خطر مرگ بر اثر بنوشیدن این نوع آبمیوه‌های ۱۰۰ درصد طبیعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سلامت

خطر مرگ بر اثر بنوشیدن این نوع آبمیوه‌های ۱۰۰ درصد طبیعی

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: نتیجه یک تحقیق جدید نشان داد که افراط در نوشیدن آبمیوه‌های 100 درصد طبیعی خطر مرگ زودرس را تا 42 درصد افزایش می‌دهد.

به گزارش گروه سلامت رکنا ، ‌بر کسی پوشیده نیست که نوشیدنی‌های حاوی شکر برای سلامتی مضر بوده و چاقکننده‌اند اما برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که آبمیوه‌های ۱۰۰ درصد طبیعی انتخاب سالمی هستند، فرضیه‌ای که چندان صحت ندارد.

نتایج تحقیقات جدید محققان نشان داد که اگرچه شکر موجود در آبمیوه‌های طبیعی، مصنوعی و افزودنی نیست اما افراط در نوشیدن این آبمیوه‌ها به اندازه نوشیدنی‌های شیرین شده برای بدن مضر بوده و خطر مرگ زودرس را تا ۴۲درصد افزایش می‌دهد.

محققان به مدت ۶ سال پرونده‌های مرگ و پرسشنامه‌های عادات غذایی ۱۳ هزار نفر با سن بالای ۴۵ سال را بررسی کرده و دریافتند که خطر مرگ زودرس در افرادی که ۱۰ درصد یا بیشتر از کالری روزانه خود را از نوشیدنی‌های حاوی شکر دریافت می‌کنند، ۱۴ درصد بیشتر است و مصرف هر مقدار اضافی خطر مرگ را ۲۴ درصد افزایش می‌دهد.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت

مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌های حاوی شکر مقاومت به انسولین را افزایش داده و باعث انباشت چربی دور کمر می‌شود که برای سلامتی خطرناک است.

به توصیه محققان، نباید بیش از ۴ تا ۸ اونس (حدود نیم لیتر) در روز آبمیوه نوشید.

توصیه پزشکان در مورد کودکانی که آبمیوه می‌نوشند نیز این است که ضمن کاستن از میزان مصرف، آبمیوه‌های آنها با افزودن آب رقیق شود.

بهترین گزینه استفاده از خود میوه به جای آب آن است، یک سیب یا پرتقال سرشار از فیبر و مواد مغذی دیگر است که نمی‌توان آن را با مصرف آبمیوه به دست آورد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، فیزیک سلامت یا مسابقات نچرال استفاده از داروهای بدنسازی را برای ورزشکاران ممنوع کرده است و این مسابقات بین بدن‌های طبیعی و البته ورزشی در تهران برگزار خواهد شد. این درحالی است که جوان‌ها با روش ارگانیک می‌توانند ورزش بدنسازی را دنبال کنند و به مقام هایی که لازم است برسند. از همین جهت مسابقات فیزیک سلامت را در تهران قرار است برگزار کنیم تا نشان دهیم برای بدن‌های طبیعی ارزش قائلیم و آنها نیز دیده می‌شوند. شاید در اولین گام به ۱۰۰ هدفمان نرسیم ولی این یک نقطه شروع است که داریم در هیات تهران آن را فرهنگ سازی می‌کنیم. قناعتی درباره زمان برگزاری این مسابقات گفت: تمام مراحل برگزاری مسابقات انجام شده است و طی روزهای آینده و قطعی شدن سالن محل برگزاری مسابقات زمان دقیق برگزاری مسابقات را اعلام خواهیم کرد.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
ترک سیگار هم مانند همه ترک عادت‌های بد نشیب و فرازهایی دارد که همه متخصصان توصیه هایی را پیشنهاد می‌دهند تا افراد برای ترک آن به موفقیت برسند. در ادامه هم پنج راهکار عملی پیشنهاد شده است که اگر سیگار می‌کشید و قصد ترک آن را دارید حتما بخوانید. استاد دانشگاه اکسفورد معتقد است این که شما می‌توانید برنامه ترک سیگار را به فردا موکول کنید کار شما را مشکل می‌کند واین که به یک تاریخ مشخص متعهد باشید و روزتان را با برنامه ریزی برای ترک سیگار شروع کنید، کار آسانی نیست. اگر چه اطلاعات ما در این زمینه کامل نیست اما نیکولا وینسون محقق پزشکی آکسفورد می‌گوید: از این وسیله هم می‌توان برای ترک سیگار کمک گرفت. او معتقد است این سیگار‌ها دو برابر موثر‌تر برای ترک سیگار است. پشتیبانی عاطفیعلاوه بر درمان‌های جایگزین حمایت‌های خانواده و اطرافیان و حتی نهادهای اجتماعی برای ترک سیگار نقش اساسی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
• ثبت فشارخون ایرانی‌ها از مرز ۱۹ میلیون نفر عبور کردمعاون بهداشت وزارت بهداشت، از ثبت فشار خون بیش از ۱۹ میلیون نفر از هموطنان، تا روز گذشته در کشور خبر داد. • بعضی از تبلیغات پزشکی دروغ استمتخصصین پوست در سراسر کشور، همواره مرجع موثق علمی در جلوگیری از سوء استفاده از نا آگاهی هموطنان در امور مرتبط هستند. • افسردگی موجب افزایش ریسک بیماری‌های مزمن در زنان می‌شودبه گفته محققان، بروز علائم افسردگی موجب افزایش ریسک بیماری‌های مزمن در زنان می‌شود. • قهوه موجب کاهش خطر ابتلا به‌ام اس می‌شودمحققان دریافتند مصرف قهوه به کاهش خطر ابتلا به بیماری ام اس می‌انجامد. به گزارش مهر، پژوهش‌های پیشین نشان داده بود که مصرف قهوه به کاهش خطر بیماری‌های پارکیسنون و آلزایمر می‌انجامد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مطالعات جدید نشان می‌دهد که یک آزمایش ادرار می‌تواند گونه‌هایی از سرطان پروستات را ۵ سال زودتر از روش‌های بالینی استاندارد تشخیص دهد. براساس گزارش «میرور»، محققان در این آزمایش جدید با نام «PUR»، از هوش مصنوعی برای بیان ژن نمونه‌های جمع‌آوری شده از ۵۳۷ مرد استفاده کردند. سرطان پروستات یکی از متداول‌ترین سرطان‌ها میان مردان است که به آرامی رشد می‌کند و در اکثر موارد نیاز به جراحی یا مصرف دارو دارد. طبق این گزارش، رایج‌ترین روش‌ها برای تشخیص این بیماری، آزمایش خون، اندازه‌گیری پروتئینی به نام «PSA» (آنتی‌ژن خاص پروستات) و بیوپسی است. از همین رو پیشرفت دانشمندان بریتانیایی به هزاران مرد کمک می‌کند که از بیوپسی (بافت‌برداری) اجتناب کنند.

نظرها

اخبار بیشتر