1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

۷۵ میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
۷۵ میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد - 0

بزرگنمایی:

۷۵ میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد - 2

۷۵ میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد - 4

پیام مازند - آمل - مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از هزینه کرد ۷۵ میلیارد ریالی برای بازآفرینی و بهبود نسبی زندگی در مناطق محروم آمل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد نظری بعدازظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح نخستین سرای محله در آمل به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل و این اداره کل اشاره کرد وگفت: این اداره کل در حوزه بازآفرینی شهری با حمایتی که دولت برای بهبود این مناطق اختصاص داده برای ایجاد سرای محله حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

نظری افزود: همچنین در اجرای طرح بهبود نسبی زندگی برای شهروندان ساکن در منطقه محروم «امت آباد» آمل، حدود ۳٫۵ کیلومتر از کوچه‌ها و خیابان‌های اصلی این منطقه به ارزش ۱۵ میلیارد ریال روکش آسفالت شده و پارک ویژه معلولان نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه ساخت خانه بهداشتی در منطقه امت آباد از دیگر اقدام‌هایی است که از سوی اداره کل راه و شهرسازی وبا همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در حال اجرا است، گفت: با فراهم شدن زمین مورد نظر برای ساخت مدرسه جایگزین نیز دراین منطقه بزودی اقدام خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار مازندران هم در این مراسم از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در توجه و رویکردی که این دو مجموعه در حوزه بازآفرینی شهری دارند، قدردانی کرد وگفت: با ورود جدی شورای شهر و شهرداری آمل و کمک ویژه اداره کل راه و شهرسازی مازندران و فرمانداری آمل، این انتظار می‌رود که منطقه «امت آباد» آمل به زودی به عنوان یکی از مناطق برخوردار شهری تبدیل شود.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

آمل از نظر شهرسازی از بهترین شهرهای مازندران است

مهدی رازجویان افزود: مدیریت شهرداری آمل از نظر شهرسازی یکی از بهترین شهرهای استان در این حوزه بوده که در حوزه توسعه خیابان‌ها، استاندارد شهرسازی و غیره قدم‌های خوبی برداشته و تحول ساز بوده است.

وی یادآور شد، خوشبختانه یکپارچگی و همدلی که بین اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل وجود دارد، اتفاق‌های خوبی در این شهر درگذشته انجام شده و افق این برنامه‌های نیز برای آینده بسیار روشن است.

سرپرست شهرداری آمل هم به مساخت فنی نخستین سرای محله در منطقه امت آباد اشاره کرد و گفت: این مجموعه با زیربنای ۶۰۰ مترمربع در دو طبقه با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان محله هدف طرح توانمندی سکونتگاه‌های غیر رسمی ساخته شده و هدف آن نیز ارائه آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مشاوره‌ای، بهداشتی، هنری واجتماعی و … در منطقه کمتر برخوردار امت آباد آمل است.

علی محمد مقدس افزود: زمین ۴۱۷ متری این پروژه توسط شهرداری آمل تملک شده است افزود: شهرداری آمل به منظور تملک، تکمیل، محوطه سازی و تجهیز این بنا ۷ میلیارد ریال هزینه کرده است.

۷۵ میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

در مرز پرویزخان کرمانشاه چه خبر است؟ (عکس)

15+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
او با اشاره به این که جمعیت، عامل سرمایه انسانی است: جمعیت دهان هایی برای خوردن نیستند بلکه دست هایی هستند برای کار کردن و مغزهایی هستند برای فکر کرد و جمعیت یکی از عوامل قدرت است و جمعیت از مبانی حفظ پرستیژ بین المللی و قدرت کشور است البته جمعیت باکیفیت. مشفق با اشاره به رابطه معکوس سطع توسعه با نرخ جمعیت گفت: اکنون مهاجرت هم نقش به سزایی در کاهش جمعیت دارد که باید به آن هم توجه کرد. این کارشناس گفت: باید بدون شتابزدگی و با گفتمان سازی مسائل جمعیتی را حل کنیم. محزون گفت: میزان رشد جمعیت به ۱٫۴ درصد رسیده است و با این روند در سال ۱۴۰۰ سهم جمعیت بالای ۶۰ سال از مرز ۱۰ درصد عبور خواهد کرد و با همین روند در سال ۱۴۳۰ به ۲۶ درصد خواهد رسید. مروتی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم مردم الان بیشتر از ۲ فرزند نمی‌خواهند حتی اگر وضع اقتصادی شان بهتر شود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما این کاروان با شعار «یک بازاری، یک کالای منزل» و به ارزش مالی ۵۰۰ میلیون تومان امروز به مناطق سیل زده ارسال شد. اقلامی مانند کولر، اجاق گاز و لوازم منزل بعد از شناسایی افراد و خانواده‌های نیازمند منطقه در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر