1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

نماینده مجلس: گرایش زیاد تحصیل در تجربی به افزایش بیکاری می‌انجامد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
نماینده مجلس: گرایش زیاد تحصیل در تجربی به افزایش بیکاری می‌انجامد - 0

بزرگنمایی:

نماینده مجلس: گرایش زیاد تحصیل در تجربی به افزایش بیکاری می‌انجامد - 2

نماینده مجلس: گرایش زیاد تحصیل در تجربی به افزایش بیکاری می‌انجامد - 4

پیام مازند - نوشهر - نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با استناد به آمار دانش آموختگان بیکار رشته‌های علوم تجربی، گفت: گرایش زیاد دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته تجربی به افزایش بیکاران در جامعه می‌انجامد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم احمدی لاشکی روز پنجشنبه در جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان نوشهر افزود: امسال از یک میلیون داوطلب کنکور حدود ۶۵۰ هزار نفر از رشته علوم تجربی شرکت کرده‌اند که بیانگر نامتوازن شدن رشته‌های دانشگاهی است.

وی یکی از معضلات امروز کشور را بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بویژه در رشته‌های علوم تجربی دانست و گفت: باید دانش آموزان به سمت آموزش‌های کاربردی و اشتغالزای فنی و مهارتی هدایت شوند.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور باید سهم دانش آموزان فنی و حرفه‌ای مهارتی به ۵۱ درصد برسد که این امر هم اکنون محقق نشده است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش علاقه مندی دانش آموزان به آموش‌های فنی و حرفه‌ای و ادامه تحصیل در این رشته‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: از سوی دیگر نیز هنرستان‌ها باید به امکانات مناسب تجهیز شوند.

احمدی با اشاره به افزایش حدود سه برابری سهم نوسازی و تجهیز مدارس از بودجه‌های امسال، گفت: در این راستا خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار نیز بیشترین کمک را برای نوسازی و تجهیز مدارس کشور تقبل می‌کنند.

وی از خیرین مدرسه ساز خواست علاوه بر مشارکت بیشتر در اجرای پروژه‌ها در تکمیل آنها نیز شتاب بیشتری داشته باشند.

در پایان این جشنواره از تعدادی از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان تقدیر شد.

شهرستان نوشهر با جمعیتی دست کم ۱۴۰ هزار نفر در غرب مازندران واقع است.

۱۲۹۵/ ۱۶۰۲/۱۶۵۴

نماینده مجلس: گرایش زیاد تحصیل در تجربی به افزایش بیکاری می‌انجامد - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
منتهی از روز اول ماه رمضان که اجرای بنیامین در ویژه‌برنامه افطار شبکه ۳ لغو شد، اختلافات کم‌کم به رسانه‌ها کشیده شد. با گذشت چند ساعت از لغو برنامه، خبر رسید که معاون سیما جلوی پخش «ماه ماه» را گرفته؛ ماجرا دررسانه‌ها با انتقاد از سلبریتی‌ها ادامه یافت. اجرای شهره سلطانی در شبکه ۵ با برچسب‌هایی چون «سگ‌باز» و «شهره به سگ‌بازی» به باد انتقاد گرفته شد. با این حال امین حیایی هنوز در «عصر جدید» حاضر است و خبر رسیده که مدیران شبکه ۳ به دنبال بازگشت «برنده باش» به آنتن هستند. اختلافی که می‌توانست با خویشتن‌داری چهره‌های پرنفوذ سازمان صداوسیما حل شود، نه‌تنها حل نشده، بلکه به یک جنگ سرد در سطح مدیران سازمان صداوسیما تبدیل شده است.

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
مهرمهر5 ساعت قبل
این گزاره‌ای است که هم اکنون در یکی از شدیدترین تقابل‌های تاریخ انقلاب میان ایران و غرب به میانداری آمریکا و در یکی از مهمترین مراحل تاریخی انقلاب پیوسته و دامنه دار سال ۵۷ در دستور کار ایران قرار گرفته است. حالا او شاید در سخت‌ترین مرحله زندگی‌اش قرار گرفته است و برای اولین بار با سهمگینی و اضطراب و وحشت انتخاب واقعی روبرو شده است. انتخاب می‌کند که از دنیای خیالی و نمادین زندگی روزمره بالاتر رود و به درک و یاری واقعیت حقیقت بشتابد. ما هم اکنون در یکی از حیاتی‌ترین نقطه‌های نه تنها تاریخ انقلاب ایران که تاریخ تمدن ایران قرار گرفته‌ایم. امید آن نور ما را به انتخاب مقاومت خواهد کشاند؟ یکی از سهمگین‌ترین انتخاب‌های مشخص کننده سرنوشت آینده تاریخ و تمدن ایرانی امروز پیش روی ماست.

فیلم تقلید صدا مجید ترکمان در فینال عصر جدید ۲۹ اردیبهشت

فردا نیوزفردا نیوز10 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
عصر ایران؛ نهال موسوی - در ماه رمضان عموم مردم بعد از افطار اوقات فراغت و استراحت خود را با تماشای آثار نمایشی سپری می‌کنند. به همین جهت در ماه رمضان تلویزیون مخاطبان بیشتری دارد و زمان بهتری برای جذب مخاطب است. شاید برای مخاطبی که سریال شهرزاد را ندیده است این سریال جذابیتی‌هایی داشته باشد اما قطعا برای کسی که شهرزاد را دیده است این سریال هیچ جذابیتی ندارد. «دلدار» نه از آن دست سریال‌هایی است که یک شکست برای سازندگانش تلقی شود و نه چنان اتفاق بکر و جدیدی است که یک برگ برنده برای تلویزیون در ماه رمضان باشد، مصداق یک سریال متوسط. کارنامه برادران محمودی در سینما بسیار موفق‌تر از تلویزیون است، انگار که از برخی محدودیت‌های تلویزیون بر سر راه آنها نباشد عملکردی بسیار بهتر از خود نشان می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر