1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است - 0

بزرگنمایی:

اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است - 2

اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است - 4

پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران، اجرای عدالت را شرط کار و فلسفه وجودی دستگاه قضایی برشمرد و مسئولیت آنان را سنگین دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله نورالله طبرسی صبح پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران که با حضور معاون قوه قضائیه در ساری برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌های حجت الاسلام تقوی فرد رئیس کل قبلی دادگستری استان اظهار داشت: انشالله همه بتوانیم آن انتظاری که از دستگاه قضائیه وجود دارد را برآورده و در این راستا تلاش کنیم.

وی افزود: همه ما موظف به انجام وظیفه برای حفظ انقلاب اسلامی هستیم زیرا فلسفه وجودی دستگاه قضا، اجرای عدالت در جامعه است و قاضی باید عادلانه و حکیمانه و بدون حب و بغض قضاوت و داوری کند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

آیت الله طبرسی، با عنوان اینکه شغل قضاوت، سنگین و پرمسئولیت است تصریح کرد: باید برای دین اسلام تبلیغ و ارشاد کرد و در این راستا، قضات مسئولیت خطیر و سنگینی دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به فعالیت ۶۰۰ قاضی و وجود بیش از ۳۰ شعبه قضائی در استان، خواستار تکریم و توجه به قضات در استان شد و گفت: وحدت و همدلی بین قضات امری مهم است.

در این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد رئیس کل سابق دادگستری مازندران تقدیر و حجت الاسلام محمد صادق اکبری به عنوان رئیس کل جدید معرفی شد.

اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
او با اشاره به این که جمعیت، عامل سرمایه انسانی است: جمعیت دهان هایی برای خوردن نیستند بلکه دست هایی هستند برای کار کردن و مغزهایی هستند برای فکر کرد و جمعیت یکی از عوامل قدرت است و جمعیت از مبانی حفظ پرستیژ بین المللی و قدرت کشور است البته جمعیت باکیفیت. مشفق با اشاره به رابطه معکوس سطع توسعه با نرخ جمعیت گفت: اکنون مهاجرت هم نقش به سزایی در کاهش جمعیت دارد که باید به آن هم توجه کرد. این کارشناس گفت: باید بدون شتابزدگی و با گفتمان سازی مسائل جمعیتی را حل کنیم. محزون گفت: میزان رشد جمعیت به ۱٫۴ درصد رسیده است و با این روند در سال ۱۴۰۰ سهم جمعیت بالای ۶۰ سال از مرز ۱۰ درصد عبور خواهد کرد و با همین روند در سال ۱۴۳۰ به ۲۶ درصد خواهد رسید. مروتی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم مردم الان بیشتر از ۲ فرزند نمی‌خواهند حتی اگر وضع اقتصادی شان بهتر شود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما این کاروان با شعار «یک بازاری، یک کالای منزل» و به ارزش مالی ۵۰۰ میلیون تومان امروز به مناطق سیل زده ارسال شد. اقلامی مانند کولر، اجاق گاز و لوازم منزل بعد از شناسایی افراد و خانواده‌های نیازمند منطقه در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر