۵۲ روستای گردشگری در اولویت توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی/ رونق تولید در حوزه گردشگری نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سرگرمی
۵۲ روستای گردشگری در اولویت توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی/ رونق تولید در حوزه گردشگری نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست

۵۲ روستای گردشگری در اولویت توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی/ رونق تولید در حوزه گردشگری نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست

آناجخبرگزاری آناج |
آبدار گفت: 52 روستای هدف گردشگری آذربایجان‌شرقی با هدف توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در اولویت قرار گرفته اند و در راستای معرفی این مناطق 193 راهنمای فعال حوزه بوم گردی و طبیعت گردی فعال هستند.

به گزارش آناج، مرتضی آبدار شامگاه روز گذشته ۲۶ فروردین ۹۸ در گفت و گوی زنده برنامه «تراز» شبکه استانی سهند با محوریت «رونق تولید در حوزه گردشگری» حضور یافت. آبدار در این گفت‌وگو با اشاره به اهمیت صنعت و اقتصاد گردشگری در شرایط کنونی اقتصادی کشور، بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، اهمیت توسعه اقتصاد مبتنی بر گردشگری و بدون وابستگی به درآمد نفتی باید در اولویت قرار گیرد، چراکه با توسعه این صنعت حوزه کسب و کارهای کوچک و متوسط رونق یافته و توزیع مناسب اشتغال در شهر و روستاها برقرار می‌شود.

وی با بیان اینکه رشد گردشگری، رشد تولید را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: صنعت گردشگری به عنوان نیروی محرکه تولید در داخل کشور این توانایی را دارد تا با توسعه خدمات، اقتصاد کشور را به سمت رونق تولید سوق دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی افزود: از طریق باز تعریف گردشگری به عنوان صنعت دارای قابلیت رونق بخشیدن به اقتصاد کشور، شاهد ارتقا مستقیم و غیرمستقیم بخش‌های مرتبط با این صنعت اعم از ارائه خدمات و گسترش تولید صنایع دستی خواهیم بود.

وی با تاکید به اینکه تبدیل گردشگری به مطالبه عمومی و فرهنگ سازی در این حوزه امری مشترک بین تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های اجتماعی استان است، گفت: باید توجه داشت که فرهنگ سازی و توسعه گردشگری در استان امری لازم و ضروری است اما این امر بدون مشارکت همه جانبه دستگاه‌ها و گروه‌های اجتماعی محقق نمی‌شود، لذا اداره کل میراث فرهنگی استان به عنوان دستگاه متولی گردشگری، ضمن تلاش در این راستا آماده همکاری با سایر دستگاه‌های ذیربط در جهت تقویت ظرفیت‌های گردشگری استان است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

آبدار در خصوص اقدامات اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای صیانت و معرفی میراث‌های فرهنگی و طبیعی، اظهار داشت: مرمت و احیا بناها و خانه‌های تاریخی، حمایت از تولیدات هنرمندان صنایع دستی و پیگیری ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران از جمله اقداماتی است که این اداره کل در راستای صیانت و معرفی میراث‌های فرهنگی و طبیعی استان در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های این اداره کل در راستای تجلی چهره‌ای متفاوت از آذربایجان برای گردشگران است، افزود: یکی از مهم‌ترین اهدافی که در دستور کار این اداره کل قرار گرفت، تلاش در راستای توزیع متناسب سفر در اقصی نقاط استان با تکیه بر ظرفیت بالای بوم گردی و طبیعت گردی بود که به همین منظور ۲۰۰ مسیر گردشگری تدوین شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی و عشایری، بر توسعه اقامتگاه‌های طبیعت گردی و بوم گردی تاکید کرد و گفت: در این راستا ۵۲ روستای هدف گردشگری آذربایجان‌شرقی با هدف توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در اولویت قرار گرفته‌اند و در راستای معرفی این مناطق ۱۹۳ راهنمای فعال حوزه بوم گردی و طبیعت گردی و همچنین اپلیکیشن طبیعت «مستر تریپ (آقای سفر)» بصورت مستمر در حال فعالیت هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
وی بیان کرد: یکی از حوزه‌های درآمدزا توسعه صنعت گردشگری است که هم ارزآوری دارد و هم زمینه معرفی ابعاد مختلف ظرفیت‌های گردشگری را فراهم می‌کند. استاندار تهران با اشاره به اولویت قرار دادن طرح‌های گردشگری در استان افزود: همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف از جمله آب منطقه‌ای، محیط زیست، برق و غیره هم‌افزایی لازم جهت تسریع در پروژه‌های گردشگری و رفع مشکلات آن‌ها را در دستور کار قرار دهند. محسنی بندپی عنوان کرد: در این جلسه پروژه تخت رستم شهریار با ۳۴۵ هکتار که در ابعاد مختلف در حوزه گردشگری فعال می‌شود مورد بررسی قرار گرفت که محیط زیست نیز ارزیابی محیط زیست این پروژه را انجام می‌دهد تا زمینه اشتغال ۳ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شود. وی همچنین با اشاره به دیگر پروژه‌های مورد بررسی در این جلسه گفت: چهار پروژه گردشگری دیگر نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که تعامل مناسبی جهت بهبود روند فعالیت این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های استان ایجاد شده است. انتهای پیام/ش
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
دلیلی برای بودن یک مددکار باوجدان در کنار رئیس زندان که عاشق است و خجالتی. جایی که برای دادن اطلاعات به مخاطب، مددکار را با زندانی شاهد فرار میبینیم و از دست داشتن مددکار در فرار زندانی میگویند. اعتقاد، عشق و انسانیتسه اصلی که سرخ پوست بر اساس آن‌ها بنا شده، پیش رفته و به پایان میرسد. با این تعاریف انتهای سرخ پوست نه تنها بیرون نمیزند و نازیبا نیست که بلعکس نشان از تکمیل شخصیت رئیس زندان دارد. در انتها آنکه سرخ پوست غیر قابل پیشبینی و خارق العاده نیست، اما دقیق، درست و زیبا است.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
آبراهام دمویر یک ریاضیدان سرشناس است نه یک پیشگو، او به خاطر سابقه خود در خصوص اعداد مختلط و برخی دیگر از دستاوردهایش در حوزه ریاضیات سرشناس است اما جالب است بدانید آبراهام دمویر زمان مرگ خود را پیشبینی کرده بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، در سال ۱۷۵۴، ریاضیدان فرانسوی آبراهام دمویر، موفق شد تاریخ مرگ خود را تخمین بزند. آبراهام دمویر برای «فرمول دمویر» شناخته شده است که ترکیبی پیچیده است. اگر چه او به عنوان یک ریاضیدان موفق بود اما جالب است بدانید هیچگاه شرایط مالی ایده آلی نداشت. او متوجه شد که هر ۱۵ دقیقه خواب بیشتر یا کمتر شبانه می‌تواند در محاسبه تاریخ مرگش کمک کند بنابراین او پیش بینی کرد که احتمالا در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۷۵۴ از دنیا می‌رود.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
این عارضه که در پزشکی به آن هالیتوسیس (halitosis) می‌گویند در اغلب موارد ناشی از خوردن غذاهای با رایجه تند، سیگار کشیدن یا خشکی دهان است. برای خلاض شدن از بوی بد دهان به این توصیه‌ها عمل کنید: - دو بار در روز مسواک بزنید. - برای پاک کردن زبانتان از مسواک معمولی یا مسواک زبانی استفاده کنید. - دندان مصنوعی‌تان به طور مرتب تمیز کنید. - به طور مرتب به نزد دندانپزشک بروید.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
بخشی از متن (سواد زندگی): * تحقیقات علمی نشان می‌دهد در ۸۲ درصد از افراد، عاشق شدن در سنین بالای ۴۵ سال و زیر ۲۵ سال تفاوت آماری معناداری نشان نمی‌دهد. اگر پدر یا مادرتان به واسطه جدا شدن یا مرگ همسر، تنها هستند، حق دارند مانند یک جوان ۲۵ ساله عاشق شوند. این یک واقعیت علمی است نه فقط یک توصیه اخلاقی یا اجتماعی. اگر در میانسالی یا کهنسالی هستید، می‌توانید عاشق شوید و عشق تان را ابراز و اعلام کنید. … مردها به خاطر ویژگی‌های هورمونی شان بیشتر معطوف به شهوت هستند و زن‌ها متمایل به عشق.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
بنابراین ریزش عمده‌ای در انتخابات از طرف اصلاح‌طلبان خواهد بود. *معتقدم با فرض ادامه وضع موجود اصلاح‌طلبان قادر به شرکت در انتخابات نخواهند بود مگر اینکه اتفاقی در عرصه سیاست رخ دهد. به نظرم این‌بار حکومت است که باید تغییر نگاهی به فضای سیاسی بدهد. با توجه به شرایط کنونی مطمئن نیستم چقدر این اتفاق بیفتد گرچه ناامید هم نیستم. *مجلس آن‌قدر ضعیف شده و همه دندان‌هایش کشیده شده که به نظرم کارایی خاصی در فضای کنونی نمی‌تواند از خودش نشان دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1