1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

گرانی هم مانع از تعهدات خیرین مدرسه ساز در مازندران نشد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
گرانی هم مانع از تعهدات خیرین مدرسه ساز در مازندران نشد - 0

بزرگنمایی:

گرانی هم مانع از تعهدات خیرین مدرسه ساز در مازندران نشد - 2

گرانی هم مانع از تعهدات خیرین مدرسه ساز در مازندران نشد - 4

پیام مازند - ساری – ایرنا – برغم نوسانات ارزی و افزایش قیمت‌ها در سال ۹۷، خیرین مدرسه ساز مازندران به ۷۶ درصد از تعهدات خود عمل کردند که نه تنها نسبت به سالهای قبل کاهش نداشت، بلکه افزایش ۶ درصدی را نیز تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استان مازندران یک هزار و ۴۰۰ خیر مدرسه ساز دارد که همواره همپا با دولت و آموزش و پرورش و گاهی حتی یک گام جلوتر در توسعه و نوسازی فضای آموزشی استان فعال هستند و از ابتدای انقلاب کارنامه خوبی در زمینه مدرسه سازی از خود به جای گذاشتند.

در تازه‌ترین گزارش اداره کل تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس مازندران، در سال ۹۷ خیرین مدرسه ساز کارنامه ۷۶ درصدی تحقق به تعهدات خود را به جای گذاشتند که با توجه به افزایش قیمت نه تنها روند کاهشی نداشت، بلکه افزایش ۶ درصدی را نیز به دنبال داشت.

مدیرکل نوسازی آموزش و پرورش مازندران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در سال ۹۷ تعداد ۲۴ پروژه در متراژ ۱۶ هزار و ۶۰۰ متر مربع با ۱۰۸ کلاس درس توسط خیرین مازندران ساخته شد.

قربانعلی شیرزاد هزینه خیرین برای پروژه‌های ذکر شده در سال ۹۷ را بیش از ۲۰۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بیشترین پروژه‌ها در شهرستان بابل با ۶ و شهرستان نور با چهار پروژه بوده است که همگی تحویل در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد که از ابتدای انقلاب تاکنون ۲هزار و ۹۷۳ پروژه دولتی و مشارکتی در بخش آموزشی و پرورشی با ۱۷هزار و ۵۸۱ کلاس درس در مساحت ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر پنج هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال در استان مازندران اجرا شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران با اشاره به تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز در سال ۷۷، گفت: در ۲۰ دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز تعداد ۸۲۷ پروژه آموزشی، پرورش و فضای ورزشی با چهار هزار و ۴۴۷ کلاس درس در متراژی به وسعت یک میلیون و ۶۸۹ هزار و ۵۷ متر مربع توسط خیرین ساخته و تحویل مجموعه‌های آموزشی استان مازندران شد.

شیرزاد با بیان اینکه در سال ۹۶ تحقق تعهدات خیرین ۷۰ درصد بود، افزود: سال گذشته این آمار به ۷۶ درصد تحقق رسید، در حالی که اگر نوسانات قیمت‌ها نبود تحقق تعهد خیرین بیش از این میزان می‌بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران طرح‌های نیمه تمام مردمی و مشارکتی استان را نیز بیش از ۴۰ طرح با حدود ۲۰۰ کلاس درس اعلام کرد و گفت: در حال حاضر یکهزار و ۴۰۰ نفر خیر مدرسه ساز در مازندران فعال هستند.

** ۴۰ درصد مدارس مازندران تخریبی یا نیازمند مقاوم سازی هستند

شیرزاد با بیان اینکه یک سوم کلاس‌های درس استان نیازمند مقاوم سازی هستند افزود: حدود ۲۰ درصد از کلاس‌های درس تخریبی و باید از نو بازسازی شوند.

گفتنی است که در حال حاضر بیش از چهار هزار و۵۰۰ مدرسه با بیش از ۲۲ هزار کلاس درس در استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی به سر میبریم و همه باید برای تقویت دولت به خصوص در طرح‌های عمرانی آموزشی شرکت کنیم، افزود: خیرین تا به اینجا نقش خود را برای کمک به فضای آموزشی کشور به خوبی ایفا کرده و امید می‌رود از این پس نیز شاهد حضور خیرین برای اتمام و یا ساخت طرح‌های آموزشی باشیم.

**۳۰ خرداد بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز

شیرزاد همچنین با اشاره به برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز در ۳۰ خرداد ۹۸ گفت: جشنواره‌های شهرستانی زودتر از جشنواره استانی آغاز به کار خواهد کرد.

وی ادامه داد: برنامه ما این است که در هر جشنواره محوریت با خیرین جدید برگزار می‌شود و ۷۰ درصد از مدعوین این جشنواره تلاش می‌شود از خیران جدید باشند که طی چندسال گذشته به جمع خیران پیوسته‌اند.

وی بهره مندی از خیران و دانش آموزان در جشنواره شهرستانی، تقدیر از دانش آموزان ممتاز کشوری مدارس خیرساز و دعوت و تقدیر از اعضای بانوان خیر شهرستان را از برنامه‌های این جشنواره اعلام کرد.

شیرزاد رویکرد جشنواره امسال را تقدیر و دعوت از جوانان فعال و مشارکت کننده عنوان کرد و گفت: از بانک‌ها و صنایع نیز در این جشنواره دعوت خواهد شد.

وی هدایت و جذب کمک‌های خرد مردم را نیز از برنامه‌ها و اهداف جشنواره برشمرد و گفت: در جشنواره نوزدهم استان مازندران مقام سوم کشور شد.

۷۳۳۵/۱۸۹۹

گرانی هم مانع از تعهدات خیرین مدرسه ساز در مازندران نشد - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در جریان معاملات بازار آزاد تهران، نرخ سکه طرح جدید ۲۹ اردیبهشت ۹۸ به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسید. در عین حال، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون تومان است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۷۸ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۰ هزار و ۹۲۳ تومان است.

برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

فیلم تقلید صدا مجید ترکمان در فینال عصر جدید ۲۹ اردیبهشت

فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل

بهاریه فیلم کوتاه

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون که زمینه برای نمایش گسترده فیلم‌های کوتاه به وجود آمده است اهالی این عرصه باید تلاش کنند آثارشان ضمن تنوع، محتوا و کیفیت، منعکس کننده فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی باشد.

نظرها

اخبار بیشتر