سپاهان و استقلال خوزستان؛ ۲ گل برای قهرمانی کافی نبود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
سپاهان و استقلال خوزستان؛ ۲ گل برای قهرمانی کافی نبود

سپاهان و استقلال خوزستان؛ ۲ گل برای قهرمانی کافی نبود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عدم نتیجه‌گیری در مقابل سایر مدعیان، یارگیری نامناسب در نیم‌فصل و از دست دادن امتیازات حساس در طول نیم‌فصل دوم در کنار اتکاء بیش از حد به یک سیستم و نداشتن پلن جایگزین، اصلی‌ترین دلایل از دست رفتن قهرمانی سپاهان بود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آخرین هفته از فصل هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، شب گذشته با برگزاری ۸ دیدار هم‌زمان و با قهرمانی پرسپولیس پایان پذیرفت و در یکی از این رقابت‌ها تیم فوتبال سپاهان مقابل استقلال خوزستان با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شده و به عنوان نایب قهرمانی لیگ دست پیدا کرد.

سپاهان آخرین بازی خود در لیگ هجدهم را با برد پشت سر گذاشت، اما پیروزی مقابل تیم سقوط کرده استقلال خوزستان نیز برای قهرمان شدن کافی نبود. تیم امیر قلعه‌نویی با این پیروزی ۵۸ امتیازی شده و هم‌زمان با کسب سهمیه مستقیم فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا، با ۳ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس نایب قهرمان لیگ شد و برای کسب جام منتظر بازی نیمه‌نهایی جام حذفی می‌ماند.

این دیدار در شرایطی برگزار شد که زردپوشان اصفهانی از شانس کسب عنوان قهرمانی برخوردار بوده و برای رسیدن به آن علاوه بر پیروزی مقابل استقلال خوزستان، نیازمند شکست پرسپولیس نیز بودند، اتفاقی که در عمل رخ نداده و شاگردان قلعه‌نویی ناکام ماندند. زردپوشان اصفهانی در لیگ هجدهم ۴۶ گل به ثمر رسانده و صاحب بهترین خط حمله لیگ شدند، در خط دفاعی نیز با ۲۰ گل خورده بعد از تیم‌های استقلال، پرسپولیس و پدیده چهارمین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار دارند.

سپاهان لیگ هجدهم را در شرایطی آغاز کرد که بازگشت قلعه‌نویی و حضور بازیکنان باکیفیت، انتظار قهرمانی را از این به وجود آورده و نتایج سپاهان در نیم‌فصل نخست این انتظارات را بیشتر نمود. در ادامه اما افت مقطعی زردپوشان اصفهانی در نیم‌فصل دوم موجب از دست رفتن امتیازات حساسی شده و در نهایت شاگردان قلعه‌نویی نتوانستند به هدف خود برسند.

سپاهان مقابل استقلال خوزستان پیروز شد اما شاید این تلخ‌ترین پیروزی زردپوشان در طول لیگ هجدهم به شمار می‌آید. شاگردان قلعه‌نویی نتوانستند از غفلت پرسپولیس و افت شاگردان برانکو استفاده کرده و فاصله‌شان را با این تیم جبران کنند و همین امر باعث شد تا کار قهرمانی برای آنها به اما و اگر کشیده شده و در نهایت نیز قهرمانی را از دست بدهند.

واقعیت آن است که سپاهان دیر به لیگ بازگشت و جام را به دلیل اشتباهات خودش از دست داد. خلاصه شدن شیوه بازی سپاهان به یک سیستم و اتکاء بیش از حد به کی‌روش استنلی در نوک پیکان خط حمله، به حریفان فرصت آنالیز دقیق و بستن تمام راه‌های نفوذی را داده بود. از طرف دیگر، نداشتن پلن دوم برای مواقع لزوم و عدم بهره‌گیری کافی از داشته‌های تیم باعث شد تا سپاهان در زمان گره‌ خوردن کار نتواند شرایط را به نفع خود تغییر دهد و به همین خاطر امتیازات مهمی را از دست دهد. یکی دیگر دلایل افت سپاهان تقویت نشدن تیم و یارگیری ضعیف در نیم‌فصل بود که باعث شد تا دست قلعه‌نویی در بازی‌های حساس زیادی خالی بماند. مجموع عوامل فوق در کنار عدم نتیجه‌گیری در بازی‌های بزرگ لیگ باعث شد سپاهان با وجود داشتن شایستگی‌های بسیار از کسب جام ناکام مانده و نایب قهرمان لیگ شود.

به طور خلاصه می‌توان گفت عدم نتیجه‌گیری در مقابل سایر مدعیان، یارگیری نامناسب در نیم‌فصل و از دست دادن امتیازات حساس در طول نیم‌فصل دوم در کنار اتکاء بیش از حد به یک سیستم و نداشتن پلن جایگزین اصلی‌ترین دلایل از دست رفتن قهرمانی سپاهان است.

سپاهان مقابل استقلال خوزستان بازی همیشگی خود را به نمایش گذاشته و عملکرد خوبی داشت. بی‌انگیزگی آبی‌پوشان خوزستان باعث شده بود تا سپاهانی‌ها عملا بازی یک‌طرفه‌ای را به نمایش گذاشته و در طول بازی تیم برتر میدان بودند. شاگردان قلعه‌نویی که نیاز شدیدی به برد داشتند، از همان ابتدا بازی هجومی را در دستور کار قرار داده و پس از رسیدن به گل، سعی کردند تا با اداره بازی، نتیجه را حفظ کنند. سپاهانی‌ها در این دیدار برای رسیدن به گل، همان تاکتیک همیشگی خود را در دستور کار قرار داده و سعی داشتند تا با استفاده از ارسال‌های بلند، ضربات ایستگاهی و شوت‌های از راه دور به گل برسند. در فاز دفاعی نیز سپاهانی‌ها خوب عمل کرده و در عمل اجازه ندادند تا آبی‌پوشان خوزستان موقعیت خاصی را ایجاد کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

نگاهی به نمایش سپاهان مشخص می‌سازد که شاگردان قلعه‌نویی در طول بازی از انسجام تیمی و تاکتیکی قابل توجهی برخوردار بوده و شناخت خوبی از نقاط ضعف استقلال خوزستان داشتند. بازی هوشمندانه و منطقی سپاهانی‌ها در نیمه دوم، آنها را به ۳ امتیاز ارزشمند رساند و شاگردان قلعه‌نویی موفق شدند تا سهمیه مستقیم آسیا را به دست آورند.

در آن سو استقلال خورستان عملا در این دیدار حرفی برای گفتن نداشت. آبی‌پوشان خوزستان در فاز دفاعی بارها مرتکب اشتباهات فاحشی شده و اگر مهاجمان سپاهان در زدن ضربات آخر دقت بیشتری به خرج می‌دادند، می‌توانستند به گل‌های بیشتری برسند. بی‌انگیزگی شاگردان علوی باعث شده بود تا در فاز هجومی میل چنوانی برای گلزنی نداشته و نتوانند موقعیت خاصی را ایجاد کنند.

تکسیرا: قهرمان واقعی لیگ سپاهان بود!م

مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: در حقیقت قهرمان واقعی لیگ سپاهان است.

تکسیرا پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش مقابل استقلال خوزستان و کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر به جای امیر قلعه نویی در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: بازی پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و بازی سختی داشتیم. می‌دانستیم استقلال خوزستان در ضد حمله قوی است و برای همین از ابتدا به بازی هجومی روی آوردیم تا به گل برسیم.

وی عنوان کرد: توانستیم در این بازی به چیزی که می‌خواستیم برسیم و حرف‌مان را به کرسی بنشانیم و اجازه ندادیم بازیکنان حریف به دروازه ما نزدیک شوند. در بین دو نیمه سعی کردیم با تعویض‌هایی که انجام شد تمرکز‌مان را از دست ندهیم و نیمه دوم را هم خیلی خوب شروع کردیم.

تکسیرا با اشاره به قرار گرفتن سپاهان در رتبه دوم جدول رده‌بندی تصریح کرد: بعد از چند سال سختی که سپاهان پشت سر گذاشته بود در این موفقیت بازیکنان سهمی بزرگی داشتند و در این بازی نیز می‌خواستند ۳ امتیاز را برای خودشان کنند, چون برد امروز به معنای قهرمانی بود و در حقیقت قهرمان واقعی لیگ سپاهان است.

دستیار قلعه نویی گفت: در سال‌های اخیر سپاهان سختی‌های زیادی کشیده بود و در این فصل تمام تلاش‌مان را به کار بستیم. شاید ارزش مالی تیم ما نسبت به بقیه تیم‌ها کم‌تر بود و در بین تیم‌های مدعی با کمترین بودجه به این عنوان دست پیدا کردیم اما بازهم از همه هواداران و خانواده سپاهان تشکر می‌کنم, مخصوصا سرمربی عزیزمان (امیر قلعه‌نویی) که نشان داد چه قابلیت‌هایی دارد. قرار گرفتن در رده دوم برای ما سخت بود و این جایگاه همان ارزش قهرمانی را برای ما دارد.

علوی: سیاست‌های غلط باعث سقوط استقلال خوزستان شد/ سپاهان لایق قهرمانی بود

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: سپاهان لیاقت قهرمانی را داشت.

محمد علوی پس از شکست ۲ بر صفر تیمش مقابل سپاهان در هفته پایانی لیگ برتر اظهار داشت: بازی از کیفیت خوبی برخوردار بود. نیمه اول برای سپاهان و نیمه دوم تقریبا برای ما بود اما متأسفانه بازی را باختیم. به قلعه‌نویی تبریک می‌گویم سپاهان تیم بزرگی است و واقعا مستحق نایب قهرمانی و حتی قهرمانی بود. از همه بچه‌ها راضی هستم و بچه‌ها در چند بازی اخیر از جان و دل مایه گذاشتند. از تمام مجموعه ملی و باشگاه استقلال خوزستان که ما را حمایت کردند تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: سیاست‌گذاری‌هایی غلط باعث می‌شود تیمی که قهرمان لیگ برتر ایران شد و به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا راه یافت، به لیگ دست یک سقوط کند. واقعا این سوال برای من نیز پیش آمده است و دوست دارم بفهمم، چه مسائلی باعث شد تیمی که با این جوانان خوب قهرمان لیگ برتر شده بود بعد از دو سال به لیگ دسته یک سقوط کرد. خوزستان پتانسیل این را دارد که صاحب ۴، ۵ تیم لیگ برتری باشد و امیدوارم استقلال خوزستان با همت مدیران و مسئولان دوباره به لیگ برتر بازگردد و کیفیت نسبی به لیگ ایران بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش ورزش سه و به نقل از مهر، پویا ایدنی نماینده شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۵۹۷ در مسابقات شطرنج آزاد بین المللی گوای هند شرکت کرده بود، با کسب ۸ امتیاز (هم‌امتیاز با قهرمان) عنوان سوم مسابقات را از آن خود کرد. ایدنی در دور پایانی مسابقات، عصر امروز برابر «ادواردو ایتوریزاگا» بخت نخست قهرمانی با ریتینگ ۲۶۳۷ به پیروزی رسید تا در رده سوم قرار گیرد. با نتایجی که در هند رقم خورد، ایدنی ۴٫۳ واحد افزایش ریتینگ داشت تا از ریتینگ ۲۶۰۰ عبور کند. در مسابقات شطرنج آزاد بین المللی گوای هند ۲۴۶ ورزشکار شرکت داشتند که در پایان ساهاکیان از ارمنستان با ریتینگ ۲۶۱۱ قهرمان شد و عنوان نایب قهرمانی نیز به پتروسیان از ارمنستان با ریتینگ ۲۵۷۳ رسید.
روزنوروزنو6 ساعت قبل
ظاهرا باشگاه پرسپولیس سرانجام جانشین مناسبی برانکو پیدا کرده و قصد دارد تا پایان امشب سرمربی جدید سرخ‌ها را معرفی کند. شنیده‌ها حاکی از این است که الکساندر نوری سرمربی جوان و ایرانی که سابقه سرمربی‌گری تیم‌ وردربرمن آلمان را دارد، با مدیران پرسپولیس برای هدایت این تیم به توافق رسیده است و تا ساعات دیگر رسما سرمربی سرخ‌پوشان خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ امیر سرخوش در مرحله فینال رقابت‌های اسنوکر ۶ توپ قهرمانی آسیا ۷ بر ۴ بابر مسیح از پاکستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
وانانیوزوانانیوز16 ساعت قبل
مدیران باشگاه پرسپولیس که جهت مذاکره با گزینه‌های سرمربیگری خود راهی ترکیه شده‌اند دور تازه‌ای از مذاکرات را با یک سرمربی و یک وکیل آغاز کردند و این مذاکرات هم اکنون در جریان است. به گزارش وانانیوز، در حالیکه امروز خبر مذاکره مدیران اعزامی باشگاه پرسپولیس به ترکیه با لمونیس تاکیس سرمربی سابق المپیاکوس منتشر شد و مدال نیز از جدی بودن این گزینه خبر داد، آخرین خبرها از ترکیه حاکی از این است که بعد از رفتن این مربی، دور تازه‌ای از مذاکرات البته اینبار با نماینده یک گزینه و همچنین ماسیمو کاررا آغاز شده است. بر اساس اطلاعات یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس اینک مذاکره با کاررا سرمربی ایتالیایی که در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ بهترین مربی سال لیگ روسیه شده بوددر جریان است. مدیران باشگاه پرسپولیس که با وکیل الکساندر نوری نیز مذاکراتی داشته‌اند در دور بعدی مذاکرات خود سراغ وکیل زورانمامیچسرمربی مطرح کروات رفته‌اند. یکی از اعضای باشگاه پرسپولیس با تائید این موارد به خبرنگار ما گفت: خیلی بعید است که امشب هم سرمربی معرفی شودزیرا مقرر شده مدیران باشگاه امشب و در پایان مذاکرات درباره گزینه‌ها به جمع بندی برسند و فردا (چهارشنبه) نظر نهایی شان را اعلام کنند.

دوره تخصصی بدنسازی هندبال

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شرکت کنندگان در این کلاس برای گرفتن کارت مربیگری بین المللی ۳ ماه فرصت دارند تا نسبت به تنظیم برنامه حرفه‌ای اقدام و آن را برای ارزیابی به کمیته آموزش فدراسیون ارائه دهند.
روزنوروزنو1 روز قبل
با جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس مسئولان این باشگاه مذاکراتی را با برخی از مربیان خارجی انجام دادند و در این بین به نظر می‌رسد شانس آنته چاچیچ بیشتر از سایر گزینه‌ها برای هدایت پرسپولیس است. آنته چاچیچ که اهل کرواسی است از دوستان برانکو به حساب می‌آید و رابطه خوبی با سرمربی سابق پرسپولیس دارد. او همانند برانکو در باشگاه دیناموزاگرب فعالیت کرده و سرمربی تیم ملی کرواسی هم بوده است. چاچیچ گزینه معرفی شده از سوی برانکو برای هدایت پرسپولیس است و سرمربی سابق این تیم او را فردی دانسته که می‌تواند روند صعودی پرسپولیس را ادامه دهد. کرواسی با هدایت چاچیچ در یورو ۲۰۱۶ در مرحله یک‌هشتم نهایی با شکست برابر پرتغال قهرمان رقابت‌ها حذف شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1