اگر بینی‌تان بزرگ است یعنی شخصیتی قوی دارید! / اگر ابروی کمانی دارید یعنی مهربانید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت
اگر بینی‌تان بزرگ است یعنی شخصیتی قوی دارید! / اگر ابروی کمانی دارید یعنی مهربانید

اگر بینی‌تان بزرگ است یعنی شخصیتی قوی دارید! / اگر ابروی کمانی دارید یعنی مهربانید

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصـیصـه هـای صـورت افـراد بـه ویژگی‌های شخصیتی، متوجه افکار و درون دیگران شود، با گـذشـت سـال‌ها علم چهره شناسی نیز گسترش یافته و به شاخه‌های مختلف تقسیم میشود.

نمونه‌هایی از علوم چهره خوانی عبارتند از: متوپوسکپی: علم پی بردن به درون آدمی از روی خطوط روی پیشانی؛ فرنولوژی: علم جمجمه خوانی و مطالعه طرز تشکیل جمجمه؛ فیزیوگنومی یا علم چهره شناسی، موضوعی است که به آن خواهیم پرداخت؛ این علم به ما می‌آموزد که چگونه از روی چهره افراد پی به شخصیت آن‌ها ببریم.

امروزه دانشمندان به چنین علومی، شبه علوم اطلاق کرده و بهای زیادی به آن نمیدهند و همانند علومی مانند طالع بینی به آن‌ها مینگرند یعنی علوم اثبات نشده، ولی بی ضرر! با این وجود هنوز بسیاری از مردم چهره خوانی را راهی مطمئن برای قضاوت در مورد افراد میدانند.

چیزی که اهمیت دارد این است که چهره را بصورت کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تا رسیدن به همه حقایق از قضاوتهای شتابزده اجتناب کنید؛ زیرا اثر مثبت یک قسمت از چهره میتواند اثر منفی قسمت دیگر را خنثی نماید.

بررسی فرم و شکل صورت

صورت دراز و کشیده: افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموما" دارای صبر و تحمل زیاد بوده و توانایی حل مشکلات در آن‌ها بیشتر است؛ جذابیت و خوش ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آن‌ها معمولا کارهای خود را نیمه تمام رها نکرده و عادت به انجام امور بطور کامل دارند.

صورت گرد: این شکل دلالت بر امیدواری و زنده دلی و انرژی دارد و اینگونه افراد میتوانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند.

صورت پهن: اینگونه اشخاص بردبار و مهربان بوده و معمولا افراد روشنفکری میباشند.

صورت چهارگوش: اینگونه اشخاص طرفدار استقلال فردی و فردگرایی اند، ان‌ها سخت کوشند و برای دستیابی به آرزوها تلاش میکنند، زیرکی و فعال بودن از ویژگی‌های این افراد محسوب میشود.

بررسی شکل پیشانی

پیشانی صاف: کسانیکه که دارای خطوط در پیشانی نیستند افرادی اندیشمند و همیشه در حال تفکر میباشند و در تصمیم گیری‌ها سریع و منطقی عمل مینمایند.

پیشانی چروکیده: وجود خطوط در سطح پیشانی نشان میدهد که این افراد به سرعت هیجان زده و احساساتی شده و سریع آشفته و پریشان حال میگردند.

بررسی فرم چشم‌ها

رمانها، داستان‌ها و اشعار بسیار زیادی در مورد چشم و ارتباط آن با خصوصیات روحی و روانی انسان نوشته شده است؛ چشم‌ها هیچ گاه دروغ نمیگویند و بیانگر احساس درونی و واقعی ما میباشند.

اضطراب: اگر بین عنبیه و پلک پایینی هر دو چشم مقداری سفیدی وجود داشت، آن شخص انسانی مضطرب و نگران است.

تندخویی: اگر بالای عنبیه بخشی سفید رنگ وجود داشت علاوه بر استرس نشان‌گر تندخویی و پرخاشگری در فرد است.

روان پریشی: چنانچه دور تا دور عنبیه را سفیدی فرا گرفته باشد و چسم در وسط قرار گیرد نشانگر عدم تعادل و پایداری روحی و روانی فرد خواهد بود.

شادی: وجود خطوط کوچک در خارج از چشم‌ها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد میباشد.

بررسی شکل ابروها

ابرو صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده گرایی فرد میباشد.

ابرو کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هستند از حکایت‌ها و داستانهای واقعی لذت میبرند و افرادی مهربانند.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

ابرو باریک: اینگونه افراد معمولا دارای اعتماد به نفس اندکی میباشند بخصوص اگر ابروی آن‌ها بجز باریکی، بالا و گرد نیز باشد.

ابرو پیوسته: پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائما" در حال تفکر و اندیشه بوده و ایده‌های جالبی در سر دارد.

بررسی پلک‌ها، پشت چشم

پشت چشم یا پلک کوچک: اگر فاصله بین بالای پلک و مژه کم باشد بیانگر استقلال فرد میباشد و اینکه آن فرد حتی ممکن است بصورت ارادی خودش را به دیگران نزدیک نکند.

پشت چشم یا پلک بلند: بلند بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران و نزدیکان دارد.

بررسی فرم بینی

بینی کوچک: گفته میشود اشخاصی که بینی کوچک دارند ذاتا" افرادی ضعیف و اغلب غیرقابل اتکاء بوده و در تصمیم هایشان استوار و ثابت قدم نمیباشند.

بینی بزرگ: بزرگی بینی نشانه ابتکار و عزم و اراده میباشد و یک شخصیت استوار و قوی که اثرش را در همه جا برجای خواهد گذاشت.

بینی تیز: تیز بودن نوک بینی نشانگر این است که فرد خود را مقید به رعایت آداب و رسوم ندانسته و با اطرافیان براحتی برخورد میکند؛ اینگونه افراد خود را باور داشته و بی باکانه و متهورانه خود را به دیگران نزدیک میکنند.

بینی عقابی: خودخواهی، دودلی و حساس بودن از جمله ویژگی‌های کسانی است که دارای چنین بینی میباشند.

بررسی فرم گوش‌ها

گوش کوچک: کوچکی گوش نشانه تزلزل و احساس نا امنی در افراد است، هر چند اینگونه افراد میدانند که چه میخواهند و معمولا" سخت کوش و کاری هستند.

گوش بزرگ و دراز: این قبیل افراد معمولا انعطاف پذیر نبوده و به سختی آرام و بی خیال میشوند.

گوش پرمو: افرادی که دارای گوش‌هایی پرمو هستند معمولا وسواسی و نکته بین بوده و وقت زیادی را برای چیزهای بی اهمیت تلف میکنند.

بررسی فرم گونه‌ها

گونه برجسته: برجستگی گونه نشانگر قدرت، انرژی و اعتماد بنفس است و کسانی که دارای گونه برجسته‌اند تمایل بیشتری برای پذیرفتن اشتباهات دیگران دارند.

گونه گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد میباشد.

بررسی فرم چانه و فک

فک چهارگوش: افراد با فک چهار گوش انسان‌های تسخیر ناپذیر و سرکش میباشند و توانایی تبدیل رویاهایشان به واقعیت را دارند.

چانه برآمده: اینگونه افراد، اشخاصی خودستا بوده و تصور میکنند هیچ چیزی جز خود آن‌ها اهمیت ندارد و جز خودشان حرف کس دیگری را قبول نداشته و خود را عقل کل میدانند.

بررسی فرم لب‌ها

لب قلوه‌ای: لب‌های قلوه‌ای علاوه بر زیباتر نمودن صورت نشانه بخشش و گشاده دستی میباشد و معمولا اینگونه افراد تمایل دارند در مورد خودشان صحبت و گفتگو کنند.

لب نازک: نازک بودن لب بیانگر خویشتن گرایی ذاتی در اشخاص است و این افراد به نسبت دیگران احساسات کمتری از خود نشان میدهند.

لب بالایی نازک و لب پایینی قلوه‌ای: نشانه این است که فردی متقاعد کننده و مجاب کننده میباشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سرپرست سازمان غذا و دارو: از این پس همه آرای کمیسیون‌های قانونی بلافاصله در سایت این سازمان منتشر می‌شوند تا ذینفعان بتوانند به این آرا دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها مطلع شوندحرکت سازمان غذا و دارو به سوی شفافیتحرکت سازمان غذا و دارو به سوی شفافیتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدرضا شانه ساز در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: ما بصورت ماهانه ۱۵ تا ۳۰ قلم کمبود دارویی داریم که این موضوع در همه جای دنیا رخ می‌دهد، ما تلاش داریم کمبود‌ها را پیش بینی کنیم و تصمیمات به موقع اتخاذ شود. وی گفت: دارویی که وارد کشور می‌شود اول به آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو ارسال و کنترل کیفیت می‌شود. بیماران نگرانند که اگر تغییری در مصرف دارو داشته باشند و روی مصرف داروی جدید بیایند دچار مشکل شوند درحالی که واقعا اینطور نیست و نباید نگران باشند. سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: سیاست ما چکشی و ضربتی نیست و با شیب ملایم به سمت افزایش مصرف داروی تولید داخل دفرازیروکس می‌رویم. این موضوع یک بحث فرهنگی است و باید اطلاع‌رسانی شود تا بیماران از بابت تغییر مصرف دارو نگران نشوند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نیره سادات پیروزبخت در مراسم نکوداشت روز جهانی ایمنی مواد غذایی افزود: افزایش جمعیت جهان و تلاش جامعه جهانی برای افزایش امید به زندگی، کنترل کیفیت مواد غذایی برای حفظ سلامت و ایمنی مصرف کنندگان در همه کشور‌ها ضروری است. وی گفت: ایران ظرفیت فراوانی برای مشارکت در طرح‌های ایمنی و سلامت مواد غذایی دارد و لازم است این ظرفیت برای تدوین و اجرای استاندارد‌های مربوط به ایمنی مواد غذایی تقویت شود و به فعل درآید. وی افزود: در زمینه ایمنی مواد غذایی نیز استاندارد‌های کدکس می‌تواند به عنوان راهنما در تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست، کاهش استفاده از سموم و نگهدارنده‌ها و بهبود روش‌های فراوری مواد غذایی را به همراه داشته باشد. پیروزبخت گفت: بر این اساس، کشور‌ها می‌توانند با اطمینان از ایمنی و کیفیت مواد غذایی به عرصه تجارت بین المللی وارد شوند و مطابق با نیاز‌های ملی و استاندارد‌های بین المللی واردات داشته باشند و برای تقویت سیستم‌های کنترل مواد غذایی گام‌های اساسی بردارند. پیروزبخت به برنامه‌های جدید کدکس برای سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اشاره کرد و افزود: بر این اساس، سیستم‌های پایدار کشاورزی و مواد غذایی باید ارتقا یابد و همکاری‌های چندجانبه برای سلامت عمومی، بهداشت حیوانات، کشاورزی و سایر بخش‌ها تقویت شود.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
مرگ، جدایی از پدر و مادر، دورشدن از یک دوست، اتمام دوران کودکی، ضعف اعتمادبه‌نفس، بیماری جسمی، بی‌ارزش‌شدن اهداف (خصوصا پس از یک دوره تلاش) و اختلافات خانوادگی از علل افسردگی جوانان هستند. افسردگی به‌تنهایی دیگران را فراری نمی‌دهد، بعضی رفتارهای سطح پایین افراد افسرده، مثل تقاضای بیش از حد برای همدردی، باعث دورشدن دیگران می‌شود. ناکامی مداوم موجب ناامیدی و در پی آن افسردگی می‌شود. از طرفی، فکر بر احساسات و رفتار تأثیر می‌گذارد، پس یادآوری هر اتفاق بدی هم می‌تواند افسردگی ایجاد کند. روانکاوها عقیده دارند که خشم، نسبت به دیگران پس از مدتی به‌سمت خود معطوف می‌شود و وقتی تبدیل به خودبیزاری می‌شود افسردگی را در پی خواهد داشت.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نخستین همایش بیماران مبتلا به MPS درحالی با حضور کودک معروف حادثه تروریستی برگزار شد که این کودک توانست صدای این بیماران را به گوش مسؤولان برساند. همه چیز از یک عکس آغاز شد، عکسی که به سرعت در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی و داخلی دست به دست، می‌شد؛ عکس وقوع حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی را روایت می‌کرد، سوژه این عکس ماجرای نجات یک کودک خردسال بود که توسط عکاسان به ثبت رسیده بود. عکس دست به دست چرخید، همه آن را دیدند و شجاعت کسانی که کودک را نجات دادند، تحسین کردند. اکنون حدود دو سال از آغاز درمان عماد می‌گذرد، این کودک با حمایت خیرین، چندین بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و درمانش همچنان ادامه دارد. *در انتظار دریافت دارو هستم!
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مهندس نصرالله جهانگرد، در ارتباط با استقرار پرونده الکترونیک سلامت اظهار کرد: خوشبختانه امروز، شاهد گذار از مراحل نهایی، نمایش توانمندی و استقرار شبکه الکترونیکی سلامت کشور هستیم. وی افزود: استقرار پرونده الکترونیک سلامت بر این اساس شکل گرفته که برای هر یک از شهروندان در کشور یک پرونده مستقل تشکیل دهیم تا تمامی اطلاعات سلامت فرد از قبل از تولد تا زمان حیاتش، به ثبت رسد؛ به این ترتیب خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود، از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار بوده و رفاه در زمینه سلامت را فراهم می‌کند. جهانگرد با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت بعد از سالها اقدامات پیچیده و تلاش، به هدف نزدیک شده و اکنون در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: درحال حاضر، در آغاز یک راه تکاملی قرار داریم؛ چراکه به تدریج می‌توان آن را کامل کرد و توسعه بخشید اما آنچه مسلم است، اینکه معماری اصلی کار شکل گرفته است. معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: به تدریج با ایجاد تنوع خدمت، دسترسی بیشتر مردم و افزایش میزان آمادگی مراکز برای عرضه خدمات بهداشتی و درمانی، می‌توان در نظام الکترونیکی ارائه خدمات سلامت، به نقطه بهینه رسید. جهانگرد درخصوص مزیت استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای شهروندان اظهار کرد: با پوشش کامل پرونده الکترونیک سلامت در سطح کشور، هر شهروند در هر نقطه‌ای که به مراکز درمانی مراجعه کند، با ارائه شماره ملی خود می‌تواند خدمات بهداشتی و درمانی مناسب دریافت کند؛ در این مراکز، براساس پرونده الکترونیک سلامت، نوع پوشش بیمه‌ای بیمار مشخص شده و خدمات مناسب با هزینه مناسب تعیین می‌شود؛ تا به گفته مقام معظم رهبری، «امیدواریم روزی برسد، تا بیماران به جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشد».

نظرها

اخبار بیشتر