ایجاد کنار گذر بزرگراه دستجردی به کشوری در اصفهان ضروری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
ایجاد کنار گذر بزرگراه دستجردی به کشوری در اصفهان ضروری است

ایجاد کنار گذر بزرگراه دستجردی به کشوری در اصفهان ضروری است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اصفهان - ایرنا - رییس پلیس راهور شهرستان اصفهان گفت: ایجاد کنار گذر برای هدایت و ورود خودروها از بزرگراه شهید دستجردی در شمال اصفهان به سمت بزرگراه شهید کشوری در شرق این کلانشهر برای کاهش بار ترافیکی مقابل پایانه مسافربری صفه ضروری است.

به گزارش ایرنا، تردد خودروهای شخصی و سنگین، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها مقابل پایانه مسافربری صفه در جنوب کلانشهر اصفهان بویژه در ساعت ابتدایی صبح از هفت تا هشت باعث ایجاد ترافیک سنگینی می‌شود به طوری که خودروهایی که از سمت بزرگراه شهید دستجردی قصد ورود به بزرگراه شهید کشوری را دارند ناچار به عبور از مقابل این پایانه هستند.

از طرفی خودروها و اتوبوس هایی که قصد خروج از توقفگاه و پارک سوار پایانه صفه را دارند در مسیر خروجی خود در ترافیک خودروهایی که قصد ورود به خیابان هزار جریب و بزرگراه شهید کشوری را دارند، گرفتار می‌شوند که این امر علاوه بر نارضایتی مردم و اتلاف وقت، زمینه ساز تصادف‌های رانندگی نیز می‌شود هرچند پلیس راهنمایی و رانندگی تا کنون تدابیری را برای کاهش این ترافیک از جمله افزایش زمان چراغ سبز پل صفه و حضور نیروهای پلیس راهور داشته است.

سرهنگ ابوالقاسم چلمقانی روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از چند سال گذشته به دلایل مختلفی از جمله افزایش استفاده از خودروهای شخصی و جمعیت ساکن در مناطق و شهرهای جنوب اصفهان بویژه سپاهان شهر و بهارستان با ازدیاد حجم تردد خودروها از مسیر بزرگراه شهید دستجردی به سمت پایانه مسافربری صفه مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ترافیک مقابل پایانه صفه در ساعت‌های ابتدایی صبح که مردم قصد رفتن به محل کار یا مدرسه را دارند بسیار زیاد است، اظهار داشت: پلیس راهور تا کنون اقدام هایی را مانند افزایش تعداد نیروهای پلیس حاضر در محل برای هدایت خودروها و جلوگیری از توقف خودروها در مسیر و افزایش زمان چراغ سبز انجام داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

چلمقانی با اشاره به اینکه حجم بسیاری از این ترددها مربوط به خروج از بزرگراه شهید دستجردی و ورود به بزرگراه شهید کشوری است، توضیح داد: هیچ نیازی به عبور این خودروها از مقابل پایانه صفه نیست اما بدلیل اینکه هیچ جاده یا کنار گذری برای این موضوع، تعبیه نشده است آنها ناچار به عبور از جلوی پایانه هستند که منجر به تشدید ترافیک می‌شود.

وی اضافه کرد: احداث یک کنار گذر برای تردد خودروها از بزرگراه شهید دستجردی به سمت شهید کشوری از پشت پارک بانوان، پایانه صفه و مجتمع زیتون جهت کاهش بار ترافیکی این محدوده ضروری است و پلیس راهور آن را به شهرداری اصفهان پیشنهاد کرده است.

رییس پلیس راهور شهرستان اصفهان تاکید کرد: تا زمانیکه هنوز ساخت و ساز در محدوده پشت پایانه صفه صورت نگرفته و زمین‌های آن آزاد است، بهترین فرصت برای ایجاد این کنار گذر می‌باشد و امیدواریم که شهرداری اصفهان این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

چلمقانی خاطرنشان کرد: پارک سوار پایانه صفه برای اتوبوس‌های داخل شهری در حال احداث است و در زمان حاضر اتوبوس‌ها ناچار به توقف در کنار خیابان هستند که همین امر و همچنین توقف برخی خودروها و تاکسی‌های اینترنتی در کنار پایانه در ترافیک تاثیر می‌گذارد.

صفه یکی از پرتردد‌ترین پایانه‌های مسافربری اصفهان در جنوب این کلانشهر است که به طور متوسط روزانه حدود یکصد هزار مسافر از آن جا به جا می‌شوند.

کلانشهر اصفهان ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

/۶۰۲۶/۳۰۱۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطر زخم زرد پایتخت را تهدید می‌کند/ خانه‌های بدون حمام، زخم زرد را به تهران بازمی‌گردانند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
در قلب پایتخت محله‌ای هست که بسیاری از خانه‌هایش حمام ندارند و یکبار از همین محله زخم زرد شیوع پیدا کرد. حالا هوا رو به گرمی می‌رود و خبری از حمام عمومی قدیمی محله هم نیست.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش اس‌بی‌سی، در سال‌هایی که فیلیپس در زندان به‌سر می‌برد، این مرد شروع به نقاشی کرد. اکنون تابلوهای او بیش از هزار دلار ارزش دارد. این مرد بی‌گناه می‌گوید که برایش مهم نیست مقاماتی که وی را اشتباهی راهی زندان کردند، خسارت پرداخت می‌کنند یا نه.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش ایندیپندنت، این زوج که نخستین‌بار بود صاحب فرزندی می‌شدند، توسط راننده تاکسی از جا ماندن بچه آگاه شدند. راننده در راه فرودگاهی که مقصد دومش بود، ناگهان صدای گریه نوزادی را که روی صندلی عقب بود، شنید و به سرعت با والدین او تماس گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما20 دقیقه قبل
جلال ملکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما اظهار داشت: در پی طوفان بهاری که عصر امروز در پایتخت وزید، حدود ۴۰ مورد حوادث مرتبط با درخت را شاهد بودیم که البته همه آنها مربوط به سقوط درختان نبود بلکه تعدادی از آنها مربوط به شکستن شاخه‌های بزرگ درختان و تعدادی دیگر نیز با احتمال سقوط درختان مرتبط بود. وی گفت: بیش از ۱۵ مورد نیز گزارشاتی در خصوص سقوط اشیاء به دست ما رسید مثل سقوط ورق‌های بزرگ شیروانی، افتادن سنگ نماهای ساختمان، احتمال پارگی کابل‌های برق و سقوط اجسام سنگین از ارتفاع، که در همه این موارد همکاران ما در سازمان آتش نشانی بر سر صحنه حاضر شدند و برای رفع این موارد اقدام کردند همچنین دوستان ما در سامانه ۱۳۷ و خدمات شهری شهرداری تهران نیز مشغول ایمن سازی و رفع مخاطرات احتمالی بودند. وی افزود: از شهروندان تقاضا داریم با توجه به شرایط جوی فصل بهار که به یکباره شرایط آب و هوایی دگرگون می‌شود از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند به انضمام اینکه اگر اجسام سخت و سنگین در لبه بالکن یا پنجره خانه خود دارند آنها را بردارند و اگر اجسام دیگری مثل ورق شیروانی دارند که امکان باد افتادن زیر این اجسام وجود دارد آن را مهار کنند که در صورت وزش باد و طوفان شاهد حوادث کمتری باشیم. سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: خوشبختانه در حوادثی که به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد هیچگونه مصدومیت یا تلفات جانی گزارش نشده حتی گزارشی درخصوص خسارت وارد شدن به اتومبیل‌ها یا منازل اعلام نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند. وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر