کاهش اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

کاهش اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس بانک مرکزی: اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی در چند ماه گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید
کاهش اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با اقدامات انضباطی این بانک و همکاری بانک‌ها اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی به پایین‌ترین حد خود درچند ماه گذشته رسید.

عبدالناصر همتی افزود: در عوض مبلغ بین بانکی که همان قرض بانک‌ها به همدیگر است نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده و به مبلغ ۷۰ هزارمیلیارد تومان رسید که رکورد مهمی است.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی گفت: اضافه برداشت، پول پرقدرت وارد جامعه می‌کند و تورم زا است لیکن تأمین منابع از طریق بین بانکی هیچ گونه تأثیر تورمی ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
لوازم خانگی یکی از صنایع با دامنه‌ای بسیار وسیع و متنوع است که می‌توان گفت همواره بر موجی از ثبات سوار است. در وصف پتانسیل این صنعت همین بس که به‌جرئت می‌توان گفت پس از نفت، صنعت لوازم خانگی می‌تواند به بزرگترین صنعت سودآور کشور تبدیل شود. اعتمادآنلاین| البته با افزایش قیمت‌ها طی چند ماه گذشته در بازار لوازم خانگی باعث شد، چالش‌های زیادی روانه این بازار شود که بالتبع در یک بازه زمانی چند ماهه، قیمت لوازم خانگی رشد فزاینده‌ای را تجربه و از طرفی با مشکل توزیع همراه شد. به گفته کارشناسان، صنعت لوازم خانگی توان تولید نیاز داخل را دارد و در صورت تقاضای بیشتر نیز می‌توان با سه نوبته کردن کارخانه‌‌ها، عرضه را افزایش داد. برای نجات اشتغال و منافع خریداران؛ بازار را از سیطره لوازم خانگی بانه‌ای خارج کنیمموسوی مجد در ادامه به تولید گسترده محصولات و عرضه مناسب آن به بازار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: محصولات به اندازه کافی وجود دارد و مردم نباید تقاضای کاذب برای لوازم خانگی در بازار ایجاد کنند و فرصت را به دست دلالان و واسطه‌ها بدهند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
محسنی‌بندپی، افزود: کمبود ریزمغز‌ها و ویتامین‌های مختلف در سبد غذایی باعث بیماری‌ها وفقر اهن؛ روی وکلسیم و ویتامین‌های D و E شده است. وی ادامه داد: قانون برنامه پنجم توسعه به لزوم نظارت بر سموم در حوزه کشاورزی تاکید کرده تا در صورت فقر دانش کشاورزان، این مسئله باعث آسیب برای مواد غذایی نشود. استاندار تهران، خاطرنشان کرد: بنا به توصیه سازمان جهانی بهداشت و فائو باید به امنیت غذایی توجه کنیم و آن را در تصمیم‌سازی‌های خود در دستور کار قرار دهیم. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی گفت: از نظر کمی وکیفی باید در زمینه مواد غذایی مورد نیاز مردم کار کنیم. افضلی افزود: در برنامه ششم توسعه بحث محصولات تراریخته خیلی داغ بود که ایا مصرف شود یا نه؛ در نهایت مطرح شد اگر مصرف شود باید بر چسب داشته باشد وکیفیت مواد غذایی را تامین کنیم.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
وی افزود: تلاش داریم با هدف برقراری عدالت اجتماعی، توسعه استان را از روستاها و بخش کشاورزی آغاز کرده و در ادامه به بخش‌های صنعت و خدمات برسیم. نگاه به تعاونی و بخش خصوصی لازمه توسعه بخش کشاورزی استاستاندار خراسان شمالی گفت: نگاه به تعاونی‌ها، بخش خصوصی و استفاده از فناوری‌های نوین لازمه توسعه بخش کشاورزی است و سازمان جهاد کشاورزی استان باید به عنوان متولی نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشد. اکنون افزون بر ۸۲ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی خراسان شمالی مشغول به فعالیت هستند و بر اساس گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اکنون سهم اشتغال این استان در بخش کشاورزی، حدود ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری آن و ۳۹٫۶ درصد است. استاندار خراسان شمالی بر ضرورت حضور بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: باید زمینه‌ای فراهم کرد تا سرمایه گذاری‌های دولت در تامین زیرساخت‌ها تبدیل به سرمایه شود. سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، برای پوشش خبری این همایش، لزومی به دعوت از رسانه‌ها ندیده بود.

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
همچنین رویکرد جدید مجله مکمل رویکرد گذشته است، تاکنون تمرکز زنان امروز بر مسائل زنان بوده است، اما از این پس مجله تلاش می‬ کند در کنار زنان به مسائل و مشکلات مردان نیز بپردازد، زیرا در جهان امروز نمی‌‬ شود یک جنس را به‬ تنهایی دید و برای هر گونه تغییر در مسائل زنان باید کلیشه‌‬‌های جنسیتی رایج در مورد مردان را نیز از میان برداشت تا آنان بتوانند با زنان تعامل داشته باشند، چنان‌که پروژه‌های مربوط به زنان در چند دهه اخیر در دنیا بدون دیدن مردان موفقیت چندانی نداشته‌اند. تواضع مجله زنان امروز امکان نزدیک شدن به سوژه را برایش مهیا می‌کندکامبیز نوروزی، حقوقدان، با ارزیابی مثبت عملکرد مجله زنان امروز طی سال‌های اخیر گفت: تواضعی که در این مجله می‌بینم امکان نزدیک شدن به سوژه را برایش فراهم می‬ کند. متأسفانه جامعۀ زنان ایران شاید دلش برای بهتر شدن نمی‌‬ تپد. کار مجله زنان امروز تا به امروز ترسیم موقعیت زنان بوده است. شریعتی افزود: مجله زنان امروز باید در گام جدید خود فراتر از ترسیم حرکت کند، و همین توقف‌های چندماهه فرصت خوبی برای تفکر است.

نظرها

اخبار بیشتر