زمان گفتاردرمانی اروپایی‌ها درباره برجام به پایان رسیده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
زمان گفتاردرمانی اروپایی‌ها درباره برجام به پایان رسیده است

زمان گفتاردرمانی اروپایی‌ها درباره برجام به پایان رسیده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش اروپایی‌ها به حفظ ظاهر برجام و اجرای تعهدات آن از سوی ایران، گفت: اروپایی‌ها در توافق برجام به منافع خود نگاه می‌کنند و همراهی ایران در مسیر اجرای تعهدات این توافقنامه را یک امر لازم می‌دانند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اروپایی‌ها در حال حاضر تحت فشار آمریکایی‌ها قدرت تصمیم گیری ندارند اما از آنجایی که نیازمند اجرای تعهدات از سوی ایران هستند در این راستا تلاش می‌کنند تا ایران را راضی کرده و برجام بر هم نخورد.

وی ادامه داد: راهبرد امروز جمهوری اسلامی با توجه به بیانیه شورای عالی امنیت ملی کشورمان آنها را وادار می‌کند که اگر صداقت دارند جدی‌تر در این حوزه ایفای نقش کنند و اگر نه راه آنها از ایران جدا می‌شود.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان مهلت ۶۰ روزه را فرصت مناسبی برای این دانست که اروپایی‌ها صداقت خود را نشان دهند و خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها باید تلاش کنند برجام پابرجا بماند و دیگر صحبت و سخن در این زمینه کافی نیست چرا که جمهوری اسلامی نیز تا کنون بسیار صبورانه برخورد کرده و مواضع شفافی داشته است و اکنون آنها باید اجرای برجام را نشان دهند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ حاشیه‌های دیدار شاعران با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف22 ساعت قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف21 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف14 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر