‌دلیل تلفات ماهیان هرز در کانال‌ها و اراضی‌ کشاورزی‌ خوزستان در اثر سیلاب چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

‌دلیل تلفات ماهیان هرز در کانال‌ها و اراضی‌ کشاورزی‌ خوزستان در اثر سیلاب چیست؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
معاون آبزی پروری شیلات خوزستان با اشاره به وقوع سیل در حوزه رودخانه‌ها در فروردین ماه امسال گفت: این رویداد باعث افزایش سطح آب و به تبع آن ایجاد سیلاب در اراضی حاشیه رودخانه شده است.

آفتاب‌‌نیوز : کوروش میرزایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمانی وقوع سیلاب با فصل تکثیر اکثر ماهیان، تخم ریزی مولدین ماهی از جمله ماهیان هرز را در کانال، زهکش و زمین‌های کشاورزی به وجود آورده است.

وی بیان کرد: فراوانی پوشش گیاهی، کاه و کلش در اراضی کشاورزی و نور و دمای مناسب سبب تولید غذای زنده مناسب برای لارو ماهیان قابل تکثیر و بازماندگی بالای آنها شده است.

معاون آبزی‌پروری خوزستان گفت: با فروکش کردن سیلاب و شروع فصل گرم، بسیاری از آبگیرها، کانال، زهکش و اراضی کشاورزی رو به خشک شدن رفته و آب در ماندآبها و برخی کانالها بجا مانده که این وضعیت سبب تجمع ماهیان در این ماندآبها شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث روز ایران و جهان

میرزایی با اشاره به اینکه تلفات بچه ماهی‌های هرز به علت محدودیت‌های ایجاد شده طبیعی به نظر می‌رسد، افزود: وقوع شرایط سخت مذکور سبب تلفات بچه ماهیان هرز و سایر ماهیانی شده که از رودخانه وارد این آبگیرها شده‌اند. مخاطرات بهداشتی و موضوع احیاء و حفاظت از برخی آبگیرها، از طریق ادارات کل دامپزشکی و حفاظت محیط زیست استان نیز قابل بررسی است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خوزستان، سیلاب و ماهیان هرز از تلگرام

روزهای سخت سیل‌زدگان در شنزارهای حمیدیه - خوزستان (عکس)

با بالا آمدن دبی آب رودخانه کرخه ۱۳ روستا از روستاهای مسیر خسرج در معرض سیلاب قرار گرفتند و با دستور استاندار مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

اهالی روستای حمدان سلجه همچنان در گرمای ۵۰ درجه و در چادر روز را به شب می‌رسانند، یعنی که زندگی می‌کنند.


تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل‌زده خوزستان

🔹با گذشت بیش از یک ماه از فروکش کردن سیلاب و شروع شدن فصل گرم تابستان بسیاری از آبگیرها در حال خشک شدن و آبزیان موجود در آنها نیز در حال تلف شدن هستند/تسنیم

Asriran. com


📷 تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل‌زده خوزستان

🔹با گذشت بیش از یک ماه از فروکش کردن سیلاب و شروع شدن فصل گرم تابستان بسیاری از آبگیرها در حال خشک شدن و آبزیان موجود در آنها نیز در حال تلف شدن هستند


📸 تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل‌زده خوزستان

🔹با گذشت بیش از یک ماه از فروکش کردن سیلاب و شروع شدن فصل گرم تابستان بسیاری از آبگیرها در حال خشک شدن و آبزیان موجود در آنها نیز در حال تلف شدن هستند/تسنیم


🔻 تلف شدن هزاران ماهی در مناطق سیل‌زده خوزستان

🔹با گذشت بیش از یک ماه از فروکش کردن سیلاب و شروع شدن فصل گرم تابستان بسیاری از آبگیرها در حال خشک شدن و آبزیان موجود در آنها نیز در حال تلف شدن هستند/تسنیم

instagram. com/eskannews


استاندار خوزستان: هورالعظیم کاملا آب‌گیری نشد چون شرکت‌های نفتی خارجی‏‌ مانع شدند

🔹استاندار خوزستان شامگاه شنبه با تکذیب خبری به نقل از وی در یکی از خبرگزاریها مبنی بر ممانعت شرکت نفت برای آبگیری منطقه چذابه گفت: کشور عراق به توصیه شرکت‌های نفتی خارجی مانع ورود آب به بخش عراقی چذابه در هورالعظیم شده است.

🔹بخش ایرانی تالاب هورالعظیم آبگیری شده و مرطوب است، در بخش عراقی تالاب، مقامات این کشور از ورود آب ناشی از سیلاب اخیر استان خوزستان جلوگیری کرده که بخش عمده‌ای از آن عامل ریزگردهای اخیر استان خوزستان بوده است/ ایرنا


در ادامه بخوانید

فراروفرارو1 روز قبل
علیرضا شیر محمدعلی نفر اول از چپ استبازدید از فشافویه، پاسخ‌گوشدن سازمان زندان‌ها، احضار وزیر دادگستری به مجلس؛ اخبار قتل یک متهم سیاسی هنوز ادامه دارد. به گزارش شرق، علی مطهری و الیاس حضرتی از علیرضا آوایی درباره علت قتل متهم سیاسی در فشافویه سؤال پرسیدند. در توضیح آن، اما نوشته شده که چطور دو متهم سابقه‌دار به متهمی سیاسی دسترسی داشته‌اند. حتی پیگیری نمایندگان و سؤال از وزیر دادگستری برای اجرانشدن آن هم به نتیجه‌ای نرسید. در طرح جدید متهم می‌تواند ادعا کند که جرمش سیاسی است و این تفاوت چشمگیر با طرح قبلی دارد.
الفالف1 روز قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. مأموران پاسگاه زیباکنار در پی ‏دریافت خبری مبنی بر فوت کودک ٤ ساله حین بازی در یکی از پارک‌های شهرستان رشت برای بررسی موضوع به محل اعزام ‏شدند‎. ‎ماموران پلیس پس از حضور در محل مشاهده کردند یک دختر بچه ٤ ساله اهل یزد حین بازی از قطارکودک به دلیل رعایت ‏نشدن موارد ایمنی از قطار بازی به بیرون پرت شده و بر اثر این حادثه فوت کرده است‎. ‎این کودک برای تعیین علت تامه فوت به ‏پزشکی قانونی معرفی شد. پرونده اولیه تشکیل و مقصران حادثه به مراجع قضائی معرفی شدند‎. ‎
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
سرپرست فرمانداری کهگیلویه نسبت به خودکشی زنان و دختران در حوزه تحت فرمانداری این شهرستان واکنش نشان داد و البته دلایل این خودکشی‌ها را متعدد عنوان کرد. سرپرست فرمانداری کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد در صفحه مجازی شخصی خود (اینستاگرام) با اظهار تاسف از رواج پدیده شوم «خودکشی» در بخش «دیشموک» آن شهرستان، دلایل این خودکشی‌ها را برشمرد. «جعفر نیکبخت»، ابتدا دلیل خودکشی زن ۲۵ ساله باردار بخش دیشموک در شهرستان کهگیلویه را اختلافات خانوادگی زن و مرد عنوان کرد. وی عدم آگاهی، فقر، تهاجمی برخورد کردن مرد با رن، اطلاع نداشتن از جایگاه زن و موارد متعدد دیگر را از دلایل خودکشی زنان و دختران در شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد. در یک ماه گذشته چهار دختر و زن در بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد خودکشی کردند.

ویدیو/ جزئیات کشته شدن ۲ سارق به دلیل سقوط از طبقه چهارم ساختمان هنگام فرار

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
آن‌طور که می‌گویند دو ضارب، از بند قاچاقچی‌ها بوده‌اند و بیش از ۳۰ ضربه با چاقو و سرامیک به علیرضا زده‌اند تا جان داده است. ساعت ۹ شب کدام زندان هواخوری دارد؟ پسر من آنجا جان داده و یک‌راست به سردخانه منتقل شده؛ حتی کسی نفهمیده پسر من زخمی شده که اورژانس بیاید. مادر علیرضا ادعا می‌کند که پسرش به او گفته بوده زنگ خطر زندان را قطع کرده‌اند و اگر دو زندانی به‌جان هم بیفتند کسی متوجه نمی‌شود. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در این سه ماه با جدیت و پیگیری کار را شروع کرده و از اقداماتش یکی همین دستور ویژه برای پرونده علیرضا است. پس چرا محمدرضا خلیل‌زاده و حمیدرضا شجاعی زواره اقدام به قتل علیرضا کرده‌اند؟

نظرها

اخبار بیشتر