۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند

کجاروخبرگزاری کجارو |

باوجود دیدگاه‌های منفی و غیرواقعی که از کشور ایران به جهانیان نشان داده شده، تصاویر و عکس‌های این سرزمین حاکی از واقعیت دیگری است که می‌تواند ذهنیت گردشگران را تغییر دهد.

در سال ۲۰۰۲ رئیس جمهور وقت ایالات متحده، جورج بوش، ایران را محور شرارت نامید و متعاقب آن، تصاویری در همین راستا مملو از خشونت و اعتراض یا سرزمینی بایر و عقب‌مانده از ایران به دنیا نشان داده شد. در آن زمان بسیاری از کشورهای غربی، اتباع خود را به بهانه‌ی خطرناک‌بودن ایران، از سفر به این کشور منع می‌کردند. بااین‌حال نظر گردشگران غربی نسبت به ایران تغییر کرده است و این کشور به تدریج به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل می‌شود. آن دسته از گردشگران خارجی که هنوز برای سفر به این سرزمین شگفت‌آور و باستانی قانع نشده‌اند، ‌ به ۱۹ عکس این مقاله نگاهی بیندازند، چراکه مطمئنا نظرشان نسبت به ایران تغییر خواهد کرد.مقاله‌های مرتبط۲۶ مکان فراواقعی در ایران۱۰ جاذبه طبیعی فوق‌العاده زیبای ایران که نباید از دست بدهید۲۳ اثر تاریخی طبیعی ایران در فهرست یونسکو کدام است؟

فراموش نکنید که کجارو علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری مقاصد داخلی و خارجی و معرفی رستوران‌ها و راهنمای سفر، به معرفی برترین تورهای مسافرتی نیز پرداخته است. اگر تمایل دارید که سفری برنامه‌ریزی شده و راحت داشته باشید، می‌توانید از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر، بهترین تورها را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه و در نهایت ارزان‌ترین تور ایرانگردی را انتخاب کنید.

طبیعت متنوع

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 5

تنوع مناظر طبیعی ایران، ‌ از دریاچه‌های خیره‌کننده تا منطقه‌ی الموت و …، هر گردشگری را شگفت‌زده خواهد کرد.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 7

کوه دماوند، بام ایران، نیز یکی از این جاذبه‌های طبیعی دیدنی است.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 9

جنوب ایران دارای آب‌و‌هوای استوایی است، درختان نخل در خیابان‌ها خودنمایی می‌کنند و شوری دریا در هوای آن حس می‌شود.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 11

روستای سنتی ماسوله در استان گیلان قرار دارد و فضای سبز فوق‌العاده زیبایی را پیشکش بازدیدکنندگان می‌کند. معماری جالب این روستا به‌نحوی است که خانه‌ها به‌صورت پلکانی روی کوه ساخته شده‌اند و پشت‌بام یک خانه، حیاط خانه‌ی دیگری است و مردم از این محل‌ها به‌عنوان پیاده‌رو استفاده می‌کنند. به‌دلیل فقدان زیرساخت و فضای کافی، ورود خودرو به این روستا ممنوع است.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 13

دشت لوت، بیابان بزرگ شوری در استان کرمان و سیستان و بلوچستان است که دمای آن به ۷۰ درجه هم رسیده است و به‌همین دلیل یکی از داغ‌ترین مکان‌های روی زمین به‌شمار می‌رود.

تنوع مردم

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 16

ایران به‌طورکلی جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفر دارد و جای تعجب ندارد که انواع قومیت‌های مختلف از ایرانی و کرد و آذری و عرب و … در آن به‌چشم می‌خورد. در عکس بالا زنی بندری را می‌بینید که در بازار ماهی بندرعباس، نقاب سنتی بر چهره دارد.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 18

عشایر کرد که در ایران زندگی می‌کنند.

غذاهای خوشمزه

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 21

غذاهای ایرانی شهرت جهانی دارند و همین غذاهای لذیذ دلیل خوبی برای سفر به ایران هستند.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 23

ایرانی‌ها عاشق زیتون و ترشی هستند و هر غذای سنتی را با مخلفات خوشمزه و رنگارنگی در کنارش سرو می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

تهران، کلان‌شهری بزرگ

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 27

گردشگران خارجی از میزان مدرن و پیشرفته‌بودن تهران تعجب می‌کنند. جاهای دیدنی تهران بسیار زیاد است و علاوه‌بر گالری‌ها و موزه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های لوکس پنج ستاره در این شهر خودنمایی می‌کنند.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 29

بازار بزرگ تهران نیز در نوع خود دیدنی است.

معماری اسلامی

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 32

عکس از ایرنا

گردشگران خارجی در سفر به ایران مبهوت معماری اسلامی در سراسر این کشور باستانی می‌شوند که قدمت قدیمی‌ترین آن‌ها به امپراطوری ساسانی برمی‌گردد. هنرهای سنتی نظیر خطاطی، گچبری، آیینه‌کاری و کاشی‌کاری ارتباط تنگاتنگی با معماری مساجد ایران بعد از اسلام دارد و در آن‌ها مشهود است.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 35

مسجد جامع اصفهان یکی از جاهای دیدنی اصفهان است که اکثر گردشگران خارجی بازدید از آن را در برنامه‌ی خود قرار می‌دهند. طاق‌های چشمه‌ای، ایوان‌های چهارگانه، سردرها، جرزهای آجری و تزیینات متفاوتی که متناسب با معماری هر دوره از تاریخ ایران و در سبک‌های خراسانی و رازی در این مسجد کار شده، باعث شده است اثری خلق شود که الگویی برای دیگر مساجد ایران باشد.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 37

معماری سقف مسجد جامع اصفهان بسیار زیبا و دیدنی است.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 39

مسجد وکیل در شیراز در دوران زندیه ساخته شده است و تلفیقی از معماری و هنر ناب ایرانی را پیشکش بازدیدکنندگان می‌کند. این مسجد طبق بافت معماری سنتی این مرز و بوم در یک مجموعه‌ی اجتماعی قرار گرفته و هماهنگی زیبایی در پیوند دین و دنیا به‌وجود آورده‌ است.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 41

مسجد نصیرالملک، یکی از مساجد قدیمی شیراز است که کار ساخت آن در تاریخ ۱۲۹۴ه‍. ق آغاز و در تاریخ ۱۳۰۵ه‍. ق به پایان رسید. این مسجد از دیدگاه کاشی‌کاری از ارزنده‌ترین مساجد ایران و از دیدگاه ساختمان‌سازی به‌ویژه مقرنس بی‌مانند است.

سفر به تاریخ

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 44

شهر باستانی پارسه یا تخت جمشید، پایتخت تشریفاتی امپراطوری هخامنشی در ۵۵۰ تا ۳۳۰ قبل از میلاد بوده است که در بیرون شهر شیراز قرار دارد. بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با افزودن بناهای دیگر، این مجموعه را گسترش دادند.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 46

نقش رستم در فاصله‌ی ۶ کیلومتری از تخت جمشید و بالای یک صخره‌ قرار دارد و شامل چهار مقبره‌ی سنگی می‌شود. چهار آرامگاه دخمه‌ای در سینه‌ی کوه رحمت کنده شده‌اند که متعلق به داریوش بزرگ، خشایارشا، اردشیر یکم و داریوش دوم هستند و همگی از ویژگی‌های یکسانی برخوردارند.

۱۹ عکسی که ذهنیت گردشگران را نسبت به ایران تغییر می‌دهند - 48

ارگ راین که به خوبی از آن محافظت شده است، ‌ حداقل قدمتش را به ۱۰۰۰ سال قبل و عصر ساسانیان نسبت می‌دهند. این ارگ دومین ارگ بزرگ جهان بعد از ارگ بم است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. در طول تاریخ هیچ سندی وجود ندارد که نشان بدهد لشکر و فرمانده‌ای توانسته باشد از دروازه‌های آن عبور کند، به همین دلیل این قلعه در بین تمام قلعه‌های ایران به نفوذناپذیری معروف است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز16 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز16 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
تاریخ عکاسی را شاید هیچکس به اندازه سوزان سانتاگ جذاب تعریف نکرده باشد اما شاید باورنکردنی باشد که در برخی دوره‌ها عکاسی وارد فضایی ترسناک شده است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگر تصور می‌کنید استفاده از فتوشاپ تنها در دوران معاصر رایج است و در سالیان گذشته هیچکس فتوشاپ را بلد نبوده سخت در اشتباهید. سال‌ها پیش در دوران ویکتوریا، عکاسان روشی عجیب و جالب را برای عکاسی انتخاب کرده بودند که شامل عکاسی از افرادی با سر بریده می‌شده است. البته اگر تصور می‌کنید که این سرهای بریده واقعا بریده شده بودند اشتباه می‌کنید چرا که این سرها درواقع صرفا با هنر عکاسی جدا شده بودند. جالب است بدانید موضوع دیگری که در آن سال‌ها رواج داشت عکس گرفتن با مردگان بود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی ادامه داد: ظرفیت‌های مناسبی که در محدوده حریم وجود داشت را بررسی کردیم و با ارجاع این موارد به مشاور، طرح اولیه آن در قالب طرح‌های موضعی تهیه خواهد شد و با نگاه تعاملی که وجود دارد این پروژه‌ها در محدوده ساختاری طرح جامع حریم شهر تهران جانمایی می‌شود. شکری سیاست مدیریت شهری تهران و نگاه مدیران ارشد را هم راستا با توسعه و پیشرفت منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: به زودی شاهد اتفاق‌های شگفت انگیز و خاص در منطقه ۲۰ خواهیم بود که نقطه تاثیرگذاری در اقتصاد کلان شهرری خواهد بود. مدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به اینکه جلسات هماهنگی و تعامل با مناطق در قالب کمیته‌های تخصصی در حال برگزاری است، افزود: طرح جامع حریم شهر تهران تا ۶ ماه آینده نهایی و تا پایان سال رونمایی می‌شود. افشار توسعه اقتصادی را رمز توسعه شهرری برشمرد و افزود: حریم پیرامون ری، پتانسیل عظیمی است که ضمن حفاظت از آن قابلیت توسعه گردشگری و فضا‌های تفریحی را نیز دارد. بر اساس این گزارش ۱۷۶ کیلومترمربع از منطقه ۲۰ در محدوده حریم شهر تهران واقع شده است که بخشی از نواحی ۳، ۵، ۶ و همچنین کل سطح ناحیه ۷ را شامل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر