها برای دریافت اخبار به منابع خارجی رجوع نکنند.

متاسفانه از تاریخ ۱۶ اسفند سال ۹۷ تاکنون، مسوولان وزارت خارجه به پرسش هیچ خبرنگاری پاسخ نداده‌اند و این در حالی است که سخنگوی جدید این وزارتخانه، طی همین مدت کوتاه چند سفر خارجی نیز داشته و حتی درباره اهداف سفرهای خود نیز پاسخگو نبوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. محمدامین مهدی پور نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پشت تریبون می‌آید، آذری زبان است و صدای محکمی دارد. «نمایش تجملات آقازاده‌ها در فضای حقیقی و مجازی نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما» دست‌هایش خوب کار می‌کند، برگه‌ها را این دست به آن دست می‌کند و با دست خالی اش حرف را منقح می‌کند. *از ظرفیت جوانان فعال در نشریات دانشجویی می‌گوید و به عنوان پیشنهاد می‌گوید: «ظرفیت‌های بزرگ رسانه‌ای بایستی حضوری فعال، پویا و جوانانه در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند. *توصیه بعدی شأن اما همان توصیه هر ساله‌ای بود که دانشجویان درگیر در فضای مجازی پشت گوش می‌اندازند «کتابخوانی»!
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، قرار است روز شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سؤال چند تن از نمایندگان در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری حضور یابد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با حضور در کمیسیون صنایع و معادن به سؤالات شش تن از نمایندگان در حوزه صنعت، معدن و تجارت پاسخ خواهد داد. در این حال سایر کمیسیون‌های تخصصی نیز با حضور برخی از رؤسای سازمانها و نهادها به بررسی طرح‌ها و لوایح در دستور خواهند پرداخت.

نظرها

اخبار بیشتر